Akce

Akce školního roku: 2016/20172015/2016, 2014/2015, 2013/2014

  Turnaj v házené – 2. místo!

  Na hodinách tělesné výchovy hrajeme často házenou, a jelikož nám to už docela dobře jde, rozhodli jsme se přihlásit na turnaj v házené. Ve čtvrtek 14. prosince jsme tedy s vybranými žáky 4. a 5. tříd vyrazili na zkušenou do jablonecké městské haly. Byl to turnaj nepostupový, hrálo se systémem každý s každým a zúčastnilo se celkem 6 škol.

  Výsledky často končily velice těsným rozdílem. Na kontě s dvěma výhrami, dvěma remízami a jednou prohrou, jsme nakonec skončili na pěkném 2. místě. Na vyhlášení jsme byli pochváleni a vyzvání k dalším účastem na turnajích. Pozvání jsme rádi přijali. Byl to povedený vstup do školní házenkářské ligy. Kluci opět potvrdili skvělou formu. Děkujeme!

  Sestava: Michal Český, Matyáš Kohoutek, Vojta Kaňka, Marek Uzel, Kryštof Kavka, Aleš Nachtnebl a v brance Fanda Harakaľ.

  Celý článek

  Florbalový turnaj mladších žáků – 1. místo ve skupině a postup do finále!

  Ve čtvrtek 7. prosince proběhl v jablonecké Městské sportovní hale další turnaj ve florbale, tentokrát pro žáky 6. a 7. tříd jabloneckých základních škol. V naši základní skupině se zúčastnili celkem 4 školy, které hrály systémem každý s každým a vítěz skupiny pak postupuje do finále.

  Celý článek

  Mikulášská besídka

  Tradiční návštěvy Mikuláše čertů a andělů na prvním stupni se ujali naši deváťáci a byla to krása. Žáčci poctivě odříkali básničky nebo zapěli písničky a za odměnu dostali něco dobrého.

  https://youtu.be/UtNjnrH0JTk

  Celý článek

  Florbalový turnaj našich nejmladších – 3. místo a postup!

  V pondělí 4. prosince jsme vyrazili s našimi nejmladšími florbalisty na turnaj 3. až 5. tříd, který se konal v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Jedná se 1. ročník většího turnaje, kterého se zúčastňují školy z Jablonce a Liberce. Turnaj tedy společně zaštítili město Jablonec a Liberec.

  Celý článek

  Nová tabule na 2. stupni

  V listopadu 2017 jsme se dočkali dalšího významného vylepšení výuky na 2. stupni, když do naší učebny fyziky a chemie přibyl výkvět moderní techniky v podobě interaktivní tabule SMART Board řady M600. Učebna je totiž využívána k výuce mnoha předmětů a její intuitivní ovládání a výborný projektor splňují parametry i pro nejnáročnější podmínky. Pro výuku je navíc k dispozici nejnovější SMART Výukový Sofware, který umožňuje výuku obohatit o prvky, jako jsou interaktivita skrz všechny spuštěné programy, individualizace výuky, kvízy a hry.

  Celý článek

  Soutěž Bobřík informatiky

  Letošního Bobříka za naši školu s přehledem získává Robin Vízek z deváté třídy. V závěsu za ním se umístili z devítky Jakub Šimek a Sam Suchánek. Dan Sanei z osmé třídy byl na velmi pěkném čtvrtém místě. Z dívek byla nejlepší Gábina Hlubučková a Natka Kozáková.

  Celý článek

  Florbalový turnaj – 2. místo!

  Ve čtvrtek 9. listopadu se vybraní žáci 8. a 9. třídy ZŠ Rýnovice zúčastnili florbalového turnaje v Městské hale v Jablonci nad Nisou. V základní skupině bylo celkem 5 týmů. Hrálo se systémem každý s každým a jen vítěz turnaje postupoval do dalšího kola. Zápasy byly velice vyrovnané, o pěkné kombinace a spoustu gólů nebyla nouze. Naši kluci se opravdu stmelili a vybojovali moc hezké  2. místo. Jen kousek, jediný gól navíc, nás dělil od postupu. Klukům patří naše velké díky! Pěkně jsme si zahráli.

  Celý článek

  Halloween 9. třídy - Módní přehlídka

  Dne 31.10. 2017 jsme si jako 9. třída připravili pro 1. stupeň halloweenskou „módní přehlídku“.

  Přehlídku moderovali: Robin Vízek a Benjamin Šťastný.

  Vybrali jsme z každé třídy jednoho zástupce jako porotu. Myslím, že bodování všechny bavilo a byla to pro ně zajímavá zkušenost.

  Celý článek

  Preventivní programy Hubertka 2017

  V průběhu týdne se na chatě Hubertka v Jizerských horách postupně vystřídaly všechny třídy druhého stupně. Cílem bylo poznat se navzájem v jiných situacích, než je běžné ve třídě a více poznat kolektiv.

  Celý článek

  Výuka skupinově a jinak

  S tímto mottem jsem nastoupil do nového školního roku. Díky modernizaci počítačů u interaktivních tabulí a zkušenostem nabitým v rámci školení lektorů jsem mohl začít intenzivně zařazovat do výuky nové prvky, které mají více modernizovat výuku směrem k individualizaci a skupinové práci žáků.

  Celý článek

  Pozorování skvrn na Slunci

  5. 9. jsme se probudili do slunečného dne a proto jsme o velké přestávce a po ní i ve třídách uspořádali pozorování Slunce. Samozřejmě vše s bezpečným filtrem, který ochrání oči při pozorování dalekohledem. Žáci a nakonec i rodiče žáků první třídy, kteří zrovna odcházeli domů, si mohli prohlédnout mimořádné množství i velikost slunečních skvrn, jaké se na Slunci vyskytují jen jednou za několik let.

  Celý článek