Akce

Akce školního roku: 2017/20182016/20172015/2016, 2014/2015, 2013/2014

  EUROREGION AMOS 2018

  Přijďte se podívat do jabloneckého Eurocentra. V rámci příprav na Burzu škol, vzdělávání, volnočasových aktivit a pracovních příležitostí, AMOS 2018, jsme zde instalovali náš panel s pěknými ukázkami z naší činnosti během celého roku.

  Celý článek

  Dýňobraní

  Ve škole se i letos v září objevily dýně. Jejich návštěva byla jen dočasná, když prošly výrazným vylepšením pod vedením paní učitelky Dany Matoušové. Na výstavě v centru města pak doslova zářily. Děkujeme všem, kdo se na letošním Dýňobraní podíleli.

  Celý článek

  Kam směřuje informatika?

  Na třídních schůzkách jsem rodiče požádal, aby interaktivní hravou formou vybírali nejdůležitější oblasti výuky informatiky a komunikačních technologií. Využili jsme k tomu kartičky Plickers. Témata jsem rozdělil do tří skupin a snažil se, aby v každé byla zastoupena jedna oblast, která byla i ve zbývajících dvou skupinách témat. Například v jedné skupině byla práce s textem – dopisy, letáky, žádosti – prostě Word, jak by se zjednodušeně řeklo. V další byl podobně „Excel“, tedy obecně práce s tabulkami, daty a grafy. Ve třetí prezentační dovednosti, obecně PowerPoint. Zároveň jsem se ale snažil zařadit témata, jako je porozumění počítači, tomu jak funguje, logickému uvažování a programování.

  Celý článek

  Úplné zatmění Měsíce

  Během letních prázdnin nastalo nejdelší úplné zatmění v tomto století. Pozorování pro veřejnost uskutečnil Martin Gembec a na akci byla naše škola zastoupena i naší paní ředitelkou. Pozorování se zdařilo a tak vás odkazujeme kromě uvedené fotografie i na další povedené snímky z akce na webu Klubu astronomů Liberecka.

  Zatmělý Měsíc a Mars jako jasná hvězda pod ním

  Zatmělý Měsíc a Mars jako jasná hvězda pod ním

  Celý článek