4. třída

Třídní učitelka: Mgr. Jitka Kostelníková

Rozvrh hodin

Archiv třídy

Hana B., Natálie B., Matěj Č., Bohumil F., Tereza F., Natálie G., Agáta G., Adéla H., Jan J., Kateřina K., Kryštof K., Nicol K., Karolína K., Anna K., Nikola K., Nikola K., Anna Barbora M., Miroslav M., Tomáš P., Adéla R., Tereza Š., Emilie Š., Marek U., Lukáš V., Jakub Z., Kateřina Z.

Akce třídy

    Turnaj v miniházené – 1. místo

    V pondělí 14. května se vybraní žáci vydali na turnaj školní jablonecké ligy v miniházené. Posledního kola turnaje se zúčastnili  čtyři školy, hrálo se systémem každý s každým, 2 × 12 minut. Opět bylo k vidění spousta pěkných akcí a vstřelených branek. Všechny zápasy jsme vyhráli a tím obhájili 1. místo. Každým odehraným turnajem je vidět zlepšení. Tým je jistější a více si věří. Jarní část se nám opravdu vydařila.

    Gratulujeme !

    Celý článek

    Jizerky za humny – výuka v terénu

    Pondělí 30. dubna připadlo nejen na čarodějnice, ale rovněž na pro některé „vložený“ den mezi víkend a sváteční úterý. Proto jsme na tento den zvolili výuku v terénu, které mimořádně přálo i pěkné a teplé počasí.

    Nejprve jsme využili služeb MHD a nechali se vyvézt na konečnou v Bedřichově, odkud jsme již vyzbrojeni mapou vyrazili za připravenými úkoly po trase Bedřichov – Královka – Slovanka – Janov.

    Celý článek

    Turnaj v házené – vítězství !

    V pondělí 9. dubna se vybraní žáci 4. a 5. třídy ZŠ Rýnovice zúčastnili turnaje v házené v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Turnaj je součástí školní házenkářské ligy, kterého se zúčastňuje 6 jabloneckých škol, má podzimní a jarní část a hraje se systémem každý s každým. Na podzim v našem prvním turnaji jsme brali 2. místo. Nyní liga pokračuje jarní částí, která se nám opět vydařila, brali jsme 1. místo.

    Naši kluci to sehráli parádně a ve všech zápasech jasně vyhráli. Nastříleli celkem  61 branek a 22 branek dostali. Na vyhlášení jsme převzali dobroty, byli pochváleni a pozváni do dalšího turnajového kola. Kluci děkujeme !

    Sestava: Michal Český, Matyáš Kohoutek, Ondra Hvězda, Marek Uzel, Kryštof Kavka, Aleš Nachtnebel, Štěpán Śimek, Martin Prommer a v brance Fanda Harakaľ.

    Celý článek

    Velikonoční dílna

    V pondělí 26. března jsme vyráběli tradiční symboly svátků jara – Velikonoc.

    Celý článek

    Vystoupení pro seniory

    Paní učitelky Lenka Chaloupková a Blanka Koudelková secvičily s žáky prvního stupně vystoupení pro naše starší spoluobčany. Naši žáci velmi hezky zazpívali a zahráli scénky. Někteří také předvedli umění hry na různé hudební nástroje. Věříme, že šlo o další povedené zpestření začátku jara.

    Celý článek

    Bezpečný pes

    Žáci prvního stupně se měli možnost seznámit se stavbou psího těla, signály, které nám psi dávají svými pohyby a postojem a také sporty, které jsou se psy provozovány.

    V další části jsme si navozovali situace, které mohou nastat a jak je bezpečně řešit. Jako vždy, i zde platí, nejlepší je podobným situacím předejít.

    Děkujeme paní Cirkovské a jejím pejskům.

    Celý článek

    Skoky na lyžích

    Trénovali jsme dopad do telemarku a dopadlo to dobře. Koneckonců jsem měli měkký dopad i vhodné vybavení.

    Celý článek

    Čtyřka s devítkou v tělocvičně

    Poslední den školy před Vánoci čtvrtá třída po přespání zahájila příjemnou snídaní a pak už rozcvičkou se deváťáky, kteří pro ně připravili různé úkoly.

    Celý článek

    Florbalový turnaj – finále Mocca cupu v Liberci

    V pátek 12. ledna jsme vyrazili na 1. ročník finálového turnaje ve florbale Mocca Cup Kids. Turnaj se konal v Liberci na ZŠ Dobiášova a mezi sebou se utkalo 8 nejlepších týmů z  Jablonce a Liberce. Systém hracích kol byl stejný jako minule, 2 skupiny po 4 týmech, každý s každým ve skupině, z nichž do boje o medaile mohly postoupit první dva týmy.

    Celý článek

    Vánoční přespání 4. třídy

    21. prosince si žáci 4. třídy uspořádali trochu netradiční vánoční besídku spojenou s přespáním ve škole. Paní učitelka třídní měla pro své žáky připraveno spoustu aktivit. ,,Poznávačkou“ pohádek počínaje až po pohádku na dobrou noc.

    Celý článek

    Turnaj v házené – 2. místo!

    Na hodinách tělesné výchovy hrajeme často házenou, a jelikož nám to už docela dobře jde, rozhodli jsme se přihlásit na turnaj v házené. Ve čtvrtek 14. prosince jsme tedy s vybranými žáky 4. a 5. tříd vyrazili na zkušenou do jablonecké městské haly. Byl to turnaj nepostupový, hrálo se systémem každý s každým a zúčastnilo se celkem 6 škol.

    Celý článek

    Mikulášská besídka

    Tradiční návštěvy Mikuláše čertů a andělů na prvním stupni se ujali naši deváťáci a byla to krása. Žáčci poctivě odříkali básničky nebo zapěli písničky a za odměnu dostali něco dobrého.

    https://youtu.be/UtNjnrH0JTk

    Celý článek

    Florbalový turnaj našich nejmladších – 3. místo a postup!

    V pondělí 4. prosince jsme vyrazili s našimi nejmladšími florbalisty na turnaj 3. až 5. tříd, který se konal v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Jedná se 1. ročník většího turnaje, kterého se zúčastňují školy z Jablonce a Liberce. Turnaj tedy společně zaštítili město Jablonec a Liberec.

    Celý článek

    Žijeme Halloweenem

    Co to je být od brzkého rána do odpoledne ve škole? Když si to umíte zařídit, dá se to v pohodě zvládnout.

    Úterý 31. 10. patřilo v naší škole Halloweenu. Ve čtvrté třídě to nemohlo být jinak, proto jsme se sešli hned ráno na společnou strašidelnou snídani. Posnídali jsme výborné výtvory od maminek a to jak tradiční, tak i halloweenské. Po snídani jsme se museli trochu věnovat i učení 😉

    Celý článek

    Den „MIMOŇŮ“ ve 4. třídě

    Od rána se to v naší třídě „MIMONI“ jen hemžilo. Téměř každý našel doma něco žlutého, co by barevně ladilo ke žluťákům nebo třeba něco s obrázkem mimoně. K vidění byla nejen trička, ale i ponožky, tepláky, legíny a dokonce i náušnice.  Kromě oblečení se třídou ozývalo i mimoňovské „banana“. Už se těšíme na další ročník 😀

    Celý článek

    Mimoni ve škole

    Ve středu 18. října se ve škole objevil překvapivě velký počet Mimoňů. Asi je to normální, protože se s námi dokonce učili a dali nám i domácí úkol 🙂

    Celý článek

    Bylinky v Sedmihorkách

    Ve středu 11. 10.  jsme vyrazili na ekologický program do Sedmihorek. Čekalo nás dopoledne plné bylinek.

    Celý článek

    Výuka v terénu

    V pátek 29. 9. jsme se učili trochu jinak. V tomto nádherném podzimním počasí jsme vyrazili s mapou do lesa a cestou plnili ve skupinkách úkoly z českého jazyka, matematiky, přírodovědy, vlastivědy, první pomoci a dopravní výchovy.

    Celý článek

    To jsme MY

    Tak už je to tady. Sešli jsme se na začátku školního roku s naší novou paní učitelkou třídní. A to jsme my:

    Celý článek