4. třída 2017/2018

Třídní učitelka:

Mgr. Jitka Kostelníková

Rozvrh hodin

Archiv třídy
 
 
 
 

Akce třídy

  Turnaj v miniházené – 1. místo

  V pondělí 14. května se vybraní žáci vydali na turnaj školní jablonecké ligy v miniházené. Posledního kola turnaje se zúčastnili  čtyři školy, hrálo se systémem každý s každým, 2 × 12 minut. Opět bylo k vidění spousta pěkných akcí a vstřelených branek. Všechny zápasy jsme vyhráli a tím obhájili 1. místo. Každým odehraným turnajem je vidět zlepšení. Tým je jistější a více si věří. Jarní část se nám opravdu vydařila.

  Gratulujeme !

  Celý článek

  Jizerky za humny – výuka v terénu

  Pondělí 30. dubna připadlo nejen na čarodějnice, ale rovněž na pro některé „vložený“ den mezi víkend a sváteční úterý. Proto jsme na tento den zvolili výuku v terénu, které mimořádně přálo i pěkné a teplé počasí.

  Nejprve jsme využili služeb MHD a nechali se vyvézt na konečnou v Bedřichově, odkud jsme již vyzbrojeni mapou vyrazili za připravenými úkoly po trase Bedřichov – Královka – Slovanka – Janov.

  Celý článek

  Turnaj v házené – vítězství !

  V pondělí 9. dubna se vybraní žáci 4. a 5. třídy ZŠ Rýnovice zúčastnili turnaje v házené v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Turnaj je součástí školní házenkářské ligy, kterého se zúčastňuje 6 jabloneckých škol, má podzimní a jarní část a hraje se systémem každý s každým. Na podzim v našem prvním turnaji jsme brali 2. místo. Nyní liga pokračuje jarní částí, která se nám opět vydařila, brali jsme 1. místo.

  Naši kluci to sehráli parádně a ve všech zápasech jasně vyhráli. Nastříleli celkem  61 branek a 22 branek dostali. Na vyhlášení jsme převzali dobroty, byli pochváleni a pozváni do dalšího turnajového kola. Kluci děkujeme !

  Sestava: Michal Český, Matyáš Kohoutek, Ondra Hvězda, Marek Uzel, Kryštof Kavka, Aleš Nachtnebel, Štěpán Śimek, Martin Prommer a v brance Fanda Harakaľ.

  Celý článek

  Velikonoční dílna

  V pondělí 26. března jsme vyráběli tradiční symboly svátků jara – Velikonoc.

  Celý článek

  Vystoupení pro seniory

  Paní učitelky Lenka Chaloupková a Blanka Koudelková secvičily s žáky prvního stupně vystoupení pro naše starší spoluobčany. Naši žáci velmi hezky zazpívali a zahráli scénky. Někteří také předvedli umění hry na různé hudební nástroje. Věříme, že šlo o další povedené zpestření začátku jara.

  Celý článek

  Bezpečný pes

  Žáci prvního stupně se měli možnost seznámit se stavbou psího těla, signály, které nám psi dávají svými pohyby a postojem a také sporty, které jsou se psy provozovány.

  V další části jsme si navozovali situace, které mohou nastat a jak je bezpečně řešit. Jako vždy, i zde platí, nejlepší je podobným situacím předejít.

  Děkujeme paní Cirkovské a jejím pejskům.

  Celý článek

  Skoky na lyžích

  Trénovali jsme dopad do telemarku a dopadlo to dobře. Koneckonců jsem měli měkký dopad i vhodné vybavení.

  Celý článek

  Čtyřka s devítkou v tělocvičně

  Poslední den školy před Vánoci čtvrtá třída po přespání zahájila příjemnou snídaní a pak už rozcvičkou se deváťáky, kteří pro ně připravili různé úkoly.

  Celý článek

  Florbalový turnaj – finále Mocca cupu v Liberci

  V pátek 12. ledna jsme vyrazili na 1. ročník finálového turnaje ve florbale Mocca Cup Kids. Turnaj se konal v Liberci na ZŠ Dobiášova a mezi sebou se utkalo 8 nejlepších týmů z  Jablonce a Liberce. Systém hracích kol byl stejný jako minule, 2 skupiny po 4 týmech, každý s každým ve skupině, z nichž do boje o medaile mohly postoupit první dva týmy.

  Celý článek

  Vánoční přespání 4. třídy

  21. prosince si žáci 4. třídy uspořádali trochu netradiční vánoční besídku spojenou s přespáním ve škole. Paní učitelka třídní měla pro své žáky připraveno spoustu aktivit. ,,Poznávačkou“ pohádek počínaje až po pohádku na dobrou noc.

  Celý článek

  Turnaj v házené – 2. místo!

  Na hodinách tělesné výchovy hrajeme často házenou, a jelikož nám to už docela dobře jde, rozhodli jsme se přihlásit na turnaj v házené. Ve čtvrtek 14. prosince jsme tedy s vybranými žáky 4. a 5. tříd vyrazili na zkušenou do jablonecké městské haly. Byl to turnaj nepostupový, hrálo se systémem každý s každým a zúčastnilo se celkem 6 škol.

  Celý článek

  Mikulášská besídka

  Tradiční návštěvy Mikuláše čertů a andělů na prvním stupni se ujali naši deváťáci a byla to krása. Žáčci poctivě odříkali básničky nebo zapěli písničky a za odměnu dostali něco dobrého.

  https://youtu.be/UtNjnrH0JTk

  Celý článek

  Florbalový turnaj našich nejmladších – 3. místo a postup!

  V pondělí 4. prosince jsme vyrazili s našimi nejmladšími florbalisty na turnaj 3. až 5. tříd, který se konal v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Jedná se 1. ročník většího turnaje, kterého se zúčastňují školy z Jablonce a Liberce. Turnaj tedy společně zaštítili město Jablonec a Liberec.

  Celý článek

  Žijeme Halloweenem

  Co to je být od brzkého rána do odpoledne ve škole? Když si to umíte zařídit, dá se to v pohodě zvládnout.

  Úterý 31. 10. patřilo v naší škole Halloweenu. Ve čtvrté třídě to nemohlo být jinak, proto jsme se sešli hned ráno na společnou strašidelnou snídani. Posnídali jsme výborné výtvory od maminek a to jak tradiční, tak i halloweenské. Po snídani jsme se museli trochu věnovat i učení 😉

  Celý článek

  Den „MIMOŇŮ“ ve 4. třídě

  Od rána se to v naší třídě „MIMONI“ jen hemžilo. Téměř každý našel doma něco žlutého, co by barevně ladilo ke žluťákům nebo třeba něco s obrázkem mimoně. K vidění byla nejen trička, ale i ponožky, tepláky, legíny a dokonce i náušnice.  Kromě oblečení se třídou ozývalo i mimoňovské „banana“. Už se těšíme na další ročník 😀

  Celý článek

  Mimoni ve škole

  Ve středu 18. října se ve škole objevil překvapivě velký počet Mimoňů. Asi je to normální, protože se s námi dokonce učili a dali nám i domácí úkol 🙂

  Celý článek

  Bylinky v Sedmihorkách

  Ve středu 11. 10.  jsme vyrazili na ekologický program do Sedmihorek. Čekalo nás dopoledne plné bylinek.

  Celý článek

  Výuka v terénu

  V pátek 29. 9. jsme se učili trochu jinak. V tomto nádherném podzimním počasí jsme vyrazili s mapou do lesa a cestou plnili ve skupinkách úkoly z českého jazyka, matematiky, přírodovědy, vlastivědy, první pomoci a dopravní výchovy.

  Celý článek

  To jsme MY

  Tak už je to tady. Sešli jsme se na začátku školního roku s naší novou paní učitelkou třídní. A to jsme my:

  Celý článek