4. třída

Třídní učitelka: Mgr. Jitka Kostelníková

Rozvrh hodin

Archiv třídy

Hana B., Natálie B., Matěj Č., Bohumil F., Tereza F., Natálie G., Agáta G., Adéla H., Jan J., Kateřina K., Kryštof K., Nicol K., Karolína K., Anna K., Nikola K., Nikola K., Anna Barbora M., Miroslav M., Tomáš P., Adéla R., Tereza Š., Emilie Š., Marek U., Lukáš V., Jakub Z., Kateřina Z.

Akce třídy

  Bezpečný pes

  Žáci prvního stupně se měli možnost seznámit se stavbou psího těla, signály, které nám psi dávají svými pohyby a postojem a také sporty, které jsou se psy provozovány.

  V další části jsme si navozovali situace, které mohou nastat a jak je bezpečně řešit. Jako vždy, i zde platí, nejlepší je podobným situacím předejít.

  Děkujeme paní Cirkovské a jejím pejskům.

  Celý článek

  Skoky na lyžích

  Trénovali jsme dopad do telemarku a dopadlo to dobře. Koneckonců jsem měli měkký dopad i vhodné vybavení.

  Celý článek

  Čtyřka s devítkou v tělocvičně

  Poslední den školy před Vánoci čtvrtá třída po přespání zahájila příjemnou snídaní a pak už rozcvičkou se deváťáky, kteří pro ně připravili různé úkoly.

  Celý článek

  Florbalový turnaj – finále Mocca cupu v Liberci

  V pátek 12. ledna jsme vyrazili na 1. ročník finálového turnaje ve florbale Mocca Cup Kids. Turnaj se konal v Liberci na ZŠ Dobiášova a mezi sebou se utkalo 8 nejlepších týmů z  Jablonce a Liberce. Systém hracích kol byl stejný jako minule, 2 skupiny po 4 týmech, každý s každým ve skupině, z nichž do boje o medaile mohly postoupit první dva týmy.

  Celý článek

  Vánoční přespání 4. třídy

  21. prosince si žáci 4. třídy uspořádali trochu netradiční vánoční besídku spojenou s přespáním ve škole. Paní učitelka třídní měla pro své žáky připraveno spoustu aktivit. ,,Poznávačkou“ pohádek počínaje až po pohádku na dobrou noc.

  Celý článek

  Turnaj v házené – 2. místo!

  Na hodinách tělesné výchovy hrajeme často házenou, a jelikož nám to už docela dobře jde, rozhodli jsme se přihlásit na turnaj v házené. Ve čtvrtek 14. prosince jsme tedy s vybranými žáky 4. a 5. tříd vyrazili na zkušenou do jablonecké městské haly. Byl to turnaj nepostupový, hrálo se systémem každý s každým a zúčastnilo se celkem 6 škol.

  Celý článek

  Mikulášská besídka

  Tradiční návštěvy Mikuláše čertů a andělů na prvním stupni se ujali naši deváťáci a byla to krása. Žáčci poctivě odříkali básničky nebo zapěli písničky a za odměnu dostali něco dobrého.

  https://youtu.be/UtNjnrH0JTk

  Celý článek

  Florbalový turnaj našich nejmladších – 3. místo a postup!

  V pondělí 4. prosince jsme vyrazili s našimi nejmladšími florbalisty na turnaj 3. až 5. tříd, který se konal v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Jedná se 1. ročník většího turnaje, kterého se zúčastňují školy z Jablonce a Liberce. Turnaj tedy společně zaštítili město Jablonec a Liberec.

  Celý článek

  Žijeme Halloweenem

  Co to je být od brzkého rána do odpoledne ve škole? Když si to umíte zařídit, dá se to v pohodě zvládnout.

  Úterý 31. 10. patřilo v naší škole Halloweenu. Ve čtvrté třídě to nemohlo být jinak, proto jsme se sešli hned ráno na společnou strašidelnou snídani. Posnídali jsme výborné výtvory od maminek a to jak tradiční, tak i halloweenské. Po snídani jsme se museli trochu věnovat i učení 😉

  Celý článek

  Den „MIMOŇŮ“ ve 4. třídě

  Od rána se to v naší třídě „MIMONI“ jen hemžilo. Téměř každý našel doma něco žlutého, co by barevně ladilo ke žluťákům nebo třeba něco s obrázkem mimoně. K vidění byla nejen trička, ale i ponožky, tepláky, legíny a dokonce i náušnice.  Kromě oblečení se třídou ozývalo i mimoňovské „banana“. Už se těšíme na další ročník 😀

  Celý článek

  Mimoni ve škole

  Ve středu 18. října se ve škole objevil překvapivě velký počet Mimoňů. Asi je to normální, protože se s námi dokonce učili a dali nám i domácí úkol 🙂

  Celý článek

  Bylinky v Sedmihorkách

  Ve středu 11. 10.  jsme vyrazili na ekologický program do Sedmihorek. Čekalo nás dopoledne plné bylinek.

  Celý článek

  Výuka v terénu

  V pátek 29. 9. jsme se učili trochu jinak. V tomto nádherném podzimním počasí jsme vyrazili s mapou do lesa a cestou plnili ve skupinkách úkoly z českého jazyka, matematiky, přírodovědy, vlastivědy, první pomoci a dopravní výchovy.

  Celý článek

  To jsme MY

  Tak už je to tady. Sešli jsme se na začátku školního roku s naší novou paní učitelkou třídní. A to jsme my:

  Celý článek