5. třída

Třídní učitelka: Mgr. Blanka Koudelková

Rozvrh hodin

Archiv třídy

Veronika B., Barbora B., Adéla C., Michal Č., Adam D., František H., Ondřej H., Tereza J., Vojtěch K., Martin K., Matyáš K., Adéla K., Sára K., Aleš N., Vojtěch N., Kateřina N., Eliška O., Martin P., Angelika S., Štěpán Š., Michala Š., Monika V.

Akce třídy

  Turnaj v házené – 2. místo!

  Na hodinách tělesné výchovy hrajeme často házenou, a jelikož nám to už docela dobře jde, rozhodli jsme se přihlásit na turnaj v házené. Ve čtvrtek 14. prosince jsme tedy s vybranými žáky 4. a 5. tříd vyrazili na zkušenou do jablonecké městské haly. Byl to turnaj nepostupový, hrálo se systémem každý s každým a zúčastnilo se celkem 6 škol.

  Výsledky často končily velice těsným rozdílem. Na kontě s dvěma výhrami, dvěma remízami a jednou prohrou, jsme nakonec skončili na pěkném 2. místě. Na vyhlášení jsme byli pochváleni a vyzvání k dalším účastem na turnajích. Pozvání jsme rádi přijali. Byl to povedený vstup do školní házenkářské ligy. Kluci opět potvrdili skvělou formu. Děkujeme!

  Sestava: Michal Český, Matyáš Kohoutek, Vojta Kaňka, Marek Uzel, Kryštof Kavka, Aleš Nachtnebl a v brance Fanda Harakaľ.

  Celý článek

  Florbalový turnaj mladších žáků – 1. místo ve skupině a postup do finále!

  Ve čtvrtek 7. prosince proběhl v jablonecké Městské sportovní hale další turnaj ve florbale, tentokrát pro žáky 6. a 7. tříd jabloneckých základních škol. V naši základní skupině se zúčastnili celkem 4 školy, které hrály systémem každý s každým a vítěz skupiny pak postupuje do finále.

  Celý článek

  Mikulášská besídka

  Tradiční návštěvy Mikuláše čertů a andělů na prvním stupni se ujali naši deváťáci a byla to krása. Žáčci poctivě odříkali básničky nebo zapěli písničky a za odměnu dostali něco dobrého.

  https://youtu.be/UtNjnrH0JTk

  Celý článek

  Florbalový turnaj našich nejmladších – 3. místo a postup!

  V pondělí 4. prosince jsme vyrazili s našimi nejmladšími florbalisty na turnaj 3. až 5. tříd, který se konal v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Jedná se 1. ročník většího turnaje, kterého se zúčastňují školy z Jablonce a Liberce. Turnaj tedy společně zaštítili město Jablonec a Liberec.

  Celý článek

  Prevence hrou

  Dne 1. 12. jsme v rámci prevence řešili třídní problém. Problém byl hluk, ať už o přestávkách nebo při hodině. Zahráli jsme si společně hru, kde byla tikající bomba. Občas byl v místnosti takový hluk, že jsme neslyšeli její výbuch. Hru jsme si moc užili a pokusíme se polepšit.

  Celý článek

  Zdobení perníčků

  Dne 1. 12. jsme celá třída zdobili perníčky na vánoční trhy. Když bylo hotovo, mohli jsme si sníst každý jeden perníček. A to se vyplatí 😊.

  Celý článek

  Halloween…

  …to už dávno není jen téma do výuky angličtiny. Proto jsme si ho i my v úterý 31. 10. 2017 náležitě užili.

  Celý článek

  Sedmihorky

  Dne 11. 10. se 5. třída zúčastnila ekologického programu v Sedmihorkách. Název programu „Na dně moře“.

  Celý článek

  Třídění s Honzou

  Dne 26. 9. jsme s Honzou poznali, že i malé třídění našich odpadků je lepší, než malá skládka v přírodě. Dozvěděli jsme se od Honzy, jak se spalují plasty a že kdybychom si doma zapálili plast, mohli bychom se udusit škodlivými látkami.

  Celý článek