Malá skála (Rafty a koloběžky)

Dne 31.5. se 5. třída vydala na Malou skálu.

Celý článek

Turnaj ve streetballu

V pondělí 28. května se vybraní žáci vydali na streetballový turnaj do Městské haly v Jablonci n. N. Turnaj patří mezi hojně navštěvované. Letos se zúčastnilo 36 týmu, v nichž hrálo 130 dětí. Celkem jsme si domů přivezli dvě 1. místa a 4. místo.

Celý článek

Turnaj v miniházené – 1. místo

V pondělí 14. května se vybraní žáci vydali na turnaj školní jablonecké ligy v miniházené. Posledního kola turnaje se zúčastnili  čtyři školy, hrálo se systémem každý s každým, 2 × 12 minut. Opět bylo k vidění spousta pěkných akcí a vstřelených branek. Všechny zápasy jsme vyhráli a tím obhájili 1. místo. Každým odehraným turnajem je vidět zlepšení. Tým je jistější a více si věří. Jarní část se nám opravdu vydařila.

Gratulujeme !

Celý článek

Turnaj v házené – vítězství !

V pondělí 9. dubna se vybraní žáci 4. a 5. třídy ZŠ Rýnovice zúčastnili turnaje v házené v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Turnaj je součástí školní házenkářské ligy, kterého se zúčastňuje 6 jabloneckých škol, má podzimní a jarní část a hraje se systémem každý s každým. Na podzim v našem prvním turnaji jsme brali 2. místo. Nyní liga pokračuje jarní částí, která se nám opět vydařila, brali jsme 1. místo.

Naši kluci to sehráli parádně a ve všech zápasech jasně vyhráli. Nastříleli celkem  61 branek a 22 branek dostali. Na vyhlášení jsme převzali dobroty, byli pochváleni a pozváni do dalšího turnajového kola. Kluci děkujeme !

Sestava: Michal Český, Matyáš Kohoutek, Ondra Hvězda, Marek Uzel, Kryštof Kavka, Aleš Nachtnebel, Štěpán Śimek, Martin Prommer a v brance Fanda Harakaľ.

Celý článek

Vycházka na krokusovou louku v Lukášově

V pondělí 9. dubna se naše třída vydala na krokusovou louku v Lukášově u Jablonce n. N.

Celý článek

Vystoupení pro seniory

Paní učitelky Lenka Chaloupková a Blanka Koudelková secvičily s žáky prvního stupně vystoupení pro naše starší spoluobčany. Naši žáci velmi hezky zazpívali a zahráli scénky. Někteří také předvedli umění hry na různé hudební nástroje. Věříme, že šlo o další povedené zpestření začátku jara.

Celý článek

Bezpečný pes

Dne 7. 3. se 5. třída účastnila výukového programu “BEZPEČNÝ PES“.

Celý článek

Helpík v 5 tř.

Dne 15.12 roku 2017 jsme si vyzkoušeli jak se máme zachovat když je někdo zraněný nebo ohrožený a také jsme si zopakovali pravidla první pomoci

Celý článek

Florbalový turnaj – finále Mocca cupu v Liberci

V pátek 12. ledna jsme vyrazili na 1. ročník finálového turnaje ve florbale Mocca Cup Kids. Turnaj se konal v Liberci na ZŠ Dobiášova a mezi sebou se utkalo 8 nejlepších týmů z  Jablonce a Liberce. Systém hracích kol byl stejný jako minule, 2 skupiny po 4 týmech, každý s každým ve skupině, z nichž do boje o medaile mohly postoupit první dva týmy.

Celý článek

Turnaj v házené – 2. místo!

Na hodinách tělesné výchovy hrajeme často házenou, a jelikož nám to už docela dobře jde, rozhodli jsme se přihlásit na turnaj v házené. Ve čtvrtek 14. prosince jsme tedy s vybranými žáky 4. a 5. tříd vyrazili na zkušenou do jablonecké městské haly. Byl to turnaj nepostupový, hrálo se systémem každý s každým a zúčastnilo se celkem 6 škol.

Celý článek

Florbalový turnaj mladších žáků – 1. místo ve skupině a postup do finále!

Ve čtvrtek 7. prosince proběhl v jablonecké Městské sportovní hale další turnaj ve florbale, tentokrát pro žáky 6. a 7. tříd jabloneckých základních škol. V naši základní skupině se zúčastnili celkem 4 školy, které hrály systémem každý s každým a vítěz skupiny pak postupuje do finále.

Celý článek

Mikulášská besídka

Tradiční návštěvy Mikuláše čertů a andělů na prvním stupni se ujali naši deváťáci a byla to krása. Žáčci poctivě odříkali básničky nebo zapěli písničky a za odměnu dostali něco dobrého.

Celý článek

Florbalový turnaj našich nejmladších – 3. místo a postup!

V pondělí 4. prosince jsme vyrazili s našimi nejmladšími florbalisty na turnaj 3. až 5. tříd, který se konal v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Jedná se 1. ročník většího turnaje, kterého se zúčastňují školy z Jablonce a Liberce. Turnaj tedy společně zaštítili město Jablonec a Liberec.

Celý článek

Prevence hrou

Dne 1. 12. jsme v rámci prevence řešili třídní problém. Problém byl hluk, ať už o přestávkách nebo při hodině. Zahráli jsme si společně hru, kde byla tikající bomba. Občas byl v místnosti takový hluk, že jsme neslyšeli její výbuch. Hru jsme si moc užili a pokusíme se polepšit.