6. třída 2017/2018

Třídní učitel:

Mgr. Martin Kubeček

Rozvrh hodin

Archiv třídy
 
 
 

Akce třídy

  Turnaj ve streetballu

  V pondělí 28. května se vybraní žáci vydali na streetballový turnaj do Městské haly v Jablonci n. N. Turnaj patří mezi hojně navštěvované. Letos se zúčastnilo 36 týmu, v nichž hrálo 130 dětí. Celkem jsme si domů přivezli dvě 1. místa a 4. místo.

  Celý článek

  Umění prezentace

  V dnešní době už nestačí umět pouze vypracovat něco na počítači. Už na prvním stupni stupni zkoušíme vytvářet a ukazovat prezentace a od šesté třídy v tom pokračujeme. Jednak tu máme nové žáky a potom požadavky se zvyšují. Nyní už je samozřejmostí přidat odkazy na použité zdroje. Ovšem to nejtěžší je pořád postavit se před třídu a ukázat výsledek své práce ostatním. Naštěstí tu máme vždy dost odvážných a nadějných prezentátorů, kteří si to dokonce umí před tabulí užít. V akci jsme zachytili např. Patrika Tancoše, Tondu Harakala, Lukáše Kozáka, Honzu Pešata a Viktora Holečka. Děkujeme za zajímavé prezentace, za poučení i za zábavu, kterou nám svým vystoupením přinesli.

  Celý článek

  Elektronické stavebnice od Jablotronu

  Velmi si vážíme dlouhodobé snahy firmy Jablotron zlepšovat kvalitu výuky na školách. V minulosti jsme se takto účastnili soutěže, v rámci níž jsme získali skvělé digitální mikroskopy s LCD displejem a možností nahrávání. Nyní jsme byli osloveni s nabídkou elektronických stavebnic Boffin. Je nepochybné, že pro pochopení základů elektřiny a elektrotechniky budou skvělým doplňkem do výuky ve všech třídách, kde se dotkneme tématu elektřiny. Prostě taková škola hrou, přitom názorná a přínosná.

  Protože jsme dnes měli poslední hodinu fyziky, která proběhla krátce po převzetí stavebnic, byla náplň hodiny jasná. Podařilo se postavit rádio na frekvence FM i AM a nebo detektor lži, ale i jiné obvody. I když nezáleželo na tom, co přesně se tím chceme naučit, bylo to vzájemně obohacující a nádherně to ukázalo na možnosti stavebnic. Děkujeme za podporu a bereme to jako závazek to co nejlépe přenést do budoucích znalostí a schopností žáků.

  Celý článek

  Florbalový turnaj mladších žáků – 1. místo ve skupině a postup do finále!

  Ve čtvrtek 7. prosince proběhl v jablonecké Městské sportovní hale další turnaj ve florbale, tentokrát pro žáky 6. a 7. tříd jabloneckých základních škol. V naši základní skupině se zúčastnili celkem 4 školy, které hrály systémem každý s každým a vítěz skupiny pak postupuje do finále.

  Celý článek

  Společně o atomech a molekulách

  Hoši jsou o hodinách fyziky moc aktivní :-), tak jsem se jim „pomstil“ a udělal z nich na chvíli učitele. Zatímco my jsme si něco opakovali spolu na interaktivní tabuli, oni si stihli udělat ještě další dvě úlohy o atomech, molekulách prvcích a sloučeninách a pak to naučili ostatní.

  Celý článek

  Preventivní programy Hubertka 2017

  V průběhu týdne se na chatě Hubertka v Jizerských horách postupně vystřídaly všechny třídy druhého stupně. Cílem bylo poznat se navzájem v jiných situacích, než je běžné ve třídě a více poznat kolektiv.

  Celý článek

  Zpestření výuky pěkně od začátku

  S radostí jsem přijal, že i noví šesťáci mají zájem o výuku fyziky a hned využili příležitosti předvádět své vlastní pokusy i hrát si s „chytrátky“.

  Celý článek