6. třída

Třídní učitel: Mgr. Martin Kubeček

Rozvrh hodin

Archiv třídy

Lucie B., Natálie B., Antonín H., Josef Marek H., Viktor H., Anna H., Vojtěch K., Lukáš K., Tereza L., Lenka M., Lukáš N., Jan P., Michal P., Karolína P. Barbora R., Jan Ř., Alex Adam S., Markéta S., Nela Š., Patrik T., Vanesa T.

Akce třídy

  Společně o atomech a molekulách

  Hoši jsou o hodinách fyziky moc aktivní :-), tak jsem se jim „pomstil“ a udělal z nich na chvíli učitele. Zatímco my jsme si něco opakovali spolu na interaktivní tabuli, oni si stihli udělat ještě další dvě úlohy o atomech, molekulách prvcích a sloučeninách a pak to naučili ostatní.

  Stihli jsme i pokusy, ukazující pohyb molekul vody (Brownův pohyb pod mikroskopem a difúzi barvy do odměrného válce s vodou). Teď se těším na pokusy domácí třeba s čajem nebo šťávou.

  Stále se nám také scházejí nové a nové zajímavé pokusy. Dnes například Honza Říha předvedl, jak lze pouhou změnou tvaru (papíru) uskutečnit zdánlivě nemožné – postavit sklenici s vodou na papírovou traverzu. A unesla i více.

  Celý článek

  Preventivní programy Hubertka 2017

  V průběhu týdne se na chatě Hubertka v Jizerských horách postupně vystřídaly všechny třídy druhého stupně. Cílem bylo poznat se navzájem v jiných situacích, než je běžné ve třídě a více poznat kolektiv.

  Celý článek

  Zpestření výuky pěkně od začátku

  S radostí jsem přijal, že i noví šesťáci mají zájem o výuku fyziky a hned využili příležitosti předvádět své vlastní pokusy i hrát si s „chytrátky“.

  Celý článek