6. třída

Třídní učitel: Mgr. Martin Kubeček

Rozvrh hodin

Archiv třídy

Lucie B., Natálie B., Antonín H., Josef Marek H., Viktor H., Anna H., Vojtěch K., Lukáš K., Tereza L., Lenka M., Lukáš N., Jan P., Michal P., Karolína P. Barbora R., Jan Ř., Alex Adam S., Markéta S., Nela Š., Patrik T., Vanesa T.

Akce třídy

  Umění prezentace

  V dnešní době už nestačí umět pouze vypracovat něco na počítači. Už na prvním stupni stupni zkoušíme vytvářet a ukazovat prezentace a od šesté třídy v tom pokračujeme. Jednak tu máme nové žáky a potom požadavky se zvyšují. Nyní už je samozřejmostí přidat odkazy na použité zdroje. Ovšem to nejtěžší je pořád postavit se před třídu a ukázat výsledek své práce ostatním. Naštěstí tu máme vždy dost odvážných a nadějných prezentátorů, kteří si to dokonce umí před tabulí užít. V akci jsme zachytili např. Patrika Tancoše, Tondu Harakala, Lukáše Kozáka, Honzu Pešata a Viktora Holečka. Děkujeme za zajímavé prezentace, za poučení i za zábavu, kterou nám svým vystoupením přinesli.

  Celý článek

  Elektronické stavebnice od Jablotronu

  Velmi si vážíme dlouhodobé snahy firmy Jablotron zlepšovat kvalitu výuky na školách. V minulosti jsme se takto účastnili soutěže, v rámci níž jsme získali skvělé digitální mikroskopy s LCD displejem a možností nahrávání. Nyní jsme byli osloveni s nabídkou elektronických stavebnic Boffin. Je nepochybné, že pro pochopení základů elektřiny a elektrotechniky budou skvělým doplňkem do výuky ve všech třídách, kde se dotkneme tématu elektřiny. Prostě taková škola hrou, přitom názorná a přínosná.

  Protože jsme dnes měli poslední hodinu fyziky, která proběhla krátce po převzetí stavebnic, byla náplň hodiny jasná. Podařilo se postavit rádio na frekvence FM i AM a nebo detektor lži, ale i jiné obvody. I když nezáleželo na tom, co přesně se tím chceme naučit, bylo to vzájemně obohacující a nádherně to ukázalo na možnosti stavebnic. Děkujeme za podporu a bereme to jako závazek to co nejlépe přenést do budoucích znalostí a schopností žáků.

  Celý článek

  Florbalový turnaj mladších žáků – 1. místo ve skupině a postup do finále!

  Ve čtvrtek 7. prosince proběhl v jablonecké Městské sportovní hale další turnaj ve florbale, tentokrát pro žáky 6. a 7. tříd jabloneckých základních škol. V naši základní skupině se zúčastnili celkem 4 školy, které hrály systémem každý s každým a vítěz skupiny pak postupuje do finále.

  Celý článek

  Společně o atomech a molekulách

  Hoši jsou o hodinách fyziky moc aktivní :-), tak jsem se jim „pomstil“ a udělal z nich na chvíli učitele. Zatímco my jsme si něco opakovali spolu na interaktivní tabuli, oni si stihli udělat ještě další dvě úlohy o atomech, molekulách prvcích a sloučeninách a pak to naučili ostatní.

  Celý článek

  Preventivní programy Hubertka 2017

  V průběhu týdne se na chatě Hubertka v Jizerských horách postupně vystřídaly všechny třídy druhého stupně. Cílem bylo poznat se navzájem v jiných situacích, než je běžné ve třídě a více poznat kolektiv.

  Celý článek

  Zpestření výuky pěkně od začátku

  S radostí jsem přijal, že i noví šesťáci mají zájem o výuku fyziky a hned využili příležitosti předvádět své vlastní pokusy i hrát si s „chytrátky“.

  Celý článek