8. třída

Třídní učitelka: Mgr. Dagmar Březinová

Rozvrh hodin

Archiv třídy

Matyáš B., Zdeněk B., Rita C., Vojtěch F., Adéla H., Filip H., Jakub J., Gabriela K., Matěj K., Ondřej K., Vendula S., Daniel Rezván S., Martin S., Petr V., Michaela Ž.

Akce třídy

  Soutěž Bobřík informatiky

  Letošního Bobříka za naši školu s přehledem získává Robin Vízek z deváté třídy. V závěsu za ním se umístili z devítky Jakub Šimek a Sam Suchánek. Dan Sanei z osmé třídy byl na velmi pěkném čtvrtém místě. Z dívek byla nejlepší Gábina Hlubučková a Natka Kozáková.

  Celý článek

  Plickers a náš názor na hodinu fyziky

  Pane učiteli dejte nám klidně otázku, ale lehkou. Proč ne, vždyť chceme jenom vyzkoušet Plickers. Aplikace v mobilu následně naskenuje kartičky, které drží žáci v rukou a umožní jim odpovědět A, B, C, D. A jak mobilem přejíždím po třídě a "fotím" kartičky, už mi naskakují odpovědi. Nakonec jsme stihli vyhodnotit docela náročnou hodinu na téma výkon a účinnost (prostě moc matematiky) a zde je výsledný pocit… Na obrázcích je vidět, zda vědí, jestli výkon ve fyzice značíme W, P, t, nebo s. A potom měli na tabuli smajlíky. A je veselý, B neutrální, C smutný, rozpačitý. D je možnost pro hračičky 🙂

   

  Celý článek

  Florbalový turnaj – 2. místo!

  Ve čtvrtek 9. listopadu se vybraní žáci 8. a 9. třídy ZŠ Rýnovice zúčastnili florbalového turnaje v Městské hale v Jablonci nad Nisou. V základní skupině bylo celkem 5 týmů. Hrálo se systémem každý s každým a jen vítěz turnaje postupoval do dalšího kola. Zápasy byly velice vyrovnané, o pěkné kombinace a spoustu gólů nebyla nouze. Naši kluci se opravdu stmelili a vybojovali moc hezké  2. místo. Jen kousek, jediný gól navíc, nás dělil od postupu. Klukům patří naše velké díky! Pěkně jsme si zahráli.

  Celý článek

  Náš pohled na práci

  Práce ve fyzice je pouze spojena se sílou a dráhou, po které působí. V životě pro nás ale představuje mnohem širší pojem. Podívejte se, jak jsme to dali společně dohromady. Někdo psal rovnou na tabuli, někdo posílal pojmy přímo z mobilu. Pak jsme to setřídili. A teď už víme, co je práce.

  Celý článek

  Preventivní programy Hubertka 2017

  V průběhu týdne se na chatě Hubertka v Jizerských horách postupně vystřídaly všechny třídy druhého stupně. Cílem bylo poznat se navzájem v jiných situacích, než je běžné ve třídě a více poznat kolektiv.

  Celý článek