9. třída

Třídní učitelka: Mgr. Věra Neubauerová

Rozvrh hodin

Archiv třídy

Gabriela Tereza H., Adriana H., Michaela K., Natálie K., Adam M., Matěj P., Anna P., Matyáš P., Samuel S., Jakub Š., Benjamin Š., Robin V.

Akce třídy

  Soutěž Mladý Jablotroňák

  Naši deváťáci si umí poradit se základy elektroniky. Pomohly k tomu elektronické stavebnice Boffin od Nadace Jablotron. Ačkoli neprošli žádnou přípravou, podařilo se jim úkoly zvládnout a skončili na pěkném pátém místě, tedy asi v polovině pomyslného startovního pole. V soutěži naštěstí nešlo jen o to vyhrát, ale hlavně ukázat, že elektronika má budoucnost a v Jablotronu to platí zvlášť.

  Celý článek

  Měření voltampérové charakteristiky diody

  Občas se dostaneme k pojmům, kterým třeba nemusíme vůbec rozumět, a přesto je použijeme. Tak se stalo i v případě, když jsme se zabývali polovodiči a žáci přišli s tím, jaká je voltampérová charakteristika diody. A tak jsme si to hned změřili a z naměřených hodnot udělali graf. Mezitím, co spolužáci přenášeli data do Excelu a konstruovali v něm graf, my jsme si jej načrtli na tabuli. Vyšlo nám to pěkně. A teď už snad budeme vědět, že dioda v jednom směru proud nevede a v druhém ano, ale kupodivu ne hned. Inu, zázračné polovodiče.

  Celý článek

  Čtyřka s devítkou v tělocvičně

  Poslední den školy před Vánoci čtvrtá třída po přespání zahájila příjemnou snídaní a pak už rozcvičkou se deváťáky, kteří pro ně připravili různé úkoly.

  Celý článek

  Lapbooky

  Měl jsem možnost pracovat i se žáky, kteří se lyžařských dnů nezúčastnili. Tuto vynikající příležitost jsem využil a jsem rád, že se nechali nadchnout i pro jiné aktivity, než jaké v těch dnech byly běžné. Zkrátka že se dali dohromady a dokázali se domluvit a nakonec i vyrobit lapbooky. Takto se nazývají knížečky různých velikostí a obsahu, které jsou typické tím, že skrývají různé další pojmy na jedno nosné téma. Výsledky jsou povedené, když navíc přihlédneme k naší absolutní nezkušenosti v této oblasti. Dokonce by se třeba ten o drogách mohl dobře využít při výuce mladších spolužáků. Jsem hrdý na naše žáky, že si jsou ochotni hrát a zpestřit si jinak obyčejný školní den. Doporučil bych všem zařadit tuto aktivitu i do běžné výuky. Pro opakování učiva nebo pro tvorbu portfolia delšího časového období geniální.

   

  Celý článek

  Mikulášská besídka

  Tradiční návštěvy Mikuláše čertů a andělů na prvním stupni se ujali naši deváťáci a byla to krása. Žáčci poctivě odříkali básničky nebo zapěli písničky a za odměnu dostali něco dobrého.

  https://youtu.be/UtNjnrH0JTk

  Celý článek

  Soutěž Bobřík informatiky

  Letošního Bobříka za naši školu s přehledem získává Robin Vízek z deváté třídy. V závěsu za ním se umístili z devítky Jakub Šimek a Sam Suchánek. Dan Sanei z osmé třídy byl na velmi pěkném čtvrtém místě. Z dívek byla nejlepší Gábina Hlubučková a Natka Kozáková.

  Celý článek

  Florbalový turnaj – 2. místo!

  Ve čtvrtek 9. listopadu se vybraní žáci 8. a 9. třídy ZŠ Rýnovice zúčastnili florbalového turnaje v Městské hale v Jablonci nad Nisou. V základní skupině bylo celkem 5 týmů. Hrálo se systémem každý s každým a jen vítěz turnaje postupoval do dalšího kola. Zápasy byly velice vyrovnané, o pěkné kombinace a spoustu gólů nebyla nouze. Naši kluci se opravdu stmelili a vybojovali moc hezké  2. místo. Jen kousek, jediný gól navíc, nás dělil od postupu. Klukům patří naše velké díky! Pěkně jsme si zahráli.

  Celý článek

  Halloween 9. třídy - Módní přehlídka

  Dne 31.10. 2017 jsme si jako 9. třída připravili pro 1. stupeň halloweenskou „módní přehlídku“.

  Přehlídku moderovali: Robin Vízek a Benjamin Šťastný.

  Vybrali jsme z každé třídy jednoho zástupce jako porotu. Myslím, že bodování všechny bavilo a byla to pro ně zajímavá zkušenost.

  Celý článek

  Preventivní programy Hubertka 2017

  V průběhu týdne se na chatě Hubertka v Jizerských horách postupně vystřídaly všechny třídy druhého stupně. Cílem bylo poznat se navzájem v jiných situacích, než je běžné ve třídě a více poznat kolektiv.

  Celý článek