30. výročí Sametové revoluce

Během celého týdne probíhala mezipředmětová výuka připomínající 30. výročí Sametové revoluce. Nejen v hodinách hudební výchovy se zakázanými písněmi, matematiky co by výpočtu samotného data, samozřejmě také během dějepisu a vlastivědy, kdy byla žákům hravou formou připomínána doba komunismu. Žáci během výtvarné a pracovní výchovy tvořili z krepového papíru karafiáty, co by symbol 17.listopadu. Celá škola se poté sešla v tělocvičně, kde jsme se seřadili do oblíbeného znaku Václava Havla, do tvaru srdce. Společně jsme si poslechli píseň Modlitbu pro Martu a na závěr všichni symbolicky zacinkali klíči. Každý si pak zanechal otisk prstu na české vlajce, která nám bude pro vzpomínku zdobit naši chodbu. A pamatujte, že mír a láska vítězí nad lží a nenávistí.