2014/2015

  Do práce na kole

  Také v roce 2015 se náš tým Učitelé z Rýnovic zapojil do celorepublikové akce Do práce na kole.
  Tým ve složení Lenka Riegerová, Michaela Kyzourová a Martin Gembec byl letos velmi úspěšný, když s pravidelností jízd téměř 90 % skončil na 21. místě mezi 70 týmy v kraji. Ačkoli jde především o zábavu, občas počasí a zdraví nespolupracuje a pak je to i o morálce. Nicméně nakonec zvítězí radost z jízdy a fakt, že děláme něco pro sebe i životní prostředí.

  Celý článek

  Turnaj ve streetballu

  1. června 2015 proběhl v Městské hale v Jablonci nad Nisou turnaj škol ve streetballu. Za naši školu se zúčastnily týmy z 5., 8. a 9. ročníku.

  Celý článek

  Výstava výtvarných prací

  Od 20. do 29. 5. se naši žáci prezentovali svými výtvarnými díly na výstavě výtvarných prací žáků jabloneckých škol. Několika keramickými výrobky jsme opět přispěli do aukce, konané ve prospěch jablonecké nemocnice.

  S žáky 5. – 8. třídy jsme společně výstavu navštívili a děti z nižších tříd si také v ekocentru vyrobily drobné dárky.

  Celý článek

  Hlídky mladých zdravotníků

  21. května se v centru Jablonce uskutečnil jubilejní 40. ročník soutěže mladých zdravotníků 2014, kterou vyhlásil Český červený kříž. Na celkem pěti soutěžních stanovištích soupeřily pětičlenné týmy. Z naší školy se účastnila družstva žáků 7. a 9. třídy. Učitel měl za úkol koordinovat družstvo, rozdělovat úkoly i se sám zapojit. Žáci plnili zdravotnické i jiné úkoly, vzájemně si pomáhali a spolupracovali.
  Umístění: 9. tř – 13. místo, 7. tř. – 10. místo.

  Celý článek

  Environmentální výchova Sedmihorky

  18. až 20. května 2015 se 7. třída zúčastnila pobytového ekologického výchovného programu v Sedmihorkách. Jeho cílem je doplnit a obohatit školní výuku o ekologický a environmentální rozměr.

  První den žáci vnímali přírodu všemi smysly a vytvořili výtvarnou stopu přírodních znaků. Večer se vypravili na noční expedici do skalního města za houkáním sov.

  Celý článek

  Turnaj ve fotbalu

  13. 5. 2015 proběhl na ZŠ Pasířská turnaj čtyř škol ve fotbalu v rámci akce McDonald's Cup. Za naši školu se jej účastnili žáci 3. až 5. ročníku: Svoboda, Nagy, Solfronk, Šurý, Hartman, Halbych, Hvězda, Kroupa, Křemenák a Stančík.

  Celý článek

  Soutěž mladých zdravotníků

  6. 5. 2015 se naše škola zúčastnila okresního kola soutěže mladých zdravotníků, která se konala u Hasičské zbrojnice v Jablonci nad Nisou.

  Pořadatelem je Oblastní spolek ČČK. Hlídky jsou složeny z pěti členů, řeší úkoly zdravotnické povahy, členové si vzájemně pomáhají a spolupracují. Během dne byl zajištěn pitný režim a svačiny pro soutěžící.

  Celý článek

  Pietní akt, 70. let od konce 2. sv. války

  4. května proběhl u Pomníku obětí 2. světové války v Rýnovicích pietní akt připomínající oběti tehdejšího pracovního lágru a vojáky, kteří bojovali za svobodu. V rámci oslav 70. výročí konce války jsme se jej účastnili se žáky druhého stupně.

  Celý článek

  Kleinwelka 2015

  Jako každý rok si za dobré učení zasloužíme také odměnu. A v němčině to znamená, že s námi paní učitelka Neubauerová jede do Německa. Díky tomu můžeme poznat život za našimi hranicemi a máme větší motivaci se učit právě němčinu. V našem kraji je také řada německých firem, které vyžadují nejen odborné znalosti, ale i schopnost se se svými zaměstnanci domluvit.

  Celý článek

  Turnaj ve vybíjené

  8. dubna 2015 se žáci 4. a 5. třídy zúčastnili turnaje ve vybíjené na ZŠ Liberecká. Dětem se líbil a vyhrály druhé místo za pořadatelskou školou.

  Celý článek

  Projektový den – Velikonoce

  Sportování, zdobení velikonočních vajíček, výroba papírového košíčku, zpívání a povídaní o velikonočních zvycích. To vše bylo k vidění a slyšení na celém prvním stupni během sazometné (škaredé) středy, 1. dubna 2015.

  Celý článek

  Pozorování částečného zatmění Slunce

  Pátek 20. 3. 2015 patřil pozorování částečného zatmění Slunce. V budově školy probíhaly pilné úpravy rozvodů vody a internetové přípojky a proto bylo vyhlášeno ředitelské volno. O to více jsme si mohli vychutnat pozorování tohoto vzácného úkazu. Počasí přálo, celou dobu bylo jasno.

  Celý článek

  Zimní den

  Bruslaři na led, lyžaři a snowborďáci na svah Severák, bobaři a sáňkaři na svah pod Severákem, běžkaři a turisté z Bedřichova na Jizerky!
  ... a k tomu sluníčko, dobrá svačinka a skvělá sportovní nálada – Zimní den se vydařil, jen škoda, že byl tak krátký..

  Celý článek

  Zápis do 1. ročníku 2015

  Děkujeme všem za příjemně strávené odpoledne a jsme rádi, že se k nám přihlásilo tolik zájemců. V článku najdete fotografie a video z vystoupení, které pro budoucí prvňáčky uspořádali žáci 2. a 4. třídy.

  Celý článek

  Lyžařský výcvik 2015

  Příroda se nad lyžaři pro letošek smilovala a nakonec byl jak dostatek sněhu, tak slušné počasí. Přinášíme první skupinovku.

  Celý článek

  Novinky po prázdninách

  Nový školní rok 2014/2015 je za dveřmi. A naše škola do něj vstupuje s výraznými změnami. Jednak došlo k druhé a nejvýznamnější etapě výměny oken, dále už bude možné začít využívat obnovené hřiště u školy a konečně do pedagogického sboru přibyla nová učitelka němčiny a tělocviku.

  Celý článek