2015/2016

  Výstava výtvarných prací „Pohádkový život“

  Ve dnech 4. až 17. května můžete ve výstavním pavilonu jabloneckého Eurocentra shlédnout jubilejní 20. výstavu výtvarných prací žáků všech typů škol. Věříme, že se zastavíte, naše škola zde má rovněž krásně upravené panely, na které dohlíží král Karel. Otevřeno je ve všední dny od 9 do 17 hodin, v sobotu od 9:30 do 13 hodin. Vstup je zdarma.

  Celý článek

  Školní akademie 2016

  Devátá třída nám na konci školního roku uspořádala naši první školní akademii. Nádherné vystoupení obohatili žáci všech tříd.

  Celý článek

  Sportovní soutěže Lady a Bubla Cup

  Tradiční sportovní akce na konci školního roku se účastnily týmy z celého druhého stupně.

  Lady Cup byl poprvé pořádán jako soutěž smíšených družstev a jde o turnaj dívek v přehazované. Bubla Cup je tradiční turnaj smíšených týmů chlapců ve florbalu.

  Celý článek

  Náš Den prázdných tříd

  17. červen 2016 patřil akci Den prázdných tříd. Tato mezinárodní akce má za cíl změnit zažitý stereotyp a udělat jeden den všechno jinak a především, dostat děti ven z lavic.

  dpt_750x100_cz

  Celý článek

  Výjezdová akce SPOLU A ZDRAVĚ

  Ve dnech 6. až 10. června se v rámci prevence rizikového chování uskutečnila naše první výjezdová akce. Do autokempu Ostrov na Malé Skále dorazili na tři dny nejprve páťáci, které v půlce týdne vystřídali jejich starší spolužáci ze šesté a sedmé třídy. Během společně strávených dní měli žáci možnost poznat sami sebe i svoje spolužáky jinak, než ve školních lavicích. Při prožitkových aktivitách sportovního rázu i při týmových činnostech poznávali svoje limity, posilovali svoje dovednosti, učili se spolupracovat, komunikovat a řešit dané situace ale i zvládat neúspěch a řešit konflikty.

  Celý článek

  Pomáhat a bavit...

  To je motto, pod kterým jsme umístili video o naší představě využití moderních technologií na webu soutěže Správná škola.


  Výlet do Německa

  V sobotu 21. 5. 2016 jsme si udělali výlet do Německa. Jeli jsme vlakem do Liberce a poté do Žitavy, kde jsme přestoupili na úkokolejku. Tady jsme si užívali báječnou jízdu na korbě otevřeného „bezhlavého“ vagónu taženého parní lokomotivou. Naše romantická jízda vedla přes Oybin do Jonsdorfu. Zde jsme navštívili Motýlí dům a zase jsme vláčkem sjeli zpět do Žitavy. Největším zážitkem ale nejspíš byly nákupy v německém Kauflandu!

  Celý článek

  Fotbalový turnaj – McDonalds Cup

  V úterý 10. května se odehrálo základní kolo fotbalového turnaje McDonalds Cup. Vybraní žáci 4. a 5. tříd se nakonec umístili ve velice vyrovnaných zápasech na pěkném 3. místě. Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na další ročník.

  Celý článek

  Helpíkův pohár

  Krajské kolo zdravotně-výchovné soutěže pro děti z 5. tříd základních škol Helpíkův pohár se konalo v areálu naší školy a v okolí v úterý 10. května. Pětatřicet dvoučlenných týmů si na pěti stanovištích vyzkoušelo své schopnosti zareagovat na nenadálou situaci, poskytnout první pomoc a také komunikaci se záchranáři. Zvítězil tým ze ZŠ Na Šumavě.

  Celý článek

  Přechod Merkuru přes Slunce

  9. května 2016 jsme mohli na dvoře školy pozorovat mimořádný astronomický úkaz. Planeta Merkur byla krásně vidět na slunečním disku. Úkaz provázelo nádherné jarní počasí. Oblaka, která se hromadila všude okolo, se nad školou rozestoupila a pozorování probíhalo na zcela jasné obloze od jedné do páté hodiny odpolední.
  Celý článek

  Do práce na kole 2016

  Náš tým Učitelé z Rýnovic se zapojil do tradiční soutěže Do práce na kole, kde nejde ani tak o to vyhrát, jako spíš o zdravý životní styl a šetrnost k přírodě. Přesto je to každý rok výzva a tak jsme rádi, když se můžeme porovnat s dalšími týmy.

  Letos se nám podařilo dostat do práce na kole (a nově též pěšky) téměř každý květnový den, proto máme celkovou pravidelnost 94,8 %. To nás zařadilo na 8. místo z 91 týmů. Čtyři liberecké týmy mají 100 % a náš tým je těsně druhý nejlepší z Jablonce nad Nisou a podobně úspěšné byly týmy AKTčka, Jablotronu a ZŠ Liberecká 31.

  Celý článek

  Pravěk

  V pátek 18. března 2016 nás navštívila úžasná expozice o pravěku. Mohli jsme se seznámit s vývojem lidí, jejich nástroji a životem a také se zvířaty, která lovili. Program umožňoval si některé věci i vyzkoušet a je bezvadné, že řada žáků a dokonce i učitelé to pojali tak, že se sami stali pravěkými lidmi. V šesté, sedmé a osmé třídě pak tento den proběhl jako projektový, kdy se například vyráběly nástěnné malby, umělá jeskyně apod.

  Celý článek

  Zimní sportovní den

  Zimní den 2016 jsme mohli uspořádat díky tomu, že s novým rokem přišlo výrazné ochlazení a docela velké množství sněhu. Poslední dny však přinesly výrazné oteplení a tak jsme byli pro změnu rádi, že jsme si sněhu ještě včas užili. Samozřejmě, našli se i takoví, kteří vyrazili na kluziště a o mráz se postarala technika.

  Celý článek

  Lyžařské dny

  Pondělí a úterý 7. / 8. března bylo využito pro zkrácenou verzi lyžařského kurzu, kterému v původně plánovaném termínu nepřálo počasí. Akce s pracovním názvem lyžařské dny se zúčastnila podstatná část žáků šesté, sedmé a osmé třídy s několika deváťáky.

  Celý článek

  Zápis do 1. ročníku

  4. únor 2016 přinesl významný okamžik do života budoucích prvňáčků. Většinou se za námi už byli podívat, nebo k nám chodí na výukové programy pro předškoláky, ale dnes tu na ně čekaly slavnostně vyzdobené třídy a děti ze třetí třídy předvedly krásné vystoupení plné říkanek a písniček. Těšíme se v září na shledanou.

  Celý článek

  Zmizelí sousedé z Rýnovic

  Ve středu 3. února 2016 se v Domě česko-německého porozumění v Rýnovicích konala přednáška naší paní učitelky Petry Kadlečkové, která jí uvedla výstavu prací žáků naší školy, kteří po dobu několika let pátrali po zapomenutých osudech židovské komunity v Jablonci nad Nisou.

  Celý článek

  Vánoční florbalový turnaj

  V úterý 22. 12. 2015 se uskutečnil první ročník Vánočního florbalového turnaje pro žáky 2. stupně. Přihlásilo se celkem osm týmů, v týmu vždy čtyři hráči, z toho minimálně jedna dívka. Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, ve kterých se hrálo každý s každým a do dalších bojů postupovaly první dva týmy ze skupiny. Pak vyřazovacím systémem až do finále. Celkem se odehrálo 16 utkání, během kterých bylo vidět mnoho pěkných útočných a brankářských akcí. Padlo 73 gólů. Na závěr byly všechny týmy odměněny a uděleny ceny. Hráči a hráčky si zaslouží pochvalu za sportovní chování, fair play a pomoc při organizaci.

  Celý článek

  Vánoční trhy a zpívání v kostele

  Krásná tradice zpívání našich dětí v kostele a k tomu možnost si koupit něco pěkného pro naše blízké na tradičních vánočních trzích ve škole… Krátké video pohledem Lucky z osmé třídy ukazuje přípravy na trhy.

  Celý článek

  Dopravní výchova

  12. prosinec 2015 patřil dopravní výchově. Žáci páté až deváté třídy měli možnost diskutovat s odborníky a připomenout si zklady pohybu na ulici, v terénu i první pomoci.

  Celý článek

  Vánoční dílničky

  Škola už žije Vánocemi. Třídy zdobí vánoční stromky a v hodinách i po vyučování se tvoří vánoční výrobky.

  Krásné výrobky vznikají v rámci pracovních vyučování, výtvarné výchovy i jiných aktivit. Jednou z nich byla třeba dílnička v učebně první třídy, z které nabízíme i obrázky.

  Celý článek

  Družina s rodiči – podzim 2015

  První neformální setkání družiny s rodiči ve školním roce 2015/2016 bylo plné pohody a chuti si něco pěkného vyrobit. K tomu jsme si pochutnávali na výborných domácích moučnících, které donesly šikovné maminky i babičky. Jedním slovem: PARÁDA smile!

  Celý článek

  Náročné laborky i zábava v IQ Landii

  Jestliže značná část žáků 2. stupně prožívala náročný a zábavný program v Anglii, druhá skupina, která zůstala ve škole, dostala příležitost navštívit Laborky v liberecké IQ Landii.

  Celý článek

  Studijní jazykový pobyt v Anglii

  Vybraní žáci 2. stupně se v pondělí 12. 10. 2015 vydali na týdenní studijní jazykový pobyt do Velké Británie. Přinášíme aktuální informace..

  Celý článek

  Ohlédnutí za dýňobraním

  Také v roce 2015 jsme se účastnili výstavy před Domem vína v rámci Dýňobraní. Byla by jistě škoda si na krásné výrobky nezavzpomínat, byť nám tato akce zapadla ve víru jiných, které nás v říjnu zahltily.

  Celý článek

  Hodina moderní chemie

  Ve čtvrtek 17. 9. navštívili ZŠ v Rýnovicích studentky Vysoké školy chemicko-technologické v Praze s programem „Hodina moderní chemie“, aby žákům zpestřily výuku a ukázaly jim, že chemie nejsou jen vzorečky, ale že to je věda zábavná i dobrodružná.

  Celý článek