2017/2018

  Vystoupení s roboty v divadle

  V rámci předávání cen pro nadané žáky a studenty jsme dostali nabídku prezentovat naše roboty. Ukázka zahrnovala malé Ozoboty i velké roboty ze stavebnice VEX IQ. Žáci 6. ročníku perfektně zvládli všechny ukázky a pobavili publikum. Robot nakonec předal cenu pro nadané – jablko s křišťálem uvnitř.

  Autor fotografií: Martin Kubišta. Děkujeme.

  Celý článek

  Školní akademie 2018

  Víte, co je na konci školního roku nejlepší? – Ani vysvědčení, ani prázdniny, je to přece naše společné vystoupení. Nikdo snad nepochybuje, že tomu tak bylo i letos. Devítka si vzala vše do ruky a připravila si pásmo scének a vystoupení. To by ale nebylo nic bez talentu a práce ostatních žáků a učitelů naší školy. Výsledkem byla přehlídka vtipu, dovedností tanečních, recitačních i hudebních a jako bonus dorazili roboti. Děkujeme všem.

  Zájemci z řad účinkujících i publika, nechť si další záběry vyžádají ->
  martin (tečka) gembec (zavináč) zsrynovice (tečka) cz

  Pěkné léto.

  Celý článek

  VEX IQ Challenge – robosoutěž finále

  V úterý 26. 6. jsme se zúčastnili celostátního finále robotické soutěže VEX IQ Challenge. Šlo o vyvrcholení naší práce s robotickými stavebnicemi. Naše týmy mladších a starších žáků mohly předvést, co se naučily a jak jsou šikovní jejich operátoři.

  Celý článek

  Pohádkový les

  Žáci 8. a 9. třídy si pro všechny třídy prvního stupně přichystali tradiční procházku lesem, během níž mohli plnit různé úkoly v doprovodu pohádkových postav a na konci je čekal poklad.

  Celý článek

  Turnaj ve streetballu

  V pondělí 28. května se vybraní žáci vydali na streetballový turnaj do Městské haly v Jablonci n. N. Turnaj patří mezi hojně navštěvované. Letos se zúčastnilo 36 týmu, v nichž hrálo 130 dětí. Celkem jsme si domů přivezli dvě 1. místa a 4. místo.

  Celý článek

  Podkolenkový den

  Byl to krásný slunečný a možná až příliš teplý květnový den. Ale takový přímo vybízel nechat vyniknout nohy v podkolenkách. A tak jsme se domluvili a v úterý 29. května rozehráli hru barev. Bylo to pěkné zpestření. Když je máš není co řešit 🙂

  Celý článek

  Turnaj v miniházené – 1. místo

  V pondělí 14. května se vybraní žáci vydali na turnaj školní jablonecké ligy v miniházené. Posledního kola turnaje se zúčastnili  čtyři školy, hrálo se systémem každý s každým, 2 × 12 minut. Opět bylo k vidění spousta pěkných akcí a vstřelených branek. Všechny zápasy jsme vyhráli a tím obhájili 1. místo. Každým odehraným turnajem je vidět zlepšení. Tým je jistější a více si věří. Jarní část se nám opravdu vydařila.

  Gratulujeme !

  Celý článek

  Soutěž Mladý Jablotroňák

  Naši deváťáci si umí poradit se základy elektroniky. Pomohly k tomu elektronické stavebnice Boffin od Nadace Jablotron. Ačkoli neprošli žádnou přípravou, podařilo se jim úkoly zvládnout a skončili na pěkném pátém místě, tedy asi v polovině pomyslného startovního pole. V soutěži naštěstí nešlo jen o to vyhrát, ale hlavně ukázat, že elektronika má budoucnost a v Jablotronu to platí zvlášť.

  Celý článek

  Fotbalový turnaj McDonald's Cup

  Ve středu 25. dubna se vybraní žáci vypravili na každoroční fotbalový turnaj McDonald's Cup. Kvalifikační kolo naší skupiny se hrálo na Smržovce.

  Pro některé to byl vůbec první zápas na velkém hřišti, přesto hráli naplno a dávali do toho všechno. Tým byl dobře sladěný. Nakonec to dopadlo 2. místem, ale bohužel na postup to nestačilo. Do dalšího kola postoupil tým Smržovky.  V závěru se kluci ještě poměřovali v kopání penalt a každý si mohl vyzkoušet úlohu brankáře.

  Děkujeme za skvělý výkon a dobrý přístup ke hře.

  Sestava:
  útok – Štěpán Šimek, Michal Český
  záloha – Lukáš Nagy, Marek Uzel
  obrana – Kryštof Kavka, Martin Prommer, Aleš Nachtnbel
  a v bráně – Tonda Harakaľ

  Celý článek

  Turnaj v házené – vítězství !

  V pondělí 9. dubna se vybraní žáci 4. a 5. třídy ZŠ Rýnovice zúčastnili turnaje v házené v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Turnaj je součástí školní házenkářské ligy, kterého se zúčastňuje 6 jabloneckých škol, má podzimní a jarní část a hraje se systémem každý s každým. Na podzim v našem prvním turnaji jsme brali 2. místo. Nyní liga pokračuje jarní částí, která se nám opět vydařila, brali jsme 1. místo.

  Naši kluci to sehráli parádně a ve všech zápasech jasně vyhráli. Nastříleli celkem  61 branek a 22 branek dostali. Na vyhlášení jsme převzali dobroty, byli pochváleni a pozváni do dalšího turnajového kola. Kluci děkujeme !

  Sestava: Michal Český, Matyáš Kohoutek, Ondra Hvězda, Marek Uzel, Kryštof Kavka, Aleš Nachtnebel, Štěpán Śimek, Martin Prommer a v brance Fanda Harakaľ.

  Celý článek

  Vystoupení k zápisu 2018

  Zápis do 1. ročníku školního roku 2018/2019 se u nás setkal s velkým zájmem. Jeden z hlavních bonusů si připravili žáci 1. stupně s paní učitelkou Koudelkovou a Chaloupkovou v podobě tradičního vystoupení, do kterého se mohli budoucí prvňáčci sami zapojit.

  Celý článek

  Velikonoční dílna

  V pondělí 26. března jsme vyráběli tradiční symboly svátků jara – Velikonoc.

  Celý článek

  Vystoupení pro seniory

  Paní učitelky Lenka Chaloupková a Blanka Koudelková secvičily s žáky prvního stupně vystoupení pro naše starší spoluobčany. Naši žáci velmi hezky zazpívali a zahráli scénky. Někteří také předvedli umění hry na různé hudební nástroje. Věříme, že šlo o další povedené zpestření začátku jara.

  Celý článek

  Nové technologie ve výuce

  Není tajemstvím, že se snažíme více zapojit žáky do výuky. Pomáhá nám k tomu vhodně přizpůsobený program Smart Notebook a žákovská zařízení. V současné době jsme navíc získali malé plnohodnotné počítače s odjímatelnou klávesnicí a dotykovým displejem, tzv. Tablet PC. Umožňují nám nejen vyhledávat informace, ale hlavně pracovat ve skupinách s interaktivními materiály a přímo být propojeni s tabulí a posílat své názory, řešení apod.

  Další novinkou z posledních dnů je, že se nám za finanční podpory Nadace Jablotronu podařilo získat robotické stavebnice a 3D tiskárnu Průša i3 MK2S. Ve své kategorii jde o revoluční a zřejmě nejlepší tiskárnu na světě. Předpokládáme, že nám nejen pomůže zpestřit výuku 3D modelování objektů, ale že se stane nedílným pomocníkem našich malých programátorů a budoucích robotických inženýrů.

  Video ze stavby tiskárny a prvních tisků je na Youtube.

  Celý článek

  Bezpečný pes

  Žáci prvního stupně se měli možnost seznámit se stavbou psího těla, signály, které nám psi dávají svými pohyby a postojem a také sporty, které jsou se psy provozovány.

  V další části jsme si navozovali situace, které mohou nastat a jak je bezpečně řešit. Jako vždy, i zde platí, nejlepší je podobným situacím předejít.

  Děkujeme paní Cirkovské a jejím pejskům.

  Celý článek

  Žijeme olympiádou

  Olympiáda právě začíná a my jsme se rozhodli i ve výuce, tam kde to jde, se více věnovat olympijskému dění. Máme i krásnou nástěnku a soutěž, za kterou děkujeme p. uč. Kostelníkové 🙂

  Hlavně chceme ale pozdravit naši bývalou žákyni Kačku Louthanovou a přejeme jí hodně štěstí v olympijském zápolení.

  A reakce z Facebooku 🙂

   

  Celý článek

  Škola žije i o pololetních prázdninách

  Pohybové hry a tancování v tělocvičně s paní učitelkou Potůčkovou a robotika s panem Gembecem oživily školu i o prázdninách. Děti baví přijít i o prázdninách a pro nás je to ideální čas zkusit něco, na co není čas a trochu poklidit 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=eB-oWzY70-4

  Celý článek

  Zimní den

  Je to přesně rok, co jsme na jeden den opustili školu a vydali se vstříc zimním sportům. I letos, 30. ledna 2018, jsme se vydali za zdravým vzduchem na procházku z Bedřichova na Hrabětice a do Janova, nebo na sjezdovku na Severáku, nebo na běžky k Josefodolské přehradě a případně na brusle na Zimní stadion v Jablonci.

   

   

  Celý článek

  Florbalový turnaj – finále Mocca cupu v Liberci

  V pátek 12. ledna jsme vyrazili na 1. ročník finálového turnaje ve florbale Mocca Cup Kids. Turnaj se konal v Liberci na ZŠ Dobiášova a mezi sebou se utkalo 8 nejlepších týmů z  Jablonce a Liberce. Systém hracích kol byl stejný jako minule, 2 skupiny po 4 týmech, každý s každým ve skupině, z nichž do boje o medaile mohly postoupit první dva týmy.

  Celý článek

  Lyžařské dny 2018

  Lyžování tradičně patří k oblíbeným aktivitám Jablonečanů. V naší škole proto místo povinného lyžařského výcviku pořádáme Lyžařské dny. Umožňuje to se realizovat ve svém oblíbeném sportu více žákům ve více letech za sebou, protože na lyže mohou vyrazit žáci 7., 8. a 9. ročníku najednou. Také letos jsme kromě sjezdovek navštívili i běžkařské stopy v Jizerských horách. Pravda, sněhové podmínky byly na hraně, ale čtyři z pěti plánovaných dnů jsme dali.

  Celý článek

  Vánoční zpívání

  Poslední den výuky byl tradičně věnován především aktivitám spojeným s Vánoci. Kromě besídek ve třídách se již podruhé sešla celá škola v tělocvičně, kde jsme si navzájem zahráli scénky, řekli básničky nebo zazpívali písničky. Při pohledu na malované rekvizity, pečlivé převleky a přípravu nezbývá, než před žáky a učitelkami smeknout a poděkovat za krásný zážitek.

  Celý článek

  Elektronické stavebnice od Jablotronu

  Velmi si vážíme dlouhodobé snahy firmy Jablotron zlepšovat kvalitu výuky na školách. V minulosti jsme se takto účastnili soutěže, v rámci níž jsme získali skvělé digitální mikroskopy s LCD displejem a možností nahrávání. Nyní jsme byli osloveni s nabídkou elektronických stavebnic Boffin. Je nepochybné, že pro pochopení základů elektřiny a elektrotechniky budou skvělým doplňkem do výuky ve všech třídách, kde se dotkneme tématu elektřiny. Prostě taková škola hrou, přitom názorná a přínosná.

  Protože jsme dnes měli poslední hodinu fyziky, která proběhla krátce po převzetí stavebnic, byla náplň hodiny jasná. Podařilo se postavit rádio na frekvence FM i AM a nebo detektor lži, ale i jiné obvody. I když nezáleželo na tom, co přesně se tím chceme naučit, bylo to vzájemně obohacující a nádherně to ukázalo na možnosti stavebnic. Děkujeme za podporu a bereme to jako závazek to co nejlépe přenést do budoucích znalostí a schopností žáků.

  Celý článek

  Vánoční trhy a zpívání v kostele

  Dlouhé týdny před Vánoci se tradičně věnujeme tvorbě vánočních ozdob, svícnů, věnců, obrázků, keramiky. Pečeme, malujeme, stíháme, lepíme. Velké úsilí žáků a učitelů je tradičně završeno vánočními trhy, které se uskutečnily ve středu 13. 12. 2017. Tradičně se také konalo společné zpívání v kostele. Snad podle spokojených tváří, snad podle množství prodaných předmětů, mžeme soudit, že akce se povedla. Děkujeme, že jste s námi.

  Celý článek

  Turnaj v házené – 2. místo!

  Na hodinách tělesné výchovy hrajeme často házenou, a jelikož nám to už docela dobře jde, rozhodli jsme se přihlásit na turnaj v házené. Ve čtvrtek 14. prosince jsme tedy s vybranými žáky 4. a 5. tříd vyrazili na zkušenou do jablonecké městské haly. Byl to turnaj nepostupový, hrálo se systémem každý s každým a zúčastnilo se celkem 6 škol.

  Celý článek

  Florbalový turnaj mladších žáků – 1. místo ve skupině a postup do finále!

  Ve čtvrtek 7. prosince proběhl v jablonecké Městské sportovní hale další turnaj ve florbale, tentokrát pro žáky 6. a 7. tříd jabloneckých základních škol. V naši základní skupině se zúčastnili celkem 4 školy, které hrály systémem každý s každým a vítěz skupiny pak postupuje do finále.

  Celý článek

  Mikulášská besídka

  Tradiční návštěvy Mikuláše čertů a andělů na prvním stupni se ujali naši deváťáci a byla to krása. Žáčci poctivě odříkali básničky nebo zapěli písničky a za odměnu dostali něco dobrého.

  https://youtu.be/UtNjnrH0JTk

  Celý článek

  Florbalový turnaj našich nejmladších – 3. místo a postup!

  V pondělí 4. prosince jsme vyrazili s našimi nejmladšími florbalisty na turnaj 3. až 5. tříd, který se konal v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Jedná se 1. ročník většího turnaje, kterého se zúčastňují školy z Jablonce a Liberce. Turnaj tedy společně zaštítili město Jablonec a Liberec.

  Celý článek

  Nová tabule na 2. stupni

  V listopadu 2017 jsme se dočkali dalšího významného vylepšení výuky na 2. stupni, když do naší učebny fyziky a chemie přibyl výkvět moderní techniky v podobě interaktivní tabule SMART Board řady M600. Učebna je totiž využívána k výuce mnoha předmětů a její intuitivní ovládání a výborný projektor splňují parametry i pro nejnáročnější podmínky. Pro výuku je navíc k dispozici nejnovější SMART Výukový Sofware, který umožňuje výuku obohatit o prvky, jako jsou interaktivita skrz všechny spuštěné programy, individualizace výuky, kvízy a hry.

  Celý článek

  Soutěž Bobřík informatiky

  Letošního Bobříka za naši školu s přehledem získává Robin Vízek z deváté třídy. V závěsu za ním se umístili z devítky Jakub Šimek a Sam Suchánek. Dan Sanei z osmé třídy byl na velmi pěkném čtvrtém místě. Z dívek byla nejlepší Gábina Hlubučková a Natka Kozáková.

  Celý článek

  Florbalový turnaj – 2. místo!

  Ve čtvrtek 9. listopadu se vybraní žáci 8. a 9. třídy ZŠ Rýnovice zúčastnili florbalového turnaje v Městské hale v Jablonci nad Nisou. V základní skupině bylo celkem 5 týmů. Hrálo se systémem každý s každým a jen vítěz turnaje postupoval do dalšího kola. Zápasy byly velice vyrovnané, o pěkné kombinace a spoustu gólů nebyla nouze. Naši kluci se opravdu stmelili a vybojovali moc hezké  2. místo. Jen kousek, jediný gól navíc, nás dělil od postupu. Klukům patří naše velké díky! Pěkně jsme si zahráli.

  Celý článek