Akce

Akce školního roku: 2017/20182016/20172015/2016, 2014/2015, 2013/2014

  Poděkování

  Srdečně Vám děkujeme za organizaci sbírky Pomozte dětem ve školním roce 2018/2019.

  Naše poděkování patří vašim šikovným dětem, rodičům a všem zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili a kteří si poděkování opravdu zaslouží. Jejich pomoc je pro „naše“ děti nenahraditelná.

  Potěší nás, když se podíváte na sestřih Zábavného odpoledne ze dne 17. 9. 2018 – zahájení Srdíčkových dnů:

  https://www.youtube.com/watch?v=LUU3tUsmg7I

  Ještě jednou Vám moc a moc děkujeme za vaši neocenitelnou pomoc, které si nesmírně vážíme.

  Celý článek

  Odpoledne s robotikou

  V pondělí 21. ledna proběhl malý den otevřených dveří pro žáky z kroužků robotiky a jejich rodiče, ale i pro zájemce z řad veřejnosti. Žáci zde předváděli své hry a programy, pomáhali s organizací, ukazovali práci s roboty Lego i VEX a elektronikou s podporou Arduina. Pilně se činila také 3D tiskárna a tak si mohli přítomní odnést i malý dárek na památku. Akce se vydařila. Domníváme se, že zařazení robotiky do kroužků i do výuky je správná cesta. Věříme, že podobné odpoledne není poslední. Už teď se rozběhla diskuze nad náplní příštího. Děkujeme rodičům za podporu a všem zájemcům za návštěvu.

  Celý článek

  Úplné zatmění Měsíce i ze školy

  Na úplné zatmění Měsíce jsme se mohli ráno 21. ledna 2019 podívat nejen od školy, kde byl na „krvavý“ Měsíc hezký pohled od kostela, ale i ze školní družiny, což jsme ocenili, když venku bylo asi 12 stupňů pod nulou.

  Celý článek

  Předvánoční aktivity s ozoboty

  Ozobot musí také umět roznést dárky a vyhnout se přitom zlým skřítkům. Snímky ze středečního kroužku...

  Celý článek

  Vánoční vystoupení 2018

  Poslední den před Vánoci patřil tradiční besídce všech tříd v tělocvičně. Vystoupení zdařile moderovala dvojice Gábina a Zdeněk z devítky. Děkujeme všem za krásné vystoupení.

  https://youtu.be/jJsQu61QVRw

  Celý článek

  Baskeťáci

  Celý podzim se opět scházela skvělá parta baskeťáků. Tady vám posíláme náš vánoční pozdrav 🙂

   

   

  Celý článek

  Vánoční trhy a zpívání v kostele

  Vánoce se blíží a příroda se krásně naladila do zimního kabátu. Rýnovický kostel sv. Ducha opět ožil zpěvem a hudbou a při pohledu na zaplněné lavice i zbývající prostory se chtělo říct, že není vhodnějšího a důstojnějšího prostoru pro toto krásné vystoupení žáků základní i mateřské školy. Naladěni báječným vystoupením se mnozí přesunuli do budovy školy, kde nechyběla tradiční nabídka krásných vánočních výrobků. Vánoční trhy v rýnovické základní škole se už staly také příležitostí k setkání lidí všech generací a to je na nich asi to nejkrásnější. Přispívá k tomu i možnost posedět, popít a něco sníst.

  Celý článek

  Útulek Dášenka děkuje

  Děkujeme dětem ze Základní školy v Rýnovicích za paštičky, granulky, piškotky, kapsičky a pelíšky. Budeme mít krásné Vánoce! Vaši kočičí a psí kamarádi z lučanského útulku.

  Celý článek

  Mikuláš ve škole

  Tradiční setkání žáků prvního stupně s Mikulášem, anděly a čerty v podání žáků 9. ročníku se neslo v duchu krásných vystoupení, za které náležela zasloužená odměna.

  https://youtu.be/HlOCK_MhU7E

  Celý článek

  Hubertka 2018

  Začátkem října se šesťáci se svojí třídní učitelkou paní Mikuláškovou zúčastnili preventivní výjezdové akce "Spolu a zdravě" na chatě Hubertka.  Akce byla zaměřena především na posilování zdravých kolektivních vztahů. Při zážitkových aktivitách měli žáci možnost se lépe poznat, vyzkoušet si svoje limity i potrénovat sebekázeň. Seznamovací hry, soutěže týmů, mapování terénu, adaptační program, chystání jídla, úklid chalupy, příprava táboráku, noční pochod i tolik obávaný výstup na Smrk prověřil jejich schopnosti i dovednosti. A že se ještě mají co učit....

  Ke zdaru akce přispělo nádherné počasí a realizační tým ve složení paní Mikulášková, Riegerová, Neubauerová - ve spolupráci s vedoucí stravování a Patrikem Müllerem z Majáku. Další foto na Zoneramě.

  Celý článek

  Florbalový turnaj mladších žáků – 2. místo

  Žáci 6. a 7. ročníku se zúčastnili florbalového turnaje v Městské sportovní hale. Hráli skvěle a nakonec vybojovali 2. místo.

  Celý článek

  100 let od vzniku Československa

  Letos slavíme 100 let od vzniku samostatné republiky. Protože tento významný den připadá letos na neděli, většina škol si jej připomíná právě dnes, v pátek 26. října 2018. Jsme hrdí na naše žáky i učitele, že se zapojili do oslav tak významným způsobem, ať už šlo o průběžné práce v hodinách, výzdobu, výstavu AMOS nebo dnešní vystoupení v tělocvičně.

  Celý článek

  EUROREGION AMOS 2018

  Přijďte se podívat do jabloneckého Eurocentra. V rámci příprav na Burzu škol, vzdělávání, volnočasových aktivit a pracovních příležitostí, AMOS 2018, jsme zde instalovali náš panel s pěknými ukázkami z naší činnosti během celého roku.

  Celý článek

  Dýňobraní

  Ve škole se i letos v září objevily dýně. Jejich návštěva byla jen dočasná, když prošly výrazným vylepšením pod vedením paní učitelky Dany Matoušové. Na výstavě v centru města pak doslova zářily. Děkujeme všem, kdo se na letošním Dýňobraní podíleli.

  Celý článek

  Kam směřuje informatika?

  Na třídních schůzkách jsem rodiče požádal, aby interaktivní hravou formou vybírali nejdůležitější oblasti výuky informatiky a komunikačních technologií. Využili jsme k tomu kartičky Plickers. Témata jsem rozdělil do tří skupin a snažil se, aby v každé byla zastoupena jedna oblast, která byla i ve zbývajících dvou skupinách témat. Například v jedné skupině byla práce s textem – dopisy, letáky, žádosti – prostě Word, jak by se zjednodušeně řeklo. V další byl podobně „Excel“, tedy obecně práce s tabulkami, daty a grafy. Ve třetí prezentační dovednosti, obecně PowerPoint. Zároveň jsem se ale snažil zařadit témata, jako je porozumění počítači, tomu jak funguje, logickému uvažování a programování.

  Celý článek

  Úplné zatmění Měsíce

  Během letních prázdnin nastalo nejdelší úplné zatmění v tomto století. Pozorování pro veřejnost uskutečnil Martin Gembec a na akci byla naše škola zastoupena i naší paní ředitelkou. Pozorování se zdařilo a tak vás odkazujeme kromě uvedené fotografie i na další povedené snímky z akce na webu Klubu astronomů Liberecka.

  Zatmělý Měsíc a Mars jako jasná hvězda pod ním

  Zatmělý Měsíc a Mars jako jasná hvězda pod ním

  Celý článek