Akce 2018/2019

  Batikování ve II. oddělení

  Zatímco vloni jsme jenom skládali a "gumičkovali" a o barvení se postarala paní vychovatelka, letos jsme zvládli všechno úplně sami. Výsledkem jsou trika na prázdniny, kde se nějaký ten flek krásně ztratí =O)....

  Celý článek

  3D KOSTKY

  Největším hitem letošního školního roku bylo skládání 3D kostek. Skládali jsme je pořád dokola a pořád nás to bavilo =O), ať už při soutěži nebo mimo ni. Odměnu si tak nakonec odnesli všichni soutěžící, sedm z nás pak dokonce rovnou za 1. místo!

  Celý článek

  Celodenní výlet I. oddělení

  Prvňáčci si vyjeli na výlet na Bedřichov a pak se zpátky ke škole pěšky vrátili.

  Celý článek

  Celodenní výlet II. oddělení do Bozkovských jeskyní

  V pátek 14. června jsme se vůbec neučili a raději na výlet vyrazili. Svezli jsme se vlakem do Navarova a odtud pak šlapali Palackého stezkou do Jesenného. Cesta kolem Kamenice byla nejen dobrodružná, ale bylo tady na co se dívat a zároveň příjemný vzduch a chládek. Zato při posledním stoupání k jeskyním jsme se pořádně zapotili. Vychladli jsme až v podzemí při prohlídce jeskyní a potom konečně ke stánkům vyrazili =O)...Před cestou na vlak jsme si ještě zazávodili, dojedli zásoby od maminek a pak už (byť zase se zpožděním) za rodiči vyrazili.

  A pro vzpomínku ještě loňský výlet na Malou Skálu =O)...

  To jsme byli sice o rok mladší, ale taky nám to výborně šlapalo! A taky nám moc šmakovalo. Jen ta jízda vlakem nazpátek se moc (vlastně vůbec) nepovedla... Díky chápajícím a obětavým rodičům jsme se ale nakonec všichni v pořádku do Jablonce vrátili =O)!

  Celý článek

  Pejsci a my - návštěva psího útulku Dášenka

  V pátek 7. června jsme vyrazili za pejsky do Dášenky. Přivezli jsme jim něco na zub a na hraní a potom je vzali na procházku. Kdo koho vedl, nebylo chvílemi úplně jasné,  ale všem se nám to moc líbilo.

  Celý článek

  Karneval podruhé, aneb jak jsme slavili MDD

  Balónky, kam se podíváš a taky hudba, tanec, soutěžení a zdravé mlsání - to byla oslava ve II. oddělení.

  Celý článek

  II. oddělení na exkurzi u hasičů

  K čemu slouží hasičům vysoká věž? Jsou ženy "hasičky"? Co dělají hasiči, když zrovna nehasí? Jak hasiči poznají, že je poplach? Do jak dlouhé doby musí být připraveni k výjezdu? Jak dlouho musí být hasiči v práci?... Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se děti dozvěděly koncem května na exkurzi v HZS v Jablonci nad Nisou. Návštěva u hasičů byla nejen poučná, ale byla při ní i velká zábava, ostatně, podívejte se sami...

   

  Celý článek

  Pálení čarodějnic

  Nejdřív jsme si dali speciální čarodějnické menu ve školní jídelně, pak si zařádili při soutěžích na školní zahradě a na závěr buřtíky opekli.

  Celý článek

  Jarní posezení školní družiny

  Příjemně strávené odpoledne na tvůrčí dílně a popovídání si u čaje či kávy a domácích dobrot - takové bylo již tradiční posezení školní družiny.

   

  Celý článek

  Ve III. oddělení

  Jaro je tady!

  Vánoční besídka

   

  Celý článek

  Snowboarďáci =O)

  Na konci zimy si děti ze II. oddělení vyzkoušely jízdu na kluzáku. Zúročily tak svoji trpělivost a dlouhodobý trénink jízdy vestoje na ježdíkách. Škoda jen, že sníh poté rychle roztál...ale nevadí, vždyť zase napadne!

  A ještě videosestřih 🙂

  https://youtu.be/pRjZM8Yq_Qg

   

  Celý článek

  Cesta z města, aneb pololetní výlet II. oddělení

  Kdo měl o pololetních prázdninách čas a chuť vyrazit do terénu, mohl si užít jízdu vlakem, zimní turistiku i radovánky na sněhu v místech, "kde lišky dávají dobrou noc". Výlet jsme si moc užili.

  Celý článek

  Co jsme dělali v zimě?

  Starali se o lesní zvěř. Od listopadu do března jsme zásobovali krmelec nad školou suchým chlebem, kaštany, žaludy, pomerančovou kůrou, jablíčky a jinými dobrotami.

  A také si sněhu užívali! Ježdíkovali, hráli si na sněhu a se sněhem a dokonce se pustili i do trénování rovnováhy jízdou na kluzáku =O)

   

  Celý článek

  Čertovské odpoledne

  Před koncem kalendářního roku nás vždy čekají aktivity, na které se těšíme, jako jsou vánoční besídky a zábavná odpoledne. Čertíci ze školní družiny si v odděleních zahráli a zasoutěžili. Byla to zábava!

  https://youtu.be/MzWvhKMCigs

  Celý článek

  Ve II. oddělení

  Ve II. oddělení máme pořád napilno. Na začátku školního roku jsme si vytvořili vlastní erby a nastavili pravidla, aby nám tady bylo dobře...a tak si tady hrajeme a tvoříme a víme, že sem patříme =O)

  Celý článek

  Podzimní posezení školní družiny s rodiči

  Minulou středu jsme se opět společně sešli ve školní jídelně, abychom si spolu trochu zatvořili a pochutnali na domácích dobrotách. Účast rodinných příslušníků byla úctyhodná (více jak 30) a velmi nás potěšilo i aktivní zapojení všech účastníků do připravených dílniček. Děkujeme za účast, občerstvení i pracovní nasazení =O). Paní Košvancové pak též za fotodokumentaci, kterou jsme s laskavým svolením použili.

  Celý článek