Akce 2019/2020

  Dýně ve městě =O)

  Žáci 1. - 5. třídy, druhého oddělení školní družiny a Vendy Schindlerová ze 6. třídy se zapojili do akce pořádané DDM Vikýř a ozdobili dřevěné dýně. "Naživo" si je můžete prohlédnout před OC Central do pondělí 4. listopadu.

  Celý článek

  Žížaly ve škole

  Že žížaly do školy nepatří? Omyl! Žížaly kalifornské dokáží ve speciálním kompostéru přeměnit biologický odpad z domácnosti na kvalitní vermikompost. Jeden takový vermikompostér jsme si pořídili do školní družiny. Chov jsme zahájili ve čtvrtek 24. října. Přednostně se o jeho obyvatelky budou starat děti z přírodovědného kroužku a další družinoví zájemci. Jestli se v něm bude žížalkám dařit, mohli bychom už po Vánocích získat jako další produkt takzvaný "žížalí čaj", který je výborným hnojivem i postřikem proti škůdcům. Děti se tak mohou názorně přesvědčit, že odpad nemusí skončit v popelnici, ale dá se prospěšně zužitkovat.

  Celý článek

  Den za obnovu lesa

  V sobotu 19. října se děti ze školní družiny spolu s dalšími zájemci zúčastnily celostátní akce pořádané Lesy ČR. V našem kraji se akce konala na Ještědském hřebeni a dorazilo na ni více jak 2 000 lidí, kteří vysadili 3 200 sazenic. Naše skupina se zasloužila o zasazení patnácti sazenic javoru klenu.

  Vykopat správně velkou jámu a sazeničku do ní usadit tak, aby se ujala, byla zodpovědná i fyzicky náročná práce. Děti ji zvládly výborně a domů tak odjížděly s dobrou náladou, uznáním za dobře odvedenou práci a spoustou zážitků i znalostí z doprovodného programu. Ještě jednou velká pochvala všem!

   

  Celý článek