Akce 2019/2020

  Vánoční besídka ve II. oddělení

  Poslední prosincový týden před vánočními prázdninami je vždy spojen s besídkou. K vánočnímu povídání, ochutnávce cukroví a diskotéce letos přibyla ještě vystoupení. Role moderátorek se ujala Káťa, Nikča a Kája a jejich výkon byl opravdu obdivuhodný! Moc jsme se pobavili a všichni učinkující odměněni byli.

  Nemohla chybět ani vánoční nadílka, a tak odměnu za hledání nakonec dostali všichni =O).

  Celý článek

  Čertovské odpoledne

  V pátek 6. prosince jsme si čertovsky zařádili v tělocvičně! Pomohli nám k tomu naši spolužáci: Šárka, Páťa, Dan a Zdeněk z 9. třídy a bylo to moc fajn =O)

  Celý článek

  Adventní posezení

  Letošní posezení s rodiči jsme posunuli téměř do adventního času, a tak i výtvarná dílna probíhala v tomto duchu. Děti si mohly spolu s rodiči naaranžovat dekoraci z chvojí, vyrobit lampičku ze zavařovací sklenice a vykrájet drobné ozdoby ze slaného těsta. Nechyběly ani oblíbené omalovánky, tentokrát s vánoční a zimní tematikou. Před tvořením i v jeho průběhu si všichni účastníci pochutnávali na domácích dobrotách, které přinesli rodiče. Velké poděkování všem malým i velkým za vydařenou akci a "našim věrným pomocníkům" za pomoc s úklidem!

  Celý článek

  Setkání s myslivcem

  21. listopadu se ve druhém oddělení uskutečnil projektový den s názvem Setkání s myslivcem, jehož obsahem byla myslivecká pedagogika, péče o zvěř a lovectví. Přijela nás navštívit lovčí, paní Ivana Kuhnová z MS Zlatník Zlatá Olešnice a celé odpoledne si s námi povídala o lese, lesní zvěři a práci a poslání myslivců. Mohli jsme si ověřit znalosti, které už máme a zároveň získat nové poznatky. Odpoledne plné příběhů a ukázek velmi rychle uteklo a my se už teď těšíme na další pokračování.

  Celý článek

  Aktualizace aplikace Bakaláři

  Žádáme rodiče, aby si aktualizovali aplikaci Bakaláři na svých mobilních telefonech (stažením nové aplikace přes Google play).

   

  Novinky aktualizace: notifikace nových zpráv a známek

  Celý článek

  Dýně ve městě =O)

  Žáci 1. - 5. třídy, druhého oddělení školní družiny a Vendy Schindlerová ze 6. třídy se zapojili do akce pořádané DDM Vikýř a ozdobili dřevěné dýně. "Naživo" si je můžete prohlédnout před OC Central do pondělí 4. listopadu.

  Celý článek

  Žížaly ve škole

  Že žížaly do školy nepatří? Omyl! Žížaly kalifornské dokáží ve speciálním kompostéru přeměnit biologický odpad z domácnosti na kvalitní vermikompost. Jeden takový vermikompostér jsme si pořídili do školní družiny. Chov jsme zahájili ve čtvrtek 24. října. Přednostně se o jeho obyvatelky budou starat děti z přírodovědného kroužku a další družinoví zájemci. Jestli se v něm bude žížalkám dařit, mohli bychom už po Vánocích získat jako další produkt takzvaný "žížalí čaj", který je výborným hnojivem i postřikem proti škůdcům. Děti se tak mohou názorně přesvědčit, že odpad nemusí skončit v popelnici, ale dá se prospěšně zužitkovat.

  Celý článek

  Den za obnovu lesa

  V sobotu 19. října se děti ze školní družiny spolu s dalšími zájemci zúčastnily celostátní akce pořádané Lesy ČR. V našem kraji se akce konala na Ještědském hřebeni a dorazilo na ni více jak 2 000 lidí, kteří vysadili 3 200 sazenic. Naše skupina se zasloužila o zasazení patnácti sazenic javoru klenu.

  Vykopat správně velkou jámu a sazeničku do ní usadit tak, aby se ujala, byla zodpovědná i fyzicky náročná práce. Děti ji zvládly výborně a domů tak odjížděly s dobrou náladou, uznáním za dobře odvedenou práci a spoustou zážitků i znalostí z doprovodného programu. Ještě jednou velká pochvala všem!

   

  Celý článek