Akce 2019/2020

  ŠKOLNÍ DRUŽINA: PŘIHLAŠOVÁNÍ ŽÁKŮ K ZÁJMOVÉMU VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

  Vážení rodiče,

   

  pokud máte zájem o umístění Vašeho dítěte v příštím školním roce ve školní družině, je třeba ho k docházce přihlásit vyplněním a odevzdáním přihlášky (zápisní lístek) do 20. června.

   

  Tento formulář najdete ke stažení na webových stránkách školy v sekci DRUŽINA/DOKUMENTY. Do ŠD budou přednostně přijati žáci přihlášení k pravidelné denní docházce (pobyt nejméně 4 dny v týdnu) a to z nižších ročníků, dojíždějící a sourozenci. V případě "převisu" budou upřednostněni mladší žáci podle data narození.

   

  Vyplněnou přihlášku vhoďte do schránky u vchodu do staré budovy školy, popř. ji pošlete po dítěti, (v případě, že navštěvuje školu).

   

  ZÁPISNÍ LÍSTEK

  Celý článek

  Karneval

  Karneval na konci února byl naší poslední společnou akcí...nezbývá, než se těšit, až se zase všichni sejdeme a společně si zařádíme =O)

  Celý článek

  Ohlédnutí za zimou...

  První sníh letos napadl už v listopadu. To bylo radosti! Na ježdíkování to ještě nebylo, tak jsme se alespoň váleli, stavěli a koulovali se.

  Pořádná sněhová nadílka dorazila o hodně později. Přestože dlouho nevydržela, užívali jsme si to o 106 =O)!

  Celý článek

  Pejsci, korálky, domečky...

  Máme moc šikovné ruce a hlavně chuť pořád něco vyrábět ....a výsledek vždycky stojí za to!

  Celý článek

  Ve 2. oddělení

  Když jsme ve škole, tak si hrajeme, malujeme, stavíme, tvoříme....

  Celý článek

  V 1. oddělení

  Prvňáčci a druháci v akci....

  Celý článek

  Na výstavě Svět kostiček

  Z Dolánek je to do Turnova kousek, a tak jsme využili nabídky Muzea Českého ráje a zavítali na výstavu exponátů ze stavebnice LEGO. Nejen, že se bylo na co dívat, ale mohli jsme vyhledávat odpovědi na kvízové otázky, stavět si modely podle vlastní fantazie ve vybavené herně a podívat se na animovaný film o tom, jak to všechno začalo...

  Celý článek

  Projektový den v Dolánkách

  V sobotu 22. února jsme si udělali výlet vlakem do Domu přírody Českého ráje v Dolánkách u Turnova. Při výukovém eko-programu s názvem Co dělají zvířátka v zimě? jsme se zábavnou formou dozvěděli o způsobu života různých živočichů, učili se naslouchat a spolupracovat, vytvořili si Stopovníček a zahráli hru Na veverky. Poté jsme si v podkroví prohlédli a vyzkoušeli interaktivní přírodovědnou expozici, která je zaměřena na CHKO Český ráj. Cestou do Turnova jsme se ještě zastavili na symbolickém hřbitově odpadků a tak máme o důvod víc, proč se chovat k přírodě ohleduplně a s velkým respektem.

  Celý článek

  Pololetní prázdniny - projektový den Cesta z města (do lesa)

  O pololetních prázdninách jsme si zopakovali loňský výlet a z města na venkov zase vyrazili. Tentokrát na projektový den s mysliveckou tematikou zaměřený na myslivecká zařízení a přikrmování zvěře. Po zdolání části Palackého stezky jsme od řeky Kamenice vystoupali tobogánem na Lhotecko. Tady už na nás čekala paní lovčí, která se nám věnovala jak v terénu, tak potom v myslivecké klubovně. Zúročili jsme, co jsme znali od minule a zároveň se dozvěděli spoustu nového.

  Celý článek

  Vánoční besídka ve 2. oddělení

  Poslední prosincový týden před vánočními prázdninami je vždy spojen s besídkou. K vánočnímu povídání, ochutnávce cukroví a diskotéce letos přibyla ještě vystoupení. Role moderátorek se ujala Káťa, Nikča a Kája a jejich výkon byl opravdu obdivuhodný! Moc jsme se pobavili a všichni učinkující odměněni byli.

  Nemohla chybět ani vánoční nadílka, a tak odměnu za hledání nakonec dostali všichni =O).

  Celý článek

  Čertovské odpoledne

  V pátek 6. prosince jsme si čertovsky zařádili v tělocvičně! Pomohli nám k tomu naši spolužáci: Šárka, Páťa, Dan a Zdeněk z 9. třídy a bylo to moc fajn =O)

  Celý článek

  Adventní posezení

  Letošní posezení s rodiči jsme posunuli téměř do adventního času, a tak i výtvarná dílna probíhala v tomto duchu. Děti si mohly spolu s rodiči naaranžovat dekoraci z chvojí, vyrobit lampičku ze zavařovací sklenice a vykrájet drobné ozdoby ze slaného těsta. Nechyběly ani oblíbené omalovánky, tentokrát s vánoční a zimní tematikou. Před tvořením i v jeho průběhu si všichni účastníci pochutnávali na domácích dobrotách, které přinesli rodiče. Velké poděkování všem malým i velkým za vydařenou akci a "našim věrným pomocníkům" za pomoc s úklidem!

  Celý článek

  Setkání s myslivcem

  21. listopadu se ve druhém oddělení uskutečnil projektový den s názvem Setkání s myslivcem, jehož obsahem byla myslivecká pedagogika, péče o zvěř a lovectví. Přijela nás navštívit lovčí, paní Ivana Kuhnová z MS Zlatník Zlatá Olešnice a celé odpoledne si s námi povídala o lese, lesní zvěři a práci a poslání myslivců. Mohli jsme si ověřit znalosti, které už máme a zároveň získat nové poznatky. Odpoledne plné příběhů a ukázek velmi rychle uteklo a my se už teď těšíme na další pokračování.

  Celý článek

  Dýně ve městě =O)

  Žáci 1. - 5. třídy, druhého oddělení školní družiny a Vendy Schindlerová ze 6. třídy se zapojili do akce pořádané DDM Vikýř a ozdobili dřevěné dýně. "Naživo" si je můžete prohlédnout před OC Central do pondělí 4. listopadu.

  Celý článek

  Žížaly ve škole

  Že žížaly do školy nepatří? Omyl! Žížaly kalifornské dokáží ve speciálním kompostéru přeměnit biologický odpad z domácnosti na kvalitní vermikompost. Jeden takový vermikompostér jsme si pořídili do školní družiny. Chov jsme zahájili ve čtvrtek 24. října. Přednostně se o jeho obyvatelky budou starat děti z přírodovědného kroužku a další družinoví zájemci. Jestli se v něm bude žížalkám dařit, mohli bychom už po Vánocích získat jako další produkt takzvaný "žížalí čaj", který je výborným hnojivem i postřikem proti škůdcům. Děti se tak mohou názorně přesvědčit, že odpad nemusí skončit v popelnici, ale dá se prospěšně zužitkovat.

  Celý článek

  Den za obnovu lesa

  V sobotu 19. října se děti ze školní družiny spolu s dalšími zájemci zúčastnily celostátní akce pořádané Lesy ČR. V našem kraji se akce konala na Ještědském hřebeni a dorazilo na ni více jak 2 000 lidí, kteří vysadili 3 200 sazenic. Naše skupina se zasloužila o zasazení patnácti sazenic javoru klenu.

  Vykopat správně velkou jámu a sazeničku do ní usadit tak, aby se ujala, byla zodpovědná i fyzicky náročná práce. Děti ji zvládly výborně a domů tak odjížděly s dobrou náladou, uznáním za dobře odvedenou práci a spoustou zážitků i znalostí z doprovodného programu. Ještě jednou velká pochvala všem!

   

  Celý článek