Helpíkův pohár

Krajské kolo zdravotně-výchovné soutěže pro děti z 5. tříd základních škol Helpíkův pohár se konalo v areálu naší školy a v okolí v úterý 10. května. Pětatřicet dvoučlenných týmů si na pěti stanovištích vyzkoušelo své schopnosti zareagovat na nenadálou situaci, poskytnout první pomoc a také komunikaci se záchranáři. Zvítězil tým ze ZŠ Na Šumavě.

Trasa byla něco málo přes kilometr dlouhá, děti si musely na stanovištích poradit s resuscitací, popáleninou, pádem ze stromu, krvácením a opilým člověkem,“ popsal záchranář Miroslav Gorčík, který nejen naše malé Helpíky školí a připravuje na řešení nečekaných událostí. „Právě opilec byl pro děti oříškem, zvratky jim nedělaly dobře, ale poradily si.“ Jako figuranti se dobře osvědčili žáci 9. ročníku.

Prvních pět vítězných družstev postoupilo na celostátní kolo, které se koná 28. května ve Velkých Losinách.

1. ZŠ Na Šumavě
  2. ZŠ Školní Tanvald
  3. ZŠ Liberecká
  4. ZŠ Rýnovice
  5. ZŠ Rýnovice

Jablonecké děti reprezentují naše město na výbornou. Například v roce 2014 se v celostátním kole umístila ZŠ Pod Vodárnou na skvělém druhém místě.