Lapbooky

Měl jsem možnost pracovat i se žáky, kteří se lyžařských dnů nezúčastnili. Tuto vynikající příležitost jsem využil a jsem rád, že se nechali nadchnout i pro jiné aktivity, než jaké v těch dnech byly běžné. Zkrátka že se dali dohromady a dokázali se domluvit a nakonec i vyrobit lapbooky. Takto se nazývají knížečky různých velikostí a obsahu, které jsou typické tím, že skrývají různé další pojmy na jedno nosné téma. Výsledky jsou povedené, když navíc přihlédneme k naší absolutní nezkušenosti v této oblasti. Dokonce by se třeba ten o drogách mohl dobře využít při výuce mladších spolužáků. Jsem hrdý na naše žáky, že si jsou ochotni hrát a zpestřit si jinak obyčejný školní den. Doporučil bych všem zařadit tuto aktivitu i do běžné výuky. Pro opakování učiva nebo pro tvorbu portfolia delšího časového období geniální.