Lyžařské dny 2018

Lyžování tradičně patří k oblíbeným aktivitám Jablonečanů. V naší škole proto místo povinného lyžařského výcviku pořádáme Lyžařské dny. Umožňuje to se realizovat ve svém oblíbeném sportu více žákům ve více letech za sebou, protože na lyže mohou vyrazit žáci 7., 8. a 9. ročníku najednou. Také letos jsme kromě sjezdovek navštívili i běžkařské stopy v Jizerských horách. Pravda, sněhové podmínky byly na hraně, ale čtyři z pěti plánovaných dnů jsme dali.

Z hlediska běžkařů byl jednoznačně nejúspěšnějším dnem čtvrtek, kdy jsme se po rozcvičovací středě rozhodli vydat na nejdelší výlet. Přálo počasí, kdy po počátečním slabém dešti přišlo sluníčko a sníh byl sice místy plný jehličí, ale jinak pohodově skluzný. Nakonec jsme objeli malý okruh z Bedřichova, přes Hřebínek a Krisitánov na Novou Louku a zpět na Bedřichov. Všem, kdo těchto, na lyžařské elévy dlouhých 17 km dali, patří obdiv a poděkování. Z fotek je patrné, že jsme si to užili, ale nemůžeme neukázat tristní stav jedné z částí běžeckých tras, jak jsme jej viděli v poslední den, kdy už to vážně moc nešlo.