Nové technologie ve výuce

Není tajemstvím, že se snažíme více zapojit žáky do výuky. Pomáhá nám k tomu vhodně přizpůsobený program Smart Notebook a žákovská zařízení. V současné době jsme navíc získali malé plnohodnotné počítače s odjímatelnou klávesnicí a dotykovým displejem, tzv. Tablet PC. Umožňují nám nejen vyhledávat informace, ale hlavně pracovat ve skupinách s interaktivními materiály a přímo být propojeni s tabulí a posílat své názory, řešení apod.

Další novinkou z posledních dnů je, že se nám za finanční podpory Nadace Jablotronu podařilo získat robotické stavebnice a 3D tiskárnu Průša i3 MK2S. Ve své kategorii jde o revoluční a zřejmě nejlepší tiskárnu na světě. Předpokládáme, že nám nejen pomůže zpestřit výuku 3D modelování objektů, ale že se stane nedílným pomocníkem našich malých programátorů a budoucích robotických inženýrů.

Video ze stavby tiskárny a prvních tisků je na Youtube.