2. třída 2015/2016

2tr

Třídní učitelka: Mgr. Lenka Chaloupková

Hana B., Daniela B., Natálie B., Matěj Č., Lukáš Adrian D., Bohumil F., Natálie G., Agáta G., Adéla H., Jan J., Kateřina K., Kryštof K., Nicol K., Karolína K., Anna K., Nikola K., Anna Barbora M., Miroslav M., Tomáš P., Adéla R., Tereza Š., Emilie Š., Marek U., Lukáš V., Jakub Z., Kateřina Z.

Akce třídy

  Exkurze DETOA

  Jízda vlakem, prohlídka továrny Detoa Jiřetín pod Jedlovou, báječná dílnička, ve které jsme si slepili z barevných, dřevěných kostiček panáčky, autíčka, hrady...., výšlap na Smržovku( a lepení puchýřů od paní Bobkovéhappy), který byl odměněn výbornou zmrzlinou a nakonec alespoň smočení nohou v jablonecké přehradě. To vše byla naše výprava za tradicemi našeho regionu.

  Celý článek

  Den dětí

  9. třída nám, pod vedením paní učitelky Matoušové, připravila les plný pohádkových bytostí a sladkého pokladu. Děkujeme.smile

  Celý článek

  Výlet do Zelčína

  Minizoo, koloběžky, jízda na koni a krásné počasí. Výlet se prostě vydařil.smile

  Celý článek

  IZS

  V rámci Helpíka, pořádaného naší školou, jsme si zahráli "na hasiče".

  Celý článek

  Čarodějové a čarodějnice....na start!

  Nejprve uvařit nápoj lásky, potom se pořádně proletět a nakonec kdoví, jestli se nám nepodaří najít Lexikon kouzel a na vysvědčení si nevyčarovat samé pěkné známky......wink

  Celý článek

  Výstava výtvarných prací

  I letos je v Eurocentru "Výstava dětských prací", které se zúčastnila naše škola a i druháci tu najdou svoje výtvarná dílkasmile

  Celý článek

  Tělocvik – piškvorky a hon na kance

  Piškvorky jsou dobré na rozehřátí. Kluci to vážně prožívali... Pak jsme se rozcvičili s míčem a nakonec pan učitel Gembec přivázal na lano papírového kance a my jsme ho museli trefit. Občas to byla pěkná trefa. Hlavní je, že byla zábava.

  Celý článek

  Prevence

  Co rád poslouchám? Na co se ráda dívám? O čem si rádi povídáme? Vše se děje v naší hlavěsmile. Prevence s paní vychovatelkou Riegerovou měla velký úspěch. a navíc jsme si sestavili hitparádu našich oblíbených předmětů. Kdo by to byl řekl, že zvítězí Hudební výchova?happy No a nejvíce nám dává "zabrat" Prvouka...inu: "Bez práce nejsou koláče" a právě v Prvouce nás to nutí i trochu "pracovat" a přemýšlet......

  Celý článek

  Cesta do pravěku

  V pátek 18. března jsme se vydali do pravěku. Díky expozici v tělocvičně jsme se mohli dozvědět zajímavosti o životě pravěkých lidí a také o zvířatech a nástrojích té doby.

  Celý článek

  Daruj knihu

  Celá škola, i naši druháci, se zapojila do projektu města Jablonce nad Nisou Daruj knihu. Děkujeme všem, kteří dali knize "šanci na druhý život".

  Celý článek

  Konečně pořádný tělocvik

  Tak dlouho jsme čekali na sníh a vyplatilo sesmile, krásný den nad školou a dvě hodiny bobování.

  Celý článek

  Kryštofovo Údolí

  Předvánoční čas a čekání na Ježíška jsme si zpříjemnili návštěvou betlémů a prohlédli si hračky našich maminek a babiček.

  Celý článek

  Mikuláš

  Nejprve čertovská škola, potom čertí tanec, společné focení a návštěva těch nejpovolanějších:" Čerta, Mikuláše a Anděla"...a samozřejmě nadílky, kterou jsme si zasloužili básničkou a tanečkem.

  Celý článek

  Pečení perníčků

  Adventní čas, vůně perníčků, poslech vánočních koled, pohádky......musíme si to čekání na Ježíška zpříjemnit. A v partě kamarádů nám vykrajování a pečení jde opravdu od ruky.

  Celý článek

  Divadelní představení

  Dva duchové, co již nechtějí strašit, legrační čert, co shání dušičky do pekla, chamtivá selka, která chce pro sebe zlatý poklad a hodný Matěj s Bětuškou, co napraví staré křivdy. To vše se spoustou písniček nabídla pohádka Strašidelný mlýn

  Celý článek

  Brzy bude Mikuláš

  Vyrobit Mikuláše nám dalo trochu práce, ale na bonbóny, které jsme si do něj schovali se moc těšíme.

  Celý článek

  Prevence rizikového chování

  Zkusme si vytvořit taková pravidla, aby nám spolu bylo ve třídě dobře. Hra  s míčkem "Na jména", komunikační kruh, tvoření ve skupinkách, to vše pod taktovkou p.vychovatelky Riegerové. Společná pravidla si pak nalepíme na dveře naší třídy.

  Celý článek

  Ekologický program Sedmihorky

  Kolik má člověk smyslů? A jak jimi může vnímat přírodu? Ochutnali jsme šťavel, zaposlouchali se do zvuků kolem nás, namíchali jsme si koktejl z přírodnin a hlavně jsme si celé dopoledne v přírodě užili.

  Celý článek