3. třída 2015/2016

3trTřídní učitelka: Mgr. Vilma Lexová

Barbora B., Veronika B., Adéla C., Michal Č., Adam D., František H., Ondřej H., Tereza J., Vojtěch K., Martin K., Matyáš K., Adéla K., Sára K., Aleš N., Vojtěch N., Kateřina N., Eliška O., Angelika S., Štěpán Š., Michala Š., Monika V.

 

Akce třídy

  Rozloučení

  Paní učitelko, moc vám děkujeme za vaši trpělivost, hodně zdraví a spokojenosti.

  Celý článek

  Školní výlet

  Je konec školního roku, tak jsme se vydali na výlet. Ale tentokrát byl tajný ... Dojeli jsme na Horní Maxov a pak pokračovali k Vlčí boudě. Je to farma, kde jsme si mohli nakrmit a pohladit ovce, kozy i koně. Majitel Aleš Bittner poutavě vypravoval o zvířatech a péči o ně. Nakonec jsme viděli i toho vlka. Cesta domů vedla lesem a byla i zmrzlina. Všichni došli zdrávi a spokojeni.

  Celý článek

  Pohádkový les

  Konec školního roku s sebou přináší některé příjemné akce. I letos si 9. třída připravila trasu lesem s pohádkovými bytostmi a úkoly pro skupinky žáků. Všechny úkoly děti zvládly perfektně a za odměnu na ně čekal poklad se sladkou odměnou.

  Celý článek

  Exkurze – DETOA

  Sliby se mají plnit, a tak jsme se vydali na návštěvu do továrny na výrobu dřevěných hraček v Jiřetíně pod Bukovou. S odborným výkladem průvodkyně jsme si prošli provoz a viděli práci na některých strojích. Poté následovala dílnička, ve které se snažil každý ze svých dílků sestavit vlastní hračku. Nakonec jsme uspořádali výstavku a díla zhodnotili. Následovala příjemná cesta vlakem a pak busem až ke škole. Den se vydařil, bylo nám spolu dobře!

  Celý článek

  Čarodějnická hodina

  V tento den, hned ráno, zasedly do lavic prapodivné bytosti. Nutno podotknouti, že učení jim docelo šlo...

  Celý článek

  17. Jbc mládežnický aquatlon

  Náročné soutěže, ve které se plave 50 m volný způsob a běží 800 m, se zúčastnil i náš spolužák Fanda. V kategorii ŽCI9 získal 1.místo ! Blahopřejeme!!!

  Celý článek

  Tělocvik – piškvorky a hon na kance

  Piškvorky jsou dobré na rozehřátí. To byste nevěřili, kolik zmatků jsme schopni vyrobit, když není čas v klidu přemýšlet... Potom pan učitel Gembec přivázal na lano papírového kance a my jsme ho museli trefit. Holky ho trefily dvakrát, s klukama už to pravda bylo horší, ale hlavně byla zábava.

  Celý článek

  Divadelní představení

  Divadlo Drak z Hradce Králové přijelo s představením Princezna Turandot. Na krutou panovnici, která nechávala stínat hlavy svým nápadníkům, se zejména někteří chlapci velmi těšili. Chování třeťáků bylo jako vždy skvělé. O to více nám vadila nevychovanost žáků z jiné školy v řadách za námi.

  Celý článek

  Tělesná výchova

  Poslední tělocvik v této sestavě jsme si užili při nácviku košíkové.

  Celý článek

  Cesta do pravěku

  V pátek jsme se zúčastnili hodinového programu, kde jsme se seznámili se životem pravěkých lovců. Mohli jsme vidět zbraně, které používali a dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o době kamenné.

  Celý článek

  Kurz plavání listopad 2015 - březen 2016

  Ani jsme se nenadáli a je konec plavání. Na poslední hodině se sice ještě pilně trénovalo, ale nakonec čekaly na všechny vodní atrakce a mokré vysvědčení. Máme 7 krokodýlků, 6 rybiček, 4 velryby a 5 delfínů. Ani jednu absenci nemělo 5 dětí a 7 jich chybělo pouze jednou. Všichni přistupovali k výcviku zodpovědně a bylo to znát na výsledcích. Veliká pochvala patří opravdu všem!!!

  Celý článek

  Dětské dopravní hřiště

  Po dvou měsících jsme opět dorazili na dopravní hřiště, kde nás čekal závěrečný test. Po opravdu kvalitním interaktivním výkladu o povinnostech chodce, dopravních značkách, následovalo podrobné opakování a pak teprve dvanáctiotázkový testík. Tentokrát se zúčastnilo devatenáct dětí, jedenáct mělo 0 chyb, tři měly 1 chybu a čtyři děti měly po 2 chybách, celkem 12 chyb. Všichni zaslouží pochvalu, protože jako třída jsme se zlepšili!

  Celý článek

  Kdo si hraje nezlobí...

  Při pracovním vyučování pracovali chlapci s přinesenými stavebnicemi (Seva, Lego) a děvčata měla většinou puzzle. Všichni se s nadšením zapojili a zaslouží pochvalu.

  Celý článek

  "Kuchař roku"

  U příležitosti významného životního jubilea našeho skvělého kuchaře Aleše Vlasáka, mu bylo předáno ocenění od vděčných strávníků ze 3. třídy.

  Celý článek

  Zápis do první třídy

  Deset kulturně založených třeťáků dobrovolně nacvičilo vystoupení pro budoucí prvňáčky a tentokrát se opravdu povedlo.

  Celý článek

  Zimní den

  Počasí se umoudřilo, nepršelo a celá rýnovická škola vyjela za zimními sporty. Většina třeťáků bobovala, někteří využili možnost sjezdového lyžování a hokejista Ondra si vybral bruslení. Všichni se vrátili ve zdraví a vysportovaní.

  Celý článek

  Prvouka a výstavka předmětů denní potřeby našich předků

  Někteří vymetli půdu, zapátrali u (pra)babiček a (pra)dědečků a sešlo se několik opravdu vzácných exemplářů

  Celý článek

  Poslední čtenářská dílna s Emily

  Všichni si oddychli, že se vrátila do světa lidí a i když má zvláštní rodinu, je spokojená. O Emily jistě ještě uslyšíme, protože 2 děvčata z naší třídy si objednala z Albatrosu knížku Emily a začarované zrcadlo. Máme slíbeno, že až ji přečtou, podělí se s námi o další příběh naší kamarádky.

  Celý článek

  Vánoční besídka

  Poslední den před Vánoci se pod stromečkem nakupily dárečky, a ty se musely rozdat. Na každého čekalo menší nebo větší překvapení a pak hurá na vánoční prázdniny.

  Celý článek

  Zpívání v kostele

  Součástí prodejních trhů ve škole je i zpívání s MŠ v rýnovickém kostele. I když kádr zpěváčků zmenšila nemocnost, zvládli to všichni na výbornou a vystoupení se líbilo.

  Celý článek

  Dětské dopravní hřiště

  Po důkladné přípravě na učebně byli všichni žáci podrobeni testu z chodce. 8 dětí mělo 0 chyb, 11 dětí vyrobilo dohromady 20 chyb!!! Musíme více trénovat, aby byl příště (1. 3.) lepší výsledek.

  Celý článek

  Čas nikdo nezastaví, plyne pořád

  V prvouce jsme se učili o různých měřidlech času, a tak jsme si udělali malou výstavku hodin, hodinek a budíků…

  Celý článek

  Zahájení čtenářských dílen

  Co to obnáší? Jedná se o společné i tiché čtení, předčítání, domýšlení příběhu, kladení otázek, diskusi. Tentokrát byla vybrána knížka Emily Pírková a začarované dveře. Nejoblíbenější bylo najít si ve třídě své místečko, vzít si polštářek a 20-25 minut si číst. Součástí byly i 2 pracovní listy.

  Celý článek

  Prevence

  V naší třídě se objevil nadměrný výskyt vulgárních výrazů a nepěkného chování některých žáků. Ve dvou hodinách prevence, pod vedením paní vychovatelky Riegerové a za pomoci různých aktivit, žáci společně tento problém řešili.

  Celý článek

  Den otevřených dveří – 70 let kroniky školy

  Během tohoto dne do naší školy zavítali bývalí i současní učitelé a žáci a možná i ti budoucí žáci ...

  Celý článek

  Divadelní představení „Elektrický Emil“

  Emil se dobře učil a tak dostal 1200 zlatých na cestu do Ameriky. Tam se setkal s vynálezcem T. A. Edisonem a vymysleli světélka na stromek a s N. Teslou sestrojil první rádio. Po návratu domů sestrojil lokomotivu pro svoji dívku Malvínu. Z tohoto divadelního představení jsme byli přímo nadšeni.

  Celý článek

  Divadelní představení „Devatero pohádek aneb páté přes deváté“

  Poctivý poštovní doručovatel pan Kolbaba musí doručit zamilované psaníčko, kterému chybí adresa. Při svém pátrání se setkává s postavami z dalších povídek Devatera. Nakonec se ze všech patálií dostane se zdravou kůží. Představení se nám moc líbilo.

  Celý článek

  Loutkové divadlo Narcis Praha

  Do naší školy zavítalo loutkové divadlo Narcis a žáci byli příjemnou formou seznámeni s historií loutek v Čechách.

  Celý článek

  Práce s přírodninami

  Po odchodu paní učitelky Legátové, která vyučovala EVVO, se dané učivo rozdělilo do některých předmětů. My jsme při pracovním vyučování navlékali jeřabiny, šípky a jiné bobule – náramky a korále se všem povedly.

  Celý článek

  Sedmihorky

  Opět jsme se vydali do Sedmihorek za poznáváním naší přírody.

  Celý článek