4. třída 2016/2017

Třídní učitelka: Mgr. Blanka Koudelková

Rozvrh hodin

Archiv třídy

Barbora B., Veronika B., Adéla C., Michal Č., Adam D., František H., Ondřej H., Tereza J., Vojtěch K., Martin K., Matyáš K., Adéla K., Sára K., Aleš N., Vojtěch N., Kateřina N., Eliška O., Angelika S., Štěpán Š., Michala Š., Monika V.

Akce třídy

  ... a na závěr Dračí lodí po přehradě

  Krásné počasí, voda, loď a pádla, to vše dohromady s kormidelníkem Tomášem byla úžasná plavba Dračí lodí po jablonecké přehradě.

  Celý článek

  Závěrečné vystoupení „O krok dál“

  26. června 2017 ožila tělocvična dopoledním vystoupením všech tříd a letos poprvé i podvečerním představením pro veřejnost. Deváťáci jej nazvali O KROK DÁL a s vybranými fotografiemi a videosestřihem jste se už mohli setkat v samostatném článku.

  Naše třída se podílela několika vystoupeními. Na úplném začátku bubnoval Ondra Hvězda. Adélka Cermanová hrála a zpívala s kytarou a Terka Ježková hrála na flétnu. My společně jsme zatancovali na country písničku. Odpoledne jsme zahráli píseň o Zlatníkovi, kterého hrál Tonda Harakal z páté třídy. Představení také doplnil Aleš Nachtnebl na housle. Nabízíme vám proto výběr dalších fotografií, které laskavě poskytl pan Antonín Podlipný a brzy zde najdete také odkaz na celá videa z vystoupení.

  Celý článek

  Žáci učí žáky dějepis

  Žáci 7. třídy připravili v rámci výuky dějepisu prezentaci o Karlu IV. pro žáky 4. třídy, kteří si tím rozšířili své znalosti z vlastivědy. Sedmáci akci zahájili v roli průvodců ve vlastnoručně vyrobených kostýmech na školní výstavě Karel IV. – 700let.

  Celý článek

  Pohádkový les

  Jak jsme v lese potkali Shreka a jiné pohádkové bytosti… aneb náš Den dětí.

  A další fotky od Aleše Nachtnebla:

  A zbytek fotek a video z akce najdete v článku v akcích.

  Celý článek

  Když Praha, tak královskou cestou

  30. 5. jsme navštívili naše hlavní město Prahu. V technickém muzeu jsme obdivovali stará auta, letadla, lokomotivu nebo třeba motorky nebo historické měření času.

  Královskou cestou jsme poté z Hradu sešli na Karlův most a Karlovou ulicí na Staroměstské náměstí. Díky stínům pražských domů a kropicím vozům a zmrzlině jsme přežili vedro, které ukončila odpoledne pěkná bouřka s lijákem. Ale to už jsme seděli v autobusu a vraceli se domů.

  Celý článek

  McDonald's Cup - 20. ročník

  Ve čtvrtek 4. května se odehrálo v Železném Brodě základní kolo fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Vybraní žáci 4. a 5. tříd se nakonec umístili ve velice vyrovnaných zápasech na pěkném 4. místě. Do dalšího kola ale bohužel nepostupují. Děkujeme všem účastníkům za velké nasazení do hry a reprezentaci školy.

  Celý článek

  Řekni kde ty kytky jsou…

  … aneb jak jsme zkoumali tulipány 😉

  Celý článek

  Čtení přímo se spisovatelkou

  Jablonecká spisovatelka Jindřiška Kratschmarová vyprávěla dětem o tom, jak se píší pohádkové příběhy, kde ke svým pohádkám bere náměty a jak je dlouhá cesta od první věty v pohádce do chvíle, kdy si ji mohou čtenáři v knihkupectví koupit. Děti ji překvapily, jak byly zvídavé a chválila je za zajímavé otázky.

  Celý článek

  Turnaj ve vybíjené

  V pátek 17. března se v Městské hale v Jablonci n/N uskutečnil turnaj ve vybíjené, kterého se zúčastnili vybraní žáci 4. a 5. třídy.

  Celý článek

  Zimní den

  Pečlivé plánování (rozuměj přesouvání) termínu „Zimního dne“ přineslo své ovoce. Počasí vyšlo dokonale a podobně úžasnou lyžovačku určitě minimálně dva roky nepamatujeme (pravda, před rokem nebyl sníh a před dvěma roky bylo podobně hezky). Krásného dne si užili i bobisté a turisté a na zimním stadionu se klouzali bruslaři.
  Za všechny učitele i žáky bychom rádi poděkovali za vzorné chování a jsme rádi, že všichni dorazili v pořádku zpět.

  Celý článek

  Divadlo: Komáři se ženili

  16. ledna jsme byli v divadle svědky, že i ve světě hmyzu se dějí neuvěřitelné věci. Pohádka se jmenovala Komáři se ženili a svým zpracováním, kostýmy i hereckými výkony nadchla celé divadlo. Byl to prostě zážitek!

  Celý článek

  Vánoční florbalový turnaj

  Ve středu 21. prosince se konal vánoční florbalový turnaj pro žáky 3., 4. a 5. tříd. Týmy byly různě namíchané a hrál každý s každým. V napínavých zápasech vládla fajn atmosféra a vše se obešlo bez zranění. Děti měly vtipné názvy týmů a užívaly si toho, co je baví. Bylo vidět, že děti dělají tento sport pro zábavu a ne pro výhru. Samozřejmě výhra byla třešnička na dortu, ale šlo hlavně o to si zahrát. Hrálo se celé dopoledne a myslím, že to bylo pro všechny vyčerpávající.

  Celý článek

  Programujeme hry

  Předvánoční hodina patřila programování v rámci celosvětové akce Code.org nazvané Hodina kódu (Hour of Code). Zkoušeli jsme programovat jednoduché hry, kde jsme ovládali různé postavičky.

  Celý článek

  Čas přírody

  Terku s Míšou baví skládat písničky a protože jsme to chtěli posunout někam dál, domluvili jsme se na společném natáčení a zpracování videoklipu. Všichni vidíme, co už se povedlo a na čem ještě máme zapracovat, ale snad se vám náš společný počin bude líbit.

  Celý článek

  Mikulášská besídka

  Cinkot zvonečků, zpěv písní a básničky se nesly k uším Mikuláše a jeho nezbytných pomocníků na školní Mikulášské besídce. Každý jsme si od Mikuláše vyslechl, jak se nám dařilo, jak jsme byli hodní, nebo jestli jsme trochu zlobili a určitě jsme slíbili, že se kdyžtak zlepšíme. Už už to vypadalo, že za naši snahu nebudeme odměněni, to když Mikuláš, čerti i andělé náhle odešli. Ale naštěstí to dobře dopadlo. Fotografie od žáků deváté třídy najdete v tomto odkazu.

  Celý článek

  Návštěva planetária v IQ Landii

  IQ Landia je pohádková země a planetárium fantastická podívaná. Určitě se tam ještě vrátíme.

  iqlandia

  Celý článek

  Zpestření hodin informatiky

  Tereza J. a Michaela Š. ukázaly, že do hodin počítačů lze zařadit i taková témata jako jsou písničky a říkanky. Bylo to milé překvapení. Na jejich představeních je hezké i to, že vznikla prakticky během přestávky. 

  Celý článek

  Klima třídy

  V rámci prevence rizikového chování jsme pomocí zábavných aktivit zjistili, jak jsme na tom jako třída...

  Celý článek

  „Léčivé“ Sedmihorky

  Tentokrát bylo všechno o léčivých bylinách: hledali jsme bylinky, vařili jsme čaje, pročítali herbáře a nakonec vyléčili spoustu nemocí. Jsme bylinkáři.

  Kromě níže uvedených fotek najdete další v galerii.

  Celý článek

  Mravenčí stezka

  13. září jsme se vydali po Mravenčí stezce na Královku. Po cestě jsme potkali spoustu lesních živočichů z Jizerských hor, které byly vyřezané ze dřeva a dozvěděli se hodně zajímavostí z jejich života. Vyluštili jsme tajenku, kterou v sobě zvířátka skrývala a odměnou nám byl zábavní kout u Královky.

  Celý článek