5. třída 2016/2017

Třídní učitelka: Mgr. Věra Adamcová

Rozvrh hodin

Archiv třídy

Lucie B., Alexandra B., Natálie B., Antonín H., Josef Marek H., Viktor H., Anna H., Vojtěch K., Lukáš K., Tereza L., Lenka M., Lukáš N., Jana P., Jan P., Michal P., Karolína P. Barbora R., Alex Adam S., Markéta S., Nela Š., Patrik T., Vanesa T.

Akce třídy

  Závěrečné vystoupení „O krok dál“

  26. června 2017 ožila tělocvična dopoledním vystoupením všech tříd a letos poprvé i podvečerním představením pro veřejnost. Deváťáci jej nazvali O KROK DÁL a s vybranými fotografiemi a videosestřihem jste se už mohli setkat v samostatném článku.

  Naše třída se podílela dopolední zpěvohrou o Zlatníkovi. Odpoledne si pak zlatníka zahrál se čtvrťáky Tonda Harakal a zpívali Lukáš Nagy a Jana Pechatá. Nabízíme vám proto výběr dalších fotografií, které laskavě poskytl pan Antonín Podlipný a brzy zde najdete také odkaz na celá videa z vystoupení.

  Celý článek

  Lady a Bubla Cup

  Jako každý rok žáci deváté třídy s pomocí paní učitelky Adamcové uspořádali turnaj v přehazované (Lady Cup) a ve florbale (Bubla Cup). Turnaje se hrály celé dopoledne a myslím si, že pro některé žáky to bylo docela vyčerpávající. Všichni žáci podali nádherné výkony a za ty byli také oceněni sladkou odměnou.

  Celý článek

  Výlet do ZOO se safari

  Sedmá třída s několika páťáky se na závěr školního roku vydala na výlet do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Začali jsme prohlídkou s průvodkyní, která nám vyprávěla hlavně o slonech, žirafách, gepardech a dalších exotických zvířatech. Pak jsme nasedli do našeho autobusu a projeli jsme si „safari část“. U cesty leželi lvi a dvě žirafy stály metr před autobusem a čekaly, jestli jim dáme něco dobrého. Po projížďce jsme si prohlédli další část ZOO a řádili v lanovém centru. Počasí nám přálo. Nebylo vedro a ani jsme nezmokli.

  Sepsala Dagmar Březinová, třídní učitelka.

  Celý článek

  Pohádkový les

  I v roce 2017 si naši deváťáci (a dva osmáci) připravili pro první stupeň tradiční akci v lese nad školou. Převlečeni za různé postavy z pohádek a dobrodružných příběhů dávali dětem úkoly. Pobyt na čerstvém vzduchu a sladká odměna na konci, to určitě každého potěší.

  https://www.youtube.com/watch?v=6kPsC0_0R_o

  Fotoreportáž Aleše Nachnebla najdete na stránce 4. třídy.

  Celý článek

  Helpíkův pohár 2017

  10. května 2017 proběhlo v okolí školy krajské kolo soutěže Helpík. Na soutěžící čekalo celkem pět stanovišť na kterých jednotlivé dvojice ukazovaly své znalosti z oboru první pomoci. Naše škola vyslala do „boje“ dva soutěžní týmy Lucku Beldovou a Honzu Pešata, Nelu Ševčíkovou a Alexe Svobodu. První dvojice se umístila na krásném 3. místě a druhá dvojice na pěkném 7. místě. Oběma dvojicím děkujeme za reprezentaci školy a doufáme, že se takovýto úspěch bude opakovat i v příštích ročnících.

  https://www.facebook.com/oshelpik/videos/1224374724341796/

  video: Helpík z.s (FB)

  Celý článek

  McDonald's Cup - 20. ročník

  Ve čtvrtek 4. května se odehrálo v Železném Brodě základní kolo fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Vybraní žáci 4. a 5. tříd se nakonec umístili ve velice vyrovnaných zápasech na pěkném 4. místě. Do dalšího kola ale bohužel nepostupují. Děkujeme všem účastníkům za velké nasazení do hry a reprezentaci školy.

  Celý článek

  Turnaj ve vybíjené

  V pátek 17. března se v Městské hale v Jablonci n/N uskutečnil turnaj ve vybíjené, kterého se zúčastnili vybraní žáci 4. a 5. třídy.

  Celý článek

  Zimní den

  Pečlivé plánování (rozuměj přesouvání) termínu „Zimního dne“ přineslo své ovoce. Počasí vyšlo dokonale a podobně úžasnou lyžovačku určitě minimálně dva roky nepamatujeme (pravda, před rokem nebyl sníh a před dvěma roky bylo podobně hezky). Krásného dne si užili i bobisté a turisté a na zimním stadionu se klouzali bruslaři.
  Za všechny učitele i žáky bychom rádi poděkovali za vzorné chování a jsme rádi, že všichni dorazili v pořádku zpět.

  Celý článek

  Vánoční florbalový turnaj

  Ve středu 21. prosince se konal vánoční florbalový turnaj pro žáky 3., 4. a 5. tříd. Týmy byly různě namíchané a hrál každý s každým. V napínavých zápasech vládla fajn atmosféra a vše se obešlo bez zranění. Děti měly vtipné názvy týmů a užívaly si toho, co je baví. Bylo vidět, že děti dělají tento sport pro zábavu a ne pro výhru. Samozřejmě výhra byla třešnička na dortu, ale šlo hlavně o to si zahrát. Hrálo se celé dopoledne a myslím, že to bylo pro všechny vyčerpávající.

  Celý článek

  Mikulášská besídka

  Cinkot zvonečků, zpěv písní a básničky se nesly k uším Mikuláše a jeho nezbytných pomocníků na školní Mikulášské besídce. Každý jsme si od Mikuláše vyslechl, jak se nám dařilo, jak jsme byli hodní, nebo jestli jsme trochu zlobili a určitě jsme slíbili, že se kdyžtak zlepšíme. Už už to vypadalo, že za naši snahu nebudeme odměněni, to když Mikuláš, čerti i andělé náhle odešli. Ale naštěstí to dobře dopadlo. Fotografie od žáků deváté třídy najdete v tomto odkazu.

  Celý článek

  Zpestření hodin HV

  I takto si umíme zpestřit hodiny hudební výchovy. Tancovala Terka Litterová a zpívala Lucka Beldová.

  Celý článek

  Prevence rizikového chování

  Při „prevenci“, která byla zaměřena na komunikaci a spolupráci, žáci pracovali na sobě a zároveň si užili spoustu legrace.

  Celý článek

  Sedmihorky 2016

  Ekologický program v Sedmihorkách je naší oblíbenou zářijovou akcí, zvláště v tak pěkném počasí, jako panovalo letos. Tématem byla tentokrát Výprava na dno moře. Skalní město Českého ráje je totiž tvořeno pískovcovými skalami, které se utvořily z nánosů druhohorního moře. Kromě toho jsme poznávali střípky keramiky z dávného osídlení této krajiny.

  Celý článek