6. třída 2015/2016

6trTřídní učitel: Mgr. Jan Kulhánek

Matyáš B., Zdeněk B., Rita C., Vojtěch F., Adéla H., Filip H., Gabriela K., Matěj K., Ondřej K., Alena O., Vendula S., Daniel Rezván S., Martin S.
 
 
 
 

Akce třídy

  Mediální výchova

  V pátek 1. 4. 2016 jsme dostali pozvánku na workshop do Divadla Junior, aby se žáci zdarma dozvěděli něco ze světa reklamy a televizní reportáže. Sami si udělali scénář na téma „Zajímavosti města Jablonce nad Nisou“. Pak sestavili štáb – reportér, zpovídaný, kameraman, klapka. Technik potom všechny tři reportáže sestříhal a k velkému pobavení několikrát promítnul. Všem se akce moc líbila.

  Celý článek

  Projekt Pravěk

  V pátek 18. března 2016 nás navštívila zajímavá expozice o pravěku. Ještě před ní jsme si udělali vlastní projekt a vyrobili jsme nástěnnou jeskynní malbu, která bude doufejme ozdobou školní chodby.

  Celý článek

  Odhadujme objem

  ... tak si k tomu třeba lehněte 🙂 Mimochodem je to docela z kopce co? A víte, že největší objem nemá ten obří odměrný válec?

  Celý článek

  Mikulášská

  Ani letos jsme nechtěli přijít o Mikuláše, tak jsme si udělali ve třídě vlastní Mikulášskou. Všichni jsme se převlékli do čertovských masek, včetně naší paní učitelky. Mohli jsme si přinést vlastní dobrůtky a pití. Zřejmě jsme byli hodní, protože jsme všichni dostali nadílku, která byla podmíněna vzorným chováním v dalším roce. Ani tentokrát jsme nebyli ochuzeni o tématickou výuku, která byla věnována tradicím a zvykům na sv. Mikuláše a Barborku.

  Celý článek

  Východní Afrika

  Další vzdělávací pořad jsme navštívili v Eurocentru a šlo o povídání jabloneckého cestovatele Václava Špillara. Protože jsme na jaře nemohli navštívit oblíbenou projekci na téma Východní Afrika (ředitelské volno a zatmění Slunce), vzali jsme toto zároveň jako náhradu, protože by byla škoda se o tuto zajímavou oblast světa připravit úplně.

  Celý článek

  Projektový den – Skleněný Jablonec

  Regionální dějiny nás zavedli do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Měli jsme moc milou paní průvodkyni, která nám poskytla komentovanou prohlídku celé sbírky. Opět náš „výlet“ nebyl zadarmo, byli jsme rozděleni do skupin, každá dostala jiný pracovní list. Úkoly byly celkem náročné, ale dohromady jsme to zvládli. Poté nás čekalo odreagování v dílně, kde jsme se naučili technice korálkování a vyrobili jsme si tam každý svou rybičku, která nám slouží jako ozdoba na klíče.

  Celý článek

  Indie – všechny barvy orientu

  Projekt Svět kolem nás připravil další zábavný pořad s širokým přesahem od zeměpisu, po další obory. Prohlídka Indie nám odhalila její historii, kulturu, náboženství i současné problémy. Mohli jsme obdivovat nádhernou přírodu a pochopit mnohé o této části světa v souvislostech.

  Celý článek

  Projektový den v Dinoparku

  V rámci výuky dějepisu jsme navštívili Dinopark v Liberci. Dostali jsme pracovní listy a správné odpovědi jsme ve skupinách zjišťovali po celém parku. Podívali jsme se také do 4D kina, které bylo věnováno vodním Dinosaurům, zhlédli jsme také v místním klasickém kině dokumenty o evoluci. Po práci legraci, využili jsme místní atrakce.

  Celý článek

  Hodina moderní chemie

  17. září nás navštívily studentky z VŠCHT v Praze a ukázaly nám, jak umí být chemie zajímavá, poučná i zábavná. Děkujeme.

  Celý článek

  Sedmihorky

  Dne 16. 9. jsme se zúčastnili tradičního ekologického programu v Sedmihorkách. Letos nás čekalo téma – VODA. Byli jsme rozděleni do skupin a obcházeli jsme postupně jednotlivá stanoviště, kde jsme zjišťovali čistotu vodu, její kyselost, tvrdost, apod. Počasí nám přálo a zbyl dokonce čas si i trochu odpočinout na místním dětském hřišti.

  Celý článek