6. třída 2016/2017

Třídní učitel: Mgr. Jan Kulhánek

Rozvrh hodin

Archiv třídy

Dan A., Alexandra Luisa B., Šárka D., Tereza D., Vojtěch H., Tomáš H., Iva K., Aleš K., Patricie K., Jozef M., Nikola N., Tadeáš P., Ema R., Vanessa S., Apolena Š., Zdeněk Š., Tereza V., Josef V., Josefína V., Ondřej Z.

Akce třídy

  Závěrečné vystoupení „O krok dál“

  26. června 2017 ožila tělocvična dopoledním vystoupením všech tříd a letos poprvé i podvečerním představením pro veřejnost. Deváťáci jej nazvali O KROK DÁL a s vybranými fotografiemi a videosestřihem jste se už mohli setkat v samostatném článku.

  Představení obohatil svojí capoeirou Jozef Moťovský. Nabízíme vám proto výběr dalších fotografií, které laskavě poskytl pan Antonín Podlipný a brzy zde najdete také odkaz na celé video z vystoupení.

  Celý článek

  Lady a Bubla Cup

  Jako každý rok žáci deváté třídy s pomocí paní učitelky Adamcové uspořádali turnaj v přehazované (Lady Cup) a ve florbale (Bubla Cup). Turnaje se hrály celé dopoledne a myslím si, že pro některé žáky to bylo docela vyčerpávající. Všichni žáci podali nádherné výkony a za ty byli také oceněni sladkou odměnou.

  Celý článek

  Zimní den

  Pečlivé plánování (rozuměj přesouvání) termínu „Zimního dne“ přineslo své ovoce. Počasí vyšlo dokonale a podobně úžasnou lyžovačku určitě minimálně dva roky nepamatujeme (pravda, před rokem nebyl sníh a před dvěma roky bylo podobně hezky). Krásného dne si užili i bobisté a turisté a na zimním stadionu se klouzali bruslaři.
  Za všechny učitele i žáky bychom rádi poděkovali za vzorné chování a jsme rádi, že všichni dorazili v pořádku zpět.

  Celý článek

  Hrátky s magnety a železnými pilinami

  Zkoumání magnetických polí nemusí být žádná věda. Podařily se i pěkné obrázky nebo ukázka, že pole je prostorové. Na posledním obrázku jsou dva magnety, které se přitahují a odpuzují. Jsou to ty známé černé knoflíky z tabulí.

  Celý článek

  Na dřevě pro krmelec

  Ukázalo se, že na dostavbu krmelce je třeba ještě trochu dříví a tak dívky ze šesté a sedmé třídy přiložily ruku k dílu v rámci hodiny tělocviku. Bylo to určitě příjemné zpestření, neboť se provětraly cestou vzhůru do lesa. Pobyt na čerstvém vzduchu místo obvyklejších hrátek v tělocvičně se taky hodí.

  Celý článek

  Zkoumání molekul a difúze

  Typickým důkazem pohybu molekul vody je Brownův pohyb, ale ten jde vidět jen pod mikroskopem. Proto jsme si ukázali také rozpouštění barviva ve vodě. Všimněte si, jak se samovolně promíchala barva do vody, i když to zabralo několik hodin. Na třetí fotce je taky zajímavé zrcadlení obrazu kostela ve vodě. Je skvělé, že někteří žáci si nejen neváhali vyzkoušet difúzi čaje, ale také nám přinesli kresby a videa ukázat do školy. Ukázky najdete v článku a nechybí ani pokus s vodou a lihem, aneb naše 5 + 5 = 9,9.

  Celý článek

  Zkoumáme skupenství látek

  Když se svíčka rozhoří a máme kolem knotu dost vosku, po jejím zhasnutí se v kouři vyskytuje tolik vypařeného vosku, že lze svíčku zapálit na dálku. Snažili jsme se to ověřit při hodině fyziky. Kromě toho jsme pozorovali změnu skupenství u olova.

  Celý článek

  Návštěva vítěze Extraligy 2015/2016

  V uplynulé sezóně se povedl výjimečný double hokejistům HC Bílí Tygři Liberec, když vyhráli základní část i play-off nejvyšší soutěže. S Masarykovým pohárem pro mistra se u nás zastavil na besedu náš bývalý žák a dnes člen kádru Bílých Tygrů Tomáš Havlín.

  Celý článek