7. třída 2015/2016

7trTřídní učitelka: Mgr. Věra Neubauerová

Gabriela Tereza H., Adriana H., Jakub J., Michaela K., Natálie K., Adam M., Matěj P., Anna P., Matyáš P., Rastislav S., Samuel S., Jakub Š., Benjamin Š., Robin V.

 

 

Akce třídy

  Vyrábíme jednohubky

  Hodina pracovní výchovy patřila vyrábění jednohubek.

  Celý článek

  Mediální výchova

  V pátek 1. 4. 2016 jsme dostali pozvánku na workshop do Divadla Junior, aby se žáci zdarma dozvěděli něco ze světa reklamy a televizní reportáže. Sami si udělali scénář na téma „Zajímavosti města Jablonce nad Nisou“. Pak sestavili štáb – reportér, zpovídaný, kameraman, klapka. Technik potom všechny tři reportáže sestříhal a k velkému pobavení několikrát promítnul. Všem se akce moc líbila.

  Celý článek

  Dopravní výchova

  12. prosinec 2015 patřil dopravní výchově. Měli jsme možnost diskutovat s odborníky a připomenout si základy pohybu na ulici, v terénu i první pomoci.

  Celý článek

  Východní Afrika

  Další vzdělávací pořad jsme navštívili v Eurocentru a šlo o povídání jabloneckého cestovatele Václava Špillara. Protože jsme na jaře nemohli navštívit oblíbenou projekci na téma Východní Afrika (ředitelské volno a zatmění Slunce), vzali jsme toto zároveň jako náhradu, protože by byla škoda se o tuto zajímavou oblast světa připravit úplně.

  Celý článek

  Indie – všechny barvy orientu

  Projekt Svět kolem nás připravil další zábavný pořad s širokým přesahem od zeměpisu, po další obory. Prohlídka Indie nám odhalila její historii, kulturu, náboženství i současné problémy. Mohli jsme obdivovat nádhernou přírodu a pochopit mnohé o této části světa v souvislostech.

  Celý článek

  Hodina moderní chemie

  17. září nás navštívily studentky z VŠCHT. Díky tomu jsme zjistili, že chemie umí být zajímavá a zábavná.

  Celý článek

  Chalupa 2015 – sobotní výlet do Josefova Dolu

  Kdy: 5. 9. 2015, nepřítomni: Jaroš (fotbal ve Švédsku), Stančík, Geciová, Vízek (nevolnost).
  Druhý ročník výletu na chalupu jsme pro špatné počasí přeložili na září a udělali jsme dobře.
  Pěšky jsme vyrazili od přehrady na Jindřichov a dále diretissimou na Bramberk. Následoval odpočinek a výstup na rozhlednu, potom odchod do restaurace U Hrocha, kde byl oběd. Po pěším přesunu na chalupu do Josefova Dolu následoval zasloužený rozběh – hry, honičky, bazén pro otužilé, les, golf, borůvky, houby.
  Pak už jen stačilo utratit poslední peníze a hurá na vlak.
  Přežili všichni, i paní učitelka Neubauerová a její chalupa a tak už se těší na další ročník Chalupa 2016.
  Celý článek