7. třída 2016/2017

Třídní učitelka: Mgr. Dagmar Březinová

Rozvrh hodin

Archiv třídy

Matyáš B., Zdeněk B., Rita C., Vojtěch F., Adéla H., Filip H., Gabriela K., Matěj K., Ondřej K., Alena O., Vendula S., Daniel Rezván S., Martin S., Yuriy Z.

Akce třídy

  Závěrečné vystoupení „O krok dál“

  26. června 2017 ožila tělocvična dopoledním vystoupením všech tříd a letos poprvé i podvečerním představením pro veřejnost. Deváťáci jej nazvali O KROK DÁL a s vybranými fotografiemi a videosestřihem jste se už mohli setkat v samostatném článku.

  Představení obohatila svým zpěvem v doprovodu kláves Vendy Salabová. Nabízíme vám proto výběr dalších fotografií, které laskavě poskytl pan Antonín Podlipný a brzy zde najdete také odkaz na celé video z vystoupení.

  Celý článek

  Lady a Bubla Cup

  Jako každý rok žáci deváté třídy s pomocí paní učitelky Adamcové uspořádali turnaj v přehazované (Lady Cup) a ve florbale (Bubla Cup). Turnaje se hrály celé dopoledne a myslím si, že pro některé žáky to bylo docela vyčerpávající. Všichni žáci podali nádherné výkony a za ty byli také oceněni sladkou odměnou.

  Celý článek

  Výlet do ZOO se safari

  Sedmá třída s několika páťáky se na závěr školního roku vydala na výlet do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Začali jsme prohlídkou s průvodkyní, která nám vyprávěla hlavně o slonech, žirafách, gepardech a dalších exotických zvířatech. Pak jsme nasedli do našeho autobusu a projeli jsme si „safari část“. U cesty leželi lvi a dvě žirafy stály metr před autobusem a čekaly, jestli jim dáme něco dobrého. Po projížďce jsme si prohlédli další část ZOO a řádili v lanovém centru. Počasí nám přálo. Nebylo vedro a ani jsme nezmokli.

  Sepsala Dagmar Březinová, třídní učitelka.

  Celý článek

  Žáci učí žáky dějepis

  Žáci 7. třídy připravili v rámci výuky dějepisu prezentaci o Karlu IV. pro žáky 4. třídy, kteří si tím rozšířili své znalosti z vlastivědy. Sedmáci akci zahájili v roli průvodců ve vlastnoručně vyrobených kostýmech na školní výstavě Karel IV. – 700let.

  Celý článek

  Pozdrav z výletu

  Přišla zpráva z terénu: Právě jsme dorazili na Černou Studnici a ověřili si to, co jsme neuměli napsat v diktátu: velká písmena v názvu rozhledny. Osvěžíme se, vyřádíme na trampolíně a vyrazíme na vlak do Smržovky. Už máme hlad, těšíme se na dobrý oběd.

  Tolik tedy telegraficky od paní učitelky Březinové. Děkujeme 🙂

  Celý článek

  Výlet na Josefodolskou přehradu

  7. třída vyrazila na Josefodolskou přehradu. Prošla se štolou na jejím dně, dlouhou 360 m a dozvěděla se o přehradě mnoho zajímavého. Třeba to, že zásobuje vodou Liberec, nikoliv Jablonec. Ten dostává vodu ze Souše. A tam vyrazí sedmáci příště.

   

  Celý článek

  Studium pohybu pomocí videa

  Během hodiny jsme si zopakovali základní pojmy týkající se rychlosti, dráhy a času a na pokusech jsme si ověřili, že některé předměty vykonávají pohyby rovnoměrné a některé nerovnoměrné (zrychlení, zpomalení). Pokusili jsme se klasicky pomocí stopek a tabule tato měření vyhodnotit a nakonec jsme se podívali i na analýzu videa pohybu jednotlivých těles pomocí programu Tracker.

  Až na ocelovou kuličku nám rychlosti vypočtené z času měřením na stopkách vychází podobně, jako videoanalýzou. U ocelové kuličky bude asi velká nepřesnost, protože se hýbala moc rychle. Rychlost (vx je záporná, pohyb byl doleva) lze vyčíst přímo z níže uvedených obrázků a porovnat ji můžeme s vypočtenými hodnotami.

  Jak je vidět, v běžném životě musíme zanedbat drobné zpomalení těles vlivem tření. Z měření je perfektně vidět, že Tracker analyzuje rychlost v každém bodě (tzv. okamžitá rychlost), zatímco my počítáme rychlost průměrnou.

  Celý článek

  Zimní den

  Pečlivé plánování (rozuměj přesouvání) termínu „Zimního dne“ přineslo své ovoce. Počasí vyšlo dokonale a podobně úžasnou lyžovačku určitě minimálně dva roky nepamatujeme (pravda, před rokem nebyl sníh a před dvěma roky bylo podobně hezky). Krásného dne si užili i bobisté a turisté a na zimním stadionu se klouzali bruslaři.
  Za všechny učitele i žáky bychom rádi poděkovali za vzorné chování a jsme rádi, že všichni dorazili v pořádku zpět.

  Celý článek

  Lyžařské dny 2017

  Od středy 11. ledna do úterý 17. ledna probíhaly lyžařské dny pro žáky 7., 8. a 9. ročníku.

  Celý článek

  Už to vypadá jako krmelec

  Dívky nebyly nadšené, že na jejich pracně vytvořené základy nyní sáhli hoši, ale snahou bylo zapojit pokud možno spravedlivě i další žáky. A tak se během pátku začal rýsovat krmelec. Spodní část už je téměř hotova a materiál na střechu už je připraven, jenom ji smontovat.

  Celý článek

  Magický čajový sáček

  Vendula byla už třetí v řadě, kdo přišel se svým pokusem do hodin fyziky. Ale uznejte sami – nejenom, že to žákům vždy krásně vyjde, ale ještě si to i pěkně ošéfovala. A přišel zasloužený potlesk.

  Celý článek

  Stavba krmelce začala

  V pátek 2. prosince 2016 začala akce krmelec. Nejprve trochu nenápadně nahoře v lese, jak se můžete dočíst na stránce družiny, ale nyní 6. prosince už trochu viditelněji ve škole. Do akce se opřela část sedmé třídy a byla to především zábava. A tak to má být. Máme nařezané základní kusy, ze kterých bude podstavec a už jsme i vysekali otvory ve stojnách, aby do sebe zapadly. Zbytek nohou stihli ještě týž den osmáci.

  Celý článek

  Magic Alex

  Pátek 18. listopadu byl pro nás speciální, protože nás se svými kouzly navštívil jablonečák Magic Alex. Díky.

  magic-alex

  Celý článek

  Návštěva výstavy středověkého umění

  Ačkoli názory na návštěvu výstavy se liší od nezapomenutelných a nadšených až po ty nikdy více, nic to nemění na tom, že si tato akce své místo ve výuce našla. Na obrázku je kresba v písku.

  kresba-pisek

  Celý článek

  Týmová spolupráce ve fyzice

  Zajímavým prvkem k procvičení probíraného učiva, nebo jen zpestřením výuky, může být aplikace Toglic, kterou jsme vyzkoušeli v hodině fyziky. Dnes jsme dostali na mobilní telefony každý kousek nějaké věty a měli jsme za úkol ji poskládat dohromady jako celá třída nebo jako dva samostatné týmy. Potom jsme si vyzkoušeli, jestli si věty pamatujeme a pak jsme si je zapsali. Jak se říká, co si vyzkoušíš, prohlédneš a zapíšeš, to si lépe zapamatuješ. Zároveň to byla zábava. Budeme to zkoušet častěji. Možností, které to nabízí, je spousta.

  Celý článek

  Návštěva vítěze Extraligy 2015/2016

  V uplynulé sezóně se povedl výjimečný double hokejistům HC Bílí Tygři Liberec, když vyhráli základní část i play-off nejvyšší soutěže. S Masarykovým pohárem pro mistra se u nás zastavil na besedu náš bývalý žák a dnes člen kádru Bílých Tygrů Tomáš Havlín.

  Celý článek

  Prezentace v informatice

  Tak máme za sebou bezvadnou hodinu, kde jsme prokázali, že umíme prezentace nejen připravit, ale také je ostatním hezky předvést. A protože se nám práce povedla, navázali jsme neformální částí hodiny, kde jsme udělali foto a video dokumentaci.

  Celý článek