7. třída 2017/2018

Třídní učitel:

Mgr. Jan Kulhánek

Rozvrh hodin

Archiv třídy
 
 
 

Akce třídy

  Lapbooky

  Měl jsem možnost pracovat i se žáky, kteří se lyžařských dnů nezúčastnili. Tuto vynikající příležitost jsem využil a jsem rád, že se nechali nadchnout i pro jiné aktivity, než jaké v těch dnech byly běžné. Zkrátka že se dali dohromady a dokázali se domluvit a nakonec i vyrobit lapbooky. Takto se nazývají knížečky různých velikostí a obsahu, které jsou typické tím, že skrývají různé další pojmy na jedno nosné téma. Výsledky jsou povedené, když navíc přihlédneme k naší absolutní nezkušenosti v této oblasti. Dokonce by se třeba ten o drogách mohl dobře využít při výuce mladších spolužáků. Jsem hrdý na naše žáky, že si jsou ochotni hrát a zpestřit si jinak obyčejný školní den. Doporučil bych všem zařadit tuto aktivitu i do běžné výuky. Pro opakování učiva nebo pro tvorbu portfolia delšího časového období geniální.

   

  Celý článek

  Tření - naše myšlenky

  Na přání vkládám souhrn našich myšlenkových dopisů, které jsme spolu vymysleli během poslední hodiny.

  Celý článek

  Florbalový turnaj mladších žáků – 1. místo ve skupině a postup do finále!

  Ve čtvrtek 7. prosince proběhl v jablonecké Městské sportovní hale další turnaj ve florbale, tentokrát pro žáky 6. a 7. tříd jabloneckých základních škol. V naši základní skupině se zúčastnili celkem 4 školy, které hrály systémem každý s každým a vítěz skupiny pak postupuje do finále.

  Celý článek

  Halloween 2017

  Jako každý rok naše škola už nějakou dobu slaví Halloween či dušičky. Devátá třída dělá program pro mladší spolužáky a zbytek tříd se obléká do strašidelných nebo známých převleků a 7. třída nebyla výjimkou. I když jsme pro mladší kamarády nedělali žádné představení a ani pro nás nebyla akce v tělocvičně, tak jsme si tento den užili. Objevili se tu masky až z Mexika pojmenované Sugar skull, nechyběla ani strašidelná holčička a dokonce nás navštívil i Superman a Deadpool, nebo nás rozesmáli strašidelní klauni. Ostatní měli také velmi originální masky a nebo byli aspoň temně oblečení. Nepochybuji o tom že jsme se pobavili, takže děkuji moje třído, že jste tento svátek pojali tak vesele.
  (článek pomáhala psát Apolena Šedivá)
  Celý článek

  Preventivní programy Hubertka 2017

  V průběhu týdne se na chatě Hubertka v Jizerských horách postupně vystřídaly všechny třídy druhého stupně. Cílem bylo poznat se navzájem v jiných situacích, než je běžné ve třídě a více poznat kolektiv.

  Celý článek