8. třída 2015/2016

8. třída, květen 2016

Třídní učitelka: Mgr. Jitka Kostelníková

Archiv třídy

Magdaléna A., Veronika Č., Adam F., Lucie H., Tereza H., Veronika H., Jakub J., Jan K., Lucie K., Michaela K., Radek L., Petr M., Kateřina N., Kateřina P., Patrik P., Adam S., Dorota Š., Lucie Š.

 

Akce třídy

  Výlet Malá Skála

  Na konci školního roku jsme spojili odměnu ke Dni dětí s exkurzí a školním výletem a zajeli do kempu na Malou Skálu. Dny plné aktivit jsme si užili a počasí i přes nějaké ty deštíky taky docela přálo.

  Celý článek

  Náš Den prázdných tříd

  17. červen 2016 patřil akci Den prázdných tříd. Tato mezinárodní akce má za cíl změnit zažitý stereotyp a udělat jeden den všechno jinak a především, dostat děti ven z lavic.

  dpt_750x100_cz

  Celý článek

  Pravěk

  Také naše třída se zapojila do projektu pravěk, který vyvrcholil ukázkou v tělocvičně. Žáci se také stylově oblékli.

  Celý článek

  Zimní dny

  Dvoudenní akce jako drobná náplast za neuskutečněný týdenní kurs. Vzpomínka očima Jakuba J.

  Celý článek

  Vánoční besídka s přespáním

  V pondělí 21. 12. 2015 jsme si udělali vánoční besídku s přespáním ve škole. Stejně jako při minulém přespání jsme si připravili něco k večeři, nachystali ležení v tělocvičně a hlavně se večer sešli u vánočního stromečku ve třídě, abychom si popovídali a rozdali dárečky. Ještě předtím jsme na chvilku přivítali rodiče, kteří přišli na malé posezení. Naše zážitky zdokumentovala na videu Lucka Š.

  Celý článek

  Dopravní výchova

  12. prosinec 2015 patřil dopravní výchově. Měli jsme možnost diskutovat s odborníky a připomenout si základy pohybu na ulici, v terénu i první pomoci.

  Celý článek

  Východní Afrika

  Další vzdělávací pořad jsme navštívili v Eurocentru a šlo o povídání jabloneckého cestovatele Václava Špillara. Protože jsme na jaře nemohli navštívit oblíbenou projekci na téma Východní Afrika (ředitelské volno a zatmění Slunce), vzali jsme toto zároveň jako náhradu, protože by byla škoda se o tuto zajímavou oblast světa připravit úplně.

  Celý článek

  Indie – všechny barvy orientu

  Projekt Svět kolem nás připravil další zábavný pořad s širokým přesahem od zeměpisu, po další obory. Prohlídka Indie nám odhalila její historii, kulturu, náboženství i současné problémy. Mohli jsme obdivovat nádhernou přírodu a pochopit mnohé o této části světa v souvislostech.

  Celý článek

  Hodina moderní chemie

  Příjemným zpestřením výuky byla návštěva studentek VŠCHT, které nám zajímavou a zábavnou formou ukázaly svět vůní a pachů, tepla a chladu a světla a tmy.

  Celý článek

  Sedmihorky

  Tentokrát jsme v rámci ekologického programu v Sedmihorkách absolvovali „Cestu za papírem“. V první části programu jsme byli nalosováni do 5 skupinek, ve kterých jsme pracovali na zadaných úkolech. Seznámili jsme se s tím, jak se papír vyrábí a co se děje s použitým papírem a papírovými výrobky. Prakticky jsme si vyzkoušeli třídění do směsného odpadu a do modrých popelnic určených pro papír k recyklaci. Nedílnou součástí byla i diskuse. Ve druhé části programu jsme si vyrobili z připravené směsi ručně papír.

  Celý článek