8. třída 2016/2017

Třídní učitelka: Mgr. Věra Neubauerová

Rozvrh hodin

Archiv třídy

Gabriela Tereza H., Adriana H., Jakub J., Michaela K., Natálie K., Adam M., Matěj P., Anna P., Matyáš P., Rastislav S., Samuel S., Jakub Š., Benjamin Š., Robin V.

Akce třídy

  Závěrečné vystoupení „O krok dál“

  26. června 2017 ožila tělocvična dopoledním vystoupením všech tříd a letos poprvé i podvečerním představením pro veřejnost. Deváťáci jej nazvali O KROK DÁL a s vybranými fotografiemi a videosestřihem jste se už mohli setkat v samostatném článku.

  Představení obohatil hrou na klarinet Sam Suchánek a zpěvem s kytarou Jakub Šimek (v jednom případě ve dvojici s Honzou Kleinem z devítky). Nabízíme vám proto výběr dalších fotografií, které laskavě poskytl pan Antonín Podlipný a brzy zde najdete také odkazy na celá videa z vystoupení.

   

  Celý článek

  Lady a Bubla Cup

  Jako každý rok žáci deváté třídy s pomocí paní učitelky Adamcové uspořádali turnaj v přehazované (Lady Cup) a ve florbale (Bubla Cup). Turnaje se hrály celé dopoledne a myslím si, že pro některé žáky to bylo docela vyčerpávající. Všichni žáci podali nádherné výkony a za ty byli také oceněni sladkou odměnou.

  Celý článek

  Školní výlet osmé třídy

  23. června 2017 jsme si všichni, kromě Kuby Jaroše a Rasti Stančíka užili výlet do naší oblíbené lokality v okolí Josefova dolu. Dojeli jsme tam vlakem a turistickým tempem jsme došli na Protrženou přehradu. Kromě technické památky nás čekalo překvapení v kiosku. V době nepřítomnosti obsluhy bylo připraveno základní občerstvení – a kasička. Každý si vybral, na co měl chuť a peníze hodil do kasičky. Samozřejmě byly teorie, jak to všechno ukrást, ale tento obchod je založen na důvěře.

  Následovalo „drancování vietnamské říše“ v městečku, odpočinek na dětském hřišti a výstup diretissimou na chalupu paní učitelky Neubauerové. Tady jsme si udělali ohýnek, opekli buřty, vyzkoušeli golf a otužilci vlezli i do bazénu. A jako zlatý hřeb bylo připraveno horké kakao!

  Zpět jsme dojeli vlakem přesně načas. Všichni byli spokojeni!

  Věra Neubauerová

  https://youtu.be/5GwYc2onDko

  Celý článek

  Zkoumání srdce a ledvin

  Dne 5.4. proběhla pitva s paní učitelkou Kostelníkovou. Pitvali jsme vepřové srdce a ledvinu. Většině se to moc líbilo, ale některým se při pohledu na krev a rozřezané vnitřnosti dělalo špatně. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Když paní učitelka řekla klukům, že se na vnitřnosti mohou podívat, kluci vzali vnitřosti a běhali s nimi po třídě.

  Celý článek

  Exkurze k volbě povolání

  Dne 15. 2. 2017 jsme se zúčastnili akce „Živá knihovna“ k volbě povolání. Na 12 stanovištích se prezentovaly místní firmy a snažily se nalákat žáky do technických oborů. Na každém stanovišti se dověděli něco o firmě a zároveň si mohli některé činnosti vyzkoušet.

  Celý článek

  Zimní den

  Pečlivé plánování (rozuměj přesouvání) termínu „Zimního dne“ přineslo své ovoce. Počasí vyšlo dokonale a podobně úžasnou lyžovačku určitě minimálně dva roky nepamatujeme (pravda, před rokem nebyl sníh a před dvěma roky bylo podobně hezky). Krásného dne si užili i bobisté a turisté a na zimním stadionu se klouzali bruslaři.
  Za všechny učitele i žáky bychom rádi poděkovali za vzorné chování a jsme rádi, že všichni dorazili v pořádku zpět.

  Celý článek

  Lyžařské dny 2017

  Od středy 11. ledna do úterý 17. ledna probíhaly lyžařské dny pro žáky 7., 8. a 9. ročníku.

  Celý článek

  Střípky z hodin fyziky

  Vyzkoušeli jsme tři způsoby šíření tepla. Snaha přenést dostatek tepla zářením, aby odpadl hřebíček připevněný voskem se nakonec nezdařil, žárovka neměla dostatečný tepelný výkon. Pokus s vedením tepla naznačil, že měď a mosaz jsou lepší tepelné vodiče, než železo. Názornější to bylo se sirkami. Nejhezčí byl pokus s prouděním vody. Bonusový pokus připravil Robin Vízek a vyšel mu dokonale.

  Celý článek

  Podílíme se na stavbě krmelce

  Díky oboustrannému nadšení ze strany žáků i učitele se nám podařilo pokročit na stavbě krmelce. Zatímco sedmáci nám zatím nařezali stromky a připravili jednu dvojici stojných nohou, my jsme zvládli dokončit druhou dvojici, provrtat je a sešroubovat. Vypadá to dobře…

  Celý článek

  Videoanalýza volného pádu míčku

  Ve fyzice jsme si ověřili, že dokážeme určit rychlost dopadu míčku výpočtem. Ze zákona zachování energie nám vyplynul jednoduchý vztah že rychlost v = ODMOCNINA (2.h.g). Výpočtem jsme určili dopadovou rychlost z výšky 2 metry asi 6 m/s. Podle videoanalýzy jsme dospěli ke stejné hodnotě (v horním grafu je navíc vidět že rychlost narůstá úměrně s časem, tedy v = g . t). Navíc na grafu polohy ve směru osy y vidíme, jak narůstá vzdálenost mezi jednotlivými úseky, což se projeví jako parabola v grafu (kdyby se míček skutálel ze stolu, padal by právě po takové trajektorii). Díky za asistenci u pěkného pokusu 🙂

  tracker

  Celý článek

  Veletrh vzdělání AMOS v Eurocentru

  7. října jsme navštívili jablonecké Eurocentrum, abychom se podívali na různé střední školy v Libereckém kraji. Čekal na nás velký výběr středních škol, jako třeba: Střední odborná škola veterinární, Střední průmyslová škola technická, ŠKODA AUTO a.s - Střední učiliště strojírenské. Dále tam byla Sportovní škola, kde jsme se mohli projet na šlapacím Jeepu (záběry ve videu níže). Měli jsme možnost zeptat se, jak to funguje na dané škole a také si něco z toho vyzkoušet.

  Celý článek

  Návštěva vítěze Extraligy 2015/2016

  V uplynulé sezóně se povedl výjimečný double hokejistům HC Bílí Tygři Liberec, když vyhráli základní část i play-off nejvyšší soutěže. S Masarykovým pohárem pro mistra se u nás zastavil na besedu náš bývalý žák a dnes člen kádru Bílých Tygrů Tomáš Havlín.

  Celý článek

  Prohlídka galerie ZUŠ

  23. září jsme navštívili místo pracovní a výtvarné výchovy s paní učitelkou Matoušovou výstavu ZUŠ. Čekali nás zde zajímavé exponáty připravené k výročí 150 let Jablonce nad Nisou.  Mohli jsme vidět: sošky, obrázky a další zajímavé výtvory základní umělecké školy. Zpestřením pro nás byl připravený testíček ve skupinkách. Prohlíželi jsme obrázky a vypisovali zajímavosti, na které jsme během prohlížení přišli. Nakonec jsme na mapě označili nejkrásnější místo v Jablonci. Vybrali jsme Rýnovice protože nejsou v centru města, ale blízko lesa a přírody.

  Celý článek