8. třída 2017/2018

Třídní učitelka:

Mgr. Dagmar Březinová

Rozvrh hodin

Archiv třídy
 
 
 

Akce třídy

  Turnaj ve streetballu

  V pondělí 28. května se vybraní žáci vydali na streetballový turnaj do Městské haly v Jablonci n. N. Turnaj patří mezi hojně navštěvované. Letos se zúčastnilo 36 týmu, v nichž hrálo 130 dětí. Celkem jsme si domů přivezli dvě 1. místa a 4. místo.

  Celý článek

  Šíření tepla

  Naše nástěnky na téma šíření tepla vedenímprouděním a zářením.

  Celý článek

  8. třída na výstavě

  Navštívili jsme interaktivní výstavu ilustrátora Miloslava Jágra.

  Celý článek

  Měření kalorimetrem

  Zkoušeli jsme změřit měrnou tepelnou kapacitu železa, hliníku a mosazi školním kalorimetrem (nádoba s dvěma stěnami, jako termoska). Váleček z příslušného materiálu jsme nechali ustálit na výchozí teplotu t1 ve studené vodě. Do kalorimetru jsme dali horkou vodu a nechali ustálit teplotu na hodnotě t2. Pak jsme tam vložili váleček a rychle promíchali a přibližně ustálenou hodnotu, než začala teplota plynule klesat, jsme zapsali jako t. Výpočtem, viz obrázek, jsme dospěli k přibližně tabulkové hodnotě. Výsledky jednotlivých skupin doplníme v další hodině.

  Celý článek

  Lapbooky

  Měl jsem možnost pracovat i se žáky, kteří se lyžařských dnů nezúčastnili. Tuto vynikající příležitost jsem využil a jsem rád, že se nechali nadchnout i pro jiné aktivity, než jaké v těch dnech byly běžné. Zkrátka že se dali dohromady a dokázali se domluvit a nakonec i vyrobit lapbooky. Takto se nazývají knížečky různých velikostí a obsahu, které jsou typické tím, že skrývají různé další pojmy na jedno nosné téma. Výsledky jsou povedené, když navíc přihlédneme k naší absolutní nezkušenosti v této oblasti. Dokonce by se třeba ten o drogách mohl dobře využít při výuce mladších spolužáků. Jsem hrdý na naše žáky, že si jsou ochotni hrát a zpestřit si jinak obyčejný školní den. Doporučil bych všem zařadit tuto aktivitu i do běžné výuky. Pro opakování učiva nebo pro tvorbu portfolia delšího časového období geniální.

   

  Celý článek

  Osmáci slavili Vánoce

  Vánoční besídku si osmáci připravili vskutku zodpovědně. Zahájili ji společnou snídaní u bohatě prostřeného stolu. Nechybělo cukroví, nápoje a dokonce ani řízky! Režisér Dan Sanei organizoval program. Každý se ale nejvíc těšil na rozbalování dárečků. Všichni si společně dopoledne krásně užili a na závěr si popřáli krásné vánoční prázdniny a bohatého Jééééžíška!!!!

  Celý článek

  Soutěž Bobřík informatiky

  Letošního Bobříka za naši školu s přehledem získává Robin Vízek z deváté třídy. V závěsu za ním se umístili z devítky Jakub Šimek a Sam Suchánek. Dan Sanei z osmé třídy byl na velmi pěkném čtvrtém místě. Z dívek byla nejlepší Gábina Hlubučková a Natka Kozáková.

  Celý článek

  Plickers a náš názor na hodinu fyziky

  Pane učiteli dejte nám klidně otázku, ale lehkou. Proč ne, vždyť chceme jenom vyzkoušet Plickers. Aplikace v mobilu následně naskenuje kartičky, které drží žáci v rukou a umožní jim odpovědět A, B, C, D. A jak mobilem přejíždím po třídě a "fotím" kartičky, už mi naskakují odpovědi. Nakonec jsme stihli vyhodnotit docela náročnou hodinu na téma výkon a účinnost (prostě moc matematiky) a zde je výsledný pocit… Na obrázcích je vidět, zda vědí, jestli výkon ve fyzice značíme W, P, t, nebo s. A potom měli na tabuli smajlíky. A je veselý, B neutrální, C smutný, rozpačitý. D je možnost pro hračičky 🙂

   

  Celý článek

  Florbalový turnaj – 2. místo!

  Ve čtvrtek 9. listopadu se vybraní žáci 8. a 9. třídy ZŠ Rýnovice zúčastnili florbalového turnaje v Městské hale v Jablonci nad Nisou. V základní skupině bylo celkem 5 týmů. Hrálo se systémem každý s každým a jen vítěz turnaje postupoval do dalšího kola. Zápasy byly velice vyrovnané, o pěkné kombinace a spoustu gólů nebyla nouze. Naši kluci se opravdu stmelili a vybojovali moc hezké  2. místo. Jen kousek, jediný gól navíc, nás dělil od postupu. Klukům patří naše velké díky! Pěkně jsme si zahráli.

  Celý článek

  Náš pohled na práci

  Práce ve fyzice je pouze spojena se sílou a dráhou, po které působí. V životě pro nás ale představuje mnohem širší pojem. Podívejte se, jak jsme to dali společně dohromady. Někdo psal rovnou na tabuli, někdo posílal pojmy přímo z mobilu. Pak jsme to setřídili. A teď už víme, co je práce.

  Celý článek

  Preventivní programy Hubertka 2017

  V průběhu týdne se na chatě Hubertka v Jizerských horách postupně vystřídaly všechny třídy druhého stupně. Cílem bylo poznat se navzájem v jiných situacích, než je běžné ve třídě a více poznat kolektiv.

  Celý článek