9. třída 2016/2017

Třídní učitelka: Mgr. Jitka Kostelníková

Rozvrh hodin

Archiv třídy

Magdaléna A., Veronika Č., Adam F., Lucie H., Tereza H., Veronika H., Jakub J., Jan K., Lucie K., Michaela K., Radek L., Petr M., Kateřina N., Kateřina P., Patrik P., Adam S., Dorota Š., Lucie Š., Jana – Karina Z.

Akce třídy

  Závěrečné vystoupení „O krok dál“

  26. června 2017 ožila tělocvična dopoledním vystoupením všech tříd a letos poprvé i podvečerním představením pro veřejnost, které jsme nazvali O KROK DÁL. S vybranými fotografiemi a videosestřihem jste se už mohli setkat v samostatném článku.

  Dnes se ještě ohlížíme za představením výběrem dalších fotografií, které laskavě poskytl pan Antonín Podlipný a brzy zde najdete také odkazy na celá videa z vystoupení.

  Kromě scének z angličtiny a tělocviku jsme mohli vidět z naší třídy Honzu Kleina ve dvojici s Jakubem Šimkem, když zazpívali a zahráli na kytaru. Lucka Kroupová zatančila discodance a to sama a také si pozvala své svěřenkyně.  Moderování se perfektně zhostila Dorka Šedivá a spolu s ní Kuba Ježek. Dívky pak společně s Pavlem Daňkem zatančily příběh plný lásky i zklamání a na závěr proběhlo šerpování a rozlučkový tanec.

  Celý článek

  Lady a Bubla Cup

  Jako každý rok žáci deváté třídy s pomocí paní učitelky Adamcové uspořádali turnaj v přehazované (Lady Cup) a ve florbale (Bubla Cup). Turnaje se hrály celé dopoledne a myslím si, že pro některé žáky to bylo docela vyčerpávající. Všichni žáci podali nádherné výkony a za ty byli také oceněni sladkou odměnou.

  Celý článek

  Dobré ráno aneb poslední spaní

  V noci z úterka na středu nás čekala poslední třídní akce v rámci které jsme zvolili přespání venku pod širákem. Brzy ráno nás takto odchytila paní vychovatelka ze školní družiny 🙂

  Celý článek

  Dvoudenní akce na Malé Skále

  Závěr školního roku měli deváťaci příležitost si užít na Malé Skále. V rámci dne věnovaného sportu a branné výchově absolvovali splutí Jizery, jízdu na koloběžkách a různé aktivity týkající se přežití v přírodě.

  Celý článek

  Pohádkový les

  I v roce 2017 si naši deváťáci (a dva osmáci) připravili pro první stupeň tradiční akci v lese nad školou. Převlečeni za různé postavy z pohádek a dobrodružných příběhů dávali dětem úkoly. Pobyt na čerstvém vzduchu a sladká odměna na konci, to určitě každého potěší.

  https://www.youtube.com/watch?v=6kPsC0_0R_o

  Fotoreportáž Aleše Nachnebla najdete na stránce 4. třídy.

  Celý článek

  Zkoumání srdce a ledvin

  Dne 5.4. proběhla pitva s paní učitelkou Kostelníkovou. Pitvali jsme vepřové srdce a ledvinu. Většině se to moc líbilo, ale některým se při pohledu na krev a rozřezané vnitřnosti dělalo špatně. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Když paní učitelka řekla klukům, že se na vnitřnosti mohou podívat, kluci vzali vnitřosti a běhali s nimi po třídě.

  Celý článek

  Exkurze v Raymondu

  V úterý 31. 1. jsme navštívili známou jabloneckou firmu ARaymond. Nejdříve jsme byli seznámeni s historií a zaměřením firmy. Poté nás odvedli do vstřikovny, kde jsme měli možnost prohlédnout si z blízka jak stroje pracují a fungují. Jakmile jsme si vyposlechli informace k výrobě součástek, přesunuli jsme se do logistické části. Tam jsme dostali spoustu  informací ohledně uskladňování a převozu výrobků a materiálů. Bylo to velmi zajímavé a zábavné. Myslím si, že jsme si toho hodně odnesli.

  Celý článek

  Zimní den

  Pečlivé plánování (rozuměj přesouvání) termínu „Zimního dne“ přineslo své ovoce. Počasí vyšlo dokonale a podobně úžasnou lyžovačku určitě minimálně dva roky nepamatujeme (pravda, před rokem nebyl sníh a před dvěma roky bylo podobně hezky). Krásného dne si užili i bobisté a turisté a na zimním stadionu se klouzali bruslaři.
  Za všechny učitele i žáky bychom rádi poděkovali za vzorné chování a jsme rádi, že všichni dorazili v pořádku zpět.

  Celý článek

  Lyžařské dny 2017

  Od středy 11. ledna do úterý 17. ledna probíhaly lyžařské dny pro žáky 7., 8. a 9. ročníku.

  Celý článek

  Vzdělávací pořad: Peru

  5. prosinec byl opravdu nabitý. A mohla za to souhra náhod, když na Mikuláše byl přesunut pořad, který jsme plánovali navštívit na začátku října. Bylo to snad prostorami Eurocentra, nebo tématem, ale trošičku nás zamrzelo, že pořad byl o něco méně vtipný a snad tím i zajímavý. Přitom Peru jako země nám má co říct a bylo to příjemné zpestření výuky. Pořady společnosti Svět kolem nás ukazují státy světa vždy ze všech hledisek, od přírodních krás až po běžný život lidí. Vybrané fotky z akce najdete zde.

  Celý článek

  Mikulášská besídka

  Cinkot zvonečků, zpěv písní a básničky se nesly k uším Mikuláše a jeho nezbytných pomocníků na školní Mikulášské besídce. Každý jsme si od Mikuláše vyslechl, jak se nám dařilo, jak jsme byli hodní, nebo jestli jsme trochu zlobili a určitě jsme slíbili, že se kdyžtak zlepšíme. Už už to vypadalo, že za naši snahu nebudeme odměněni, to když Mikuláš, čerti i andělé náhle odešli. Ale naštěstí to dobře dopadlo. Fotografie od žáků deváté třídy najdete v tomto odkazu.

  Celý článek

  Exkurze: úpravna vody Bedřichov

  V pátek 18. listopadu jsme využili možnost navštívit nám dobře známou budovu úpravny vody v Bedřichově. Jaká tajemství tato budova skrývá uvnitř a co se tam přesně upravuje? Tak to jsme se detailně dozvěděli. Počasí vyšlo a tak jsme si cestu zpět do školy dali pěšky pěknou krajinou Jizerských hor. A nechyběla ani návštěva sympatických zvířátek doslova za humny. Další fotografie zde.

  Celý článek

  Předávání slabikářů

  Dne 18. 11. předávala 9. třída slabikáře prvňáčkům. Jelikož se prvňáci naučili písmenka, zasloužili si tím svůj první slabikář. Deváťačky předvolávaly a paní učitelka třídní pasovala ,,Na rytíře/rytířku čtení". Děti si hned chtěly své slabikáře otevřít a přečíst, ale musely to vydržet, aby to bylo ke všem fér. Také nesmím zapomenout na fotografku, díky které máme tak krásné fotky. Po pasování dostaly děti a deváťačky bonbóny. Nakonec se všichni společně se slabikáři vyfotili. Za mě skvělá akce, která děti bavila a měli hroznou radost ze svého slabikáře s věnováním, které jim tam napsala paní učitelka. Pro více fotek klikněte zde.

  Celý článek

  Oslava Eulerova čísla

  Netradiční hodinu matematiky zažili žáci na třech středních školách a my byli při tom. Připravili si navzájem zajímavosti k jednomu z nejvýznamnějších čísel matematiky, které je vedle PÍ zajímavé tím, že je tzv. iracionální (nelze ho zapsat zlomkem a nikdy nekončí za desetinnou čárkou). Díky tomu se v něm dá najít třeba i datum našeho narození. Pro nás bylo zajímavé, že jsme se nejen mohli podívat na to, kde se v životě a v matematice s tímto číslem setkáváme, ale hlavně jsme dostali nahlédnout, jak to vypadá, když se propojí více škol dohromady pomocí internetu. A příště už to zkusíme sami?

  Celý článek

  Halloween

  Pondělní den, 31. října, patřil maskám a kostýmům, protože škola žila Halloweenem. My jsme dětem z prvního stupně přichystali krátké povídání a netradiční aktivity a soutěže. Akce se povedla a jsme rádi, že se k nám přidalo tolik žáků z celé naší školy.

  Celý článek

  Planetárium a veletrh vzdělání Educa

  Ve čtvrtek 13. října jsme vyrazili se třídou do planetária v liberecké IQ Landii, kde jsme absolvovali projekci spojenou s přednáškou o vesmíru. Například jsme prozkoumali Mléčnou dráhu, zjistili, kde se nachází naše planeta a vyzkoušeli si cestovat rychlostí světla. Po skončení jsme měli možnost si prohlédnout zbytek expozice. Poté jsme se vydali na veletrh škol Educa. Prohlédli jsme si zajímavé stánky se středními školami, vyplnili různé dotazníky a dostali třeba i malé pozornosti od škol.

  Celý článek

  Návštěva výstavy

  Ve čtvrtek 29. října jsme se třídou vyrazili v rámci výtvarné výchovy na výstavu. Mohli jsme si prohlédnout spoustu krásných obrázků, šperků a sošek, které namalovaly či vyrobily děti ze základní umělecké školy na počest 150 let Jablonce nad Nisou. Také jsme si  mohli přečíst různé pověsti spojené s naším městem a vyplnit dotazník s otázkami na celou výstavu. Výstava se nám líbila a myslím si, že pro nás byla inspirací a přínosem.

  Celý článek

  Návštěva vítěze Extraligy 2015/2016

  V uplynulé sezóně se povedl výjimečný double hokejistům HC Bílí Tygři Liberec, když vyhráli základní část i play-off nejvyšší soutěže. S Masarykovým pohárem pro mistra se u nás zastavil na besedu náš bývalý žák a dnes člen kádru Bílých Tygrů Tomáš Havlín.

  Celý článek

  Sedmihorky 2016: Land Art

  Dneska jsme absolvovali další výukový program v Sedmihorkách, program se jmenoval "Land Art". Rozdělili jsme se do pěti skupin a šli jsme tvořit. Na vytvoření díla jsme měli přibližně asi hodinu, ale všichni jsme to stihli dřív. Každá skupina si měla ke svému dílu vymyslet příběh. Počasí nám přálo, takže si myslím, že to bylo příjemné zpestření výuky.

  Celý článek

  Výuka v terénu: devítka na Ještědu

  Dne 8. 9. jsme se vypravili na Ještěd. Podle předpovědi pana učitele Gembece mělo být krásně (což bylo), tak jsme šli. Měli jsme se rozdělit do čtyř skupin, ale nakonec jsme stejně všichni chodili společně. Dostali jsme mapy s různými úkoly, které jsme měli po cestě plnit.

  Celý článek