9. třída 2017/2018

Třídní učitelka: Mgr. Věra Neubauerová

Rozvrh hodin

Archiv třídy
 
 
 

Akce třídy

  Soutěž Mladý Jablotroňák

  Naši deváťáci si umí poradit se základy elektroniky. Pomohly k tomu elektronické stavebnice Boffin od Nadace Jablotron. Ačkoli neprošli žádnou přípravou, podařilo se jim úkoly zvládnout a skončili na pěkném pátém místě, tedy asi v polovině pomyslného startovního pole. V soutěži naštěstí nešlo jen o to vyhrát, ale hlavně ukázat, že elektronika má budoucnost a v Jablotronu to platí zvlášť.

  Celý článek

  Měření voltampérové charakteristiky diody

  Občas se dostaneme k pojmům, kterým třeba nemusíme vůbec rozumět, a přesto je použijeme. Tak se stalo i v případě, když jsme se zabývali polovodiči a žáci přišli s tím, jaká je voltampérová charakteristika diody. A tak jsme si to hned změřili a z naměřených hodnot udělali graf. Mezitím, co spolužáci přenášeli data do Excelu a konstruovali v něm graf, my jsme si jej načrtli na tabuli. Vyšlo nám to pěkně. A teď už snad budeme vědět, že dioda v jednom směru proud nevede a v druhém ano, ale kupodivu ne hned. Inu, zázračné polovodiče.

  Celý článek

  Čtyřka s devítkou v tělocvičně

  Poslední den školy před Vánoci čtvrtá třída po přespání zahájila příjemnou snídaní a pak už rozcvičkou se deváťáky, kteří pro ně připravili různé úkoly.

  Celý článek

  Lapbooky

  Měl jsem možnost pracovat i se žáky, kteří se lyžařských dnů nezúčastnili. Tuto vynikající příležitost jsem využil a jsem rád, že se nechali nadchnout i pro jiné aktivity, než jaké v těch dnech byly běžné. Zkrátka že se dali dohromady a dokázali se domluvit a nakonec i vyrobit lapbooky. Takto se nazývají knížečky různých velikostí a obsahu, které jsou typické tím, že skrývají různé další pojmy na jedno nosné téma. Výsledky jsou povedené, když navíc přihlédneme k naší absolutní nezkušenosti v této oblasti. Dokonce by se třeba ten o drogách mohl dobře využít při výuce mladších spolužáků. Jsem hrdý na naše žáky, že si jsou ochotni hrát a zpestřit si jinak obyčejný školní den. Doporučil bych všem zařadit tuto aktivitu i do běžné výuky. Pro opakování učiva nebo pro tvorbu portfolia delšího časového období geniální.

   

  Celý článek

  Mikulášská besídka

  Tradiční návštěvy Mikuláše čertů a andělů na prvním stupni se ujali naši deváťáci a byla to krása. Žáčci poctivě odříkali básničky nebo zapěli písničky a za odměnu dostali něco dobrého.

  https://youtu.be/UtNjnrH0JTk

  Celý článek

  Soutěž Bobřík informatiky

  Letošního Bobříka za naši školu s přehledem získává Robin Vízek z deváté třídy. V závěsu za ním se umístili z devítky Jakub Šimek a Sam Suchánek. Dan Sanei z osmé třídy byl na velmi pěkném čtvrtém místě. Z dívek byla nejlepší Gábina Hlubučková a Natka Kozáková.

  Celý článek

  Florbalový turnaj – 2. místo!

  Ve čtvrtek 9. listopadu se vybraní žáci 8. a 9. třídy ZŠ Rýnovice zúčastnili florbalového turnaje v Městské hale v Jablonci nad Nisou. V základní skupině bylo celkem 5 týmů. Hrálo se systémem každý s každým a jen vítěz turnaje postupoval do dalšího kola. Zápasy byly velice vyrovnané, o pěkné kombinace a spoustu gólů nebyla nouze. Naši kluci se opravdu stmelili a vybojovali moc hezké  2. místo. Jen kousek, jediný gól navíc, nás dělil od postupu. Klukům patří naše velké díky! Pěkně jsme si zahráli.

  Celý článek

  Halloween 9. třídy - Módní přehlídka

  Dne 31.10. 2017 jsme si jako 9. třída připravili pro 1. stupeň halloweenskou „módní přehlídku“.

  Přehlídku moderovali: Robin Vízek a Benjamin Šťastný.

  Vybrali jsme z každé třídy jednoho zástupce jako porotu. Myslím, že bodování všechny bavilo a byla to pro ně zajímavá zkušenost.

  Celý článek

  Preventivní programy Hubertka 2017

  V průběhu týdne se na chatě Hubertka v Jizerských horách postupně vystřídaly všechny třídy druhého stupně. Cílem bylo poznat se navzájem v jiných situacích, než je běžné ve třídě a více poznat kolektiv.

  Celý článek