VEX IQ Challenge – robotická soutěž v Praze

Také letošní práci robotického kroužku jsme zakončili soutěží v Praze, kde se sešlo více než 30 týmů z celé republiky. Robotická vozítka našich žáků byla unikátní tím, že šlo o vlastní konstrukční návrhy a každý byl úplně jiný. Můžeme být tedy na ně náležitě hrdí. Napínavá klání a snaha získat co nejvíce bodů často končila těsně pod vrcholem.

Naše škola jako jedna z mála přijela se třemi týmy, což celou přípravu mírně komplikovalo. Přesto si sedmáci jen s trochou smůly nesáhli na lepší, než 4. místo. Tým dvou šesťáků a jednoho čtvrťáka byl zase zajímavý tím, že šlo o nejmladší tým mezi staršími. Přesto se mezi nimi neztratili, když skončili lehce před polovinou startovní listiny a jejich autonomní programy byly vůbec nejlepší. Velice důmyslného robota postavili páťáci, ale v rámci soutěže se ukázal pro použití poněkud náročnější, než jsme očekávali, a tak nám zpočátku body protékaly mezi prsty. S postupem času se ale kluci výrazně zlepšili a myslím, že to byl nejen pro ně skvělý zážitek, i když se umístili až na posledním, pátem místě mezi mladšími žáky.