Výjezdová akce SPOLU A ZDRAVĚ

Ve dnech 6. až 10. června se v rámci prevence rizikového chování uskutečnila naše první výjezdová akce. Do autokempu Ostrov na Malé Skále dorazili na tři dny nejprve páťáci, které v půlce týdne vystřídali jejich starší spolužáci ze šesté a sedmé třídy. Během společně strávených dní měli žáci možnost poznat sami sebe i svoje spolužáky jinak, než ve školních lavicích. Při prožitkových aktivitách sportovního rázu i při týmových činnostech poznávali svoje limity, posilovali svoje dovednosti, učili se spolupracovat, komunikovat a řešit dané situace ale i zvládat neúspěch a řešit konflikty.

ms01

Součástí výjezdu bylo i sjetí Jizery na raftech z Malé Skály do Dolánek. Děti se naučily základním vodáckým dovednostem a bezpečnému chování na řece. Hned na začátku posádku prověřil jez. Všichni ho zvládli na výbornou a pak už se jen pádlovalo, koupalo a užívalo pěkného počasí. Po obědě v Dolánkách se jelo zpátky na Malou Skálu na koloběžkách. Cesta ubíhala velice rychle, všichni dojeli v pořádku a zážitek si pochvalovali.